О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Аксуат области Абай от 26 декабря 2022 года № 13/2-VII "О бюджете района Аксуат на 2023 - 2025 годы"
Решение маслихата района Ақсуат области Абай от 28 апреля 2023 года № 3/13-VIII
Маслихат района Ақсуат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата роайна Аксуат области Абай "О бюджете района Аксуат на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 13/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177606) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 658 983,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 081 446,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 970,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 568 567,4 тысяч тенге;
2) затраты – 7 280 915,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 729,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –103 500,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 58 771,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -666 660,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 666 660,2 тысяч тенге;
поступление займов – 103 500,0 тысяч тенге;
погашение займов – 58 771,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 621 931,2 тысяч тенге."
приложения 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложения к настоящему решению.

Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/2-VII "2023-2025 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 3/13-VIII шешімі
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/2-VII "2023-2025 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177606 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 658 983,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 081 446,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 970,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
Трансферттердің түсімдері – 4 568 567,4 мың теңге;
2) шығындар – 7 280 915,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 44 729,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103 500,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 58 771,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -666 660,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру– 666 660,2 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 103 500,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –58 771,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 621 931,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.

521 747,4
005
Государственная адресная социальная помощь
521 747,4
2
Социальная помощь
805 183,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
805 183,5
002
Программа занятости
307 714,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
55 088,0
006
Оказание жилищной помощи
1 284,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 313,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 586,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
198 442,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
70 609,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
40 998,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
89 149,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76 048,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 048,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 932,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 605,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 511,2
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 392 551,3
1
Жилищное хозяйство
467 938,3
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
467 938,3
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
30 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
40 138,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
397 800,0
2
Коммунальное хозяйство
918 613,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

521 747,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
521 747,4
2
Әлеуметтiк көмек
805 183,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
805 183,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
307 714,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
55 088,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 284,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 313,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 586,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
198 442,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
70 609,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
40 998,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
89 149,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76 048,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 048,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 932,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 605,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 511,2
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 392 551,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
467 938,3
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
467 938,3
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
30 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
40 138,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
397 800,0
2
Коммуналдық шаруашылық
918 613,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі

5 504,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
5 504,0
6
Земельные отношения
6 000,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
6 000,0
004
Организация работ по зонированию земель
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
6 000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
106 647,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 088,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41 088,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
65 559,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
65 559,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 856,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 856,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
44 856,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
44 856,0
12
Транспорт и коммуникации
1 442 953,7
1
Автомобильный транспорт
1 432 453,7
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 432 453,7
014
Развитие транспортной инфраструктуры
90 000,0
025
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
260 752,3
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 081 701,4
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
10 500,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10 500,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
10 500,0
13
Прочие
737 853,5
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
32 750,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)

5 504,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5 504,0
6
Жер қатынастары
6 000,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
6 000,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
6 000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
106 647,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 088,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41 088,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
65 559,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 559,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44 856,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44 856,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
44 856,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
44 856,0
12
Көлiк және коммуникация
1 442 953,7
1
Автомобиль көлiгi
1 432 453,7
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
1 432 453,7
014
Көлік инфрақұрылымын дамыту
90 000,0
025
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
260 752,3
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 081 701,4
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
10 500,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
10 500,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
10 500,0
13
Басқалар
737 853,5
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
32 750,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі

350,0
012
Поддержка предпринимательской деятельности
350,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
32 400,0
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
32 400,0
9
Прочие
705 103,5
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
695 103,5
038
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
243 781,5
039
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
190 972,0
043
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 год
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
260 350,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
0,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 000,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
10 000,0
14
Обслуживание долга
5 179,0
1
Обслуживание долга
5 179,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 179,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
5 179,0
15
Трансферты
406 591,8
1
Трансферты
406 591,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
406 591,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
348,1
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
038
Субвенции
333 864,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
72 379,7
III. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
44 729,0
Бюджетные кредиты
103 500,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
103 500,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
103 500,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

350,0
012
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
350,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
32 400,0
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
32 400,0
9
Басқалар
705 103,5
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
695 103,5
038
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
243 781,5
039
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
190 972,0
043
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
260 350,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
0,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 000,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жергілікті атқарушы органының резерві
10 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 179,0
1
Борышқа қызмет көрсету
5 179,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 179,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
5 179,0
15
Трансферттер
406 591,8
1
Трансферттер
406 591,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
406 591,8
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
348,1
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
038
Субвенциялар
333 864,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
72 379,7
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТ БЕРУ
44 729,0
Бюджеттік кредиттер
103 500,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
103 500,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
103 500,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі