О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2023 года № 1234. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в Единой бюджетной классификации:
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
по администраторам бюджетных программ 253 "Управление здравоохранения области" и 339 "Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы":
по бюджетным программам 043 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" и 044 "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 353 "Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 043 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 053 "Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения":
дополнить бюджетной подпрограммой 133 следующего содержания:
"133 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 28 қарашадағы № 1234 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
253 "Облыстың денсаулық сақтау басқармасы" және 339 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
043 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау" және 044 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
353 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
043 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
053 "Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 133 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"133 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 303 с бюджетной программой 010 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"303 Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
010 Обеспечение функционирования зоопарков и дендропарков
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
по администратору бюджетных программ 313 "Управление цифровизации города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 075 следующего содержания:
"075 Строительство сетей связи";
дополнить администраторами бюджетных программ 458, 466, 467, 468, 472, 487, 490, 492, 495, 496 и 497 с бюджетной программой 075 следующего содержания:
"458 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
467 Отдел строительства района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
468 Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
487 Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
490 Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
492 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
495 Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
496 Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
497 Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи";
по администратору бюджетных программ 694 "Управление Делами Президента Республики Казахстан":
по бюджетной программе 006 "Проведение государственной информационной политики":
дополнить бюджетной подпрограммой 101 следующего содержания:
"101 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций";

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 010 бюджеттік бағдарламасымен 303 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"303 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
010 Зоопарктер мен дендропарктердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
3 "Ақпараттық кеңiстiк" функционалдық кіші тобында:
313 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 075 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"075 Байланыс желілерін салу";
мынадай мазмұндағы 075 бюджеттік бағдарламасы бар 458, 466, 467, 468, 472, 487, 490, 492, 495, 496 және 497 бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен толықтырылсын:
"458 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
467 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
468 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
487 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
490 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
492 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
495 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
496 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
497 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
075 Байланыс желілерін салу";
694 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 101 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"101 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары";

дополнить администраторами бюджетных программ 809 и 810 с бюджетной программой 075 следующего содержания:
"809 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи
810 Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
075 Строительство сетей связи";
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
по администратору бюджетных программ 265 "Управление предпринимательства и промышленности области":
дополнить бюджетной программой 073 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"073 Возмещение части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 650 "Министерство туризма и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 051 "Стимулирование развития туризма и туристической деятельности":
дополнить бюджетной подпрограммой 104 следующего содержания:
"104 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на возмещение части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса";
по администратору бюджетных программ 766 "Управление культуры и туризма области":
дополнить бюджетной программой 073 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"073 Возмещение части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администраторам бюджетных программ 255 "Управление сельского хозяйства области" и 741 "Управление сельского хозяйства и земельных отношений области":
по бюджетной программе 092 "Кредитование инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе":
дополнить бюджетной подпрограммой 020 следующего содержания:
"020 За счет кредитов из областного бюджета".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

мынадай мазмұндағы 075 бюджеттік бағдарламасы бар 809 және 810 бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен толықтырылсын:
"809 Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
075 Байланыс желілерін салу
810 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
075 Байланыс желілерін салу";
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
265 "Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 073 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"073 Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
650 "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
051 "Туризм мен туристік қызметті дамытуды ынталандыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 104 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"104 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
766 "Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 073 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"073 Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы" және 741 "Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
092 "Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 020 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"020 Облыстық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра-
Министр финансов Республики Казахстан
Е. Жамаубаев

2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев