О внесении изменений в решение Курчатовского городского маслихата от 28 декабря 2022 года № 26/162-VII "О бюджете города Курчатов на 2023-2025 годы"
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 24 октября 2023 года № 11/67-VIII
Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курчатовского городского маслихата "О бюджете города Курчатов на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 26/162-VII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 666 068,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 760 909,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 121,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 663,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 861 375,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2 979 355,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -18 890,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 890,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -294 396,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 294 396,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 18 890,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 313 286,3 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Курчатов қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 26/162-VIІ "Курчатов қаласының 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2023 жылғы 24 қазандағы № 11/67-VIII шешімі
Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қалалық мәслихатының "Курчатов қаласының 2023 – 2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы 26/162-VII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Курчатов қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 666 068,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 760 909,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 121,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 663,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 861 375,8 мың теңге;
2) шығындар – 2 979 355,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 18 890,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 890,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 294 396,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 294 396,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18 890,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 313 286,3 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"Принять к исполнению на 2023 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленных решением маслихата области Абай №11/66-VII от 14 декабря 2022 года "Об областном бюджете на 2023-2025 годы".
Установить на 2023 год норматив распределения в бюджет города Курчатов по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 50 процентов установленных в соответствии с решением маслихата области Абай от 4 октября 2023 года № 8/53-VIІ "О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 14 декабря 2022 года № 11/66-VIІ "Об областном бюджете на 2023-2025 годы";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"Қала бюджетіне Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы №11/66-VII "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативі 2023 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.
"2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/66-VII Абай облыстық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай облыстық мәслихатының 2023 жылғы 4 қазандағы № 8/53-VII шешіміне сәйкес ірі кәсіпкерлік субъектілері мен мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда заңды тұлғалардан түсетін корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 2023 жылға орындауға қабылданды – 50 пайыз;
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Предусмотреть в городском бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 318 863,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Курчатовского городского маслихата Г. Хусайнова
Приложение к решению
Курчатовского городского
маслихата
от 24 октября 2023 года

"4. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 318 863,8 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Курчатов қалалық мәслихатының төрайымы Г. Хусайнова
Курчатов қалалық
мәслихатының
2023 жылғы 24 қазандағы

552,6
9
Прочие государственные услуги общего характера
98 124,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51 728,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50 398,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 330,3
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
46 396,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
46 396,0
02
Оборона
10 518,9
1
Военные нужды
7 013,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 013,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 013,4
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3 505,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 505,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 505,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
13 500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
13 500,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
13 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
13 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
198 496,5
1
Социальное обеспечение
11 753,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11 753,5
005
Государственная адресная социальная помощь
11 753,5
2
Социальная помощь
144 691,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
86 156,9
006
Оказание жилищной помощи
53,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 516,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12 447,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

552,6
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
98 124,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51 728,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 398,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 330,3
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
46 396,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 396,0
02
Қорғаныс
10 518,9
1
Әскери мұқтаждар
7 013,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 013,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 013,4
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3 505,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 505,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 505,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13 500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
13 500,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
13 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
13 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
198 496,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
11 753,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11 753,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11 753,5
2
Әлеуметтiк көмек
144 691,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86 156,9
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
53,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 516,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12 447,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну