О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 25-2-VII "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 31 октября 2023 года № 9-2-VIII
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года № 25-2-VII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4909324,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2345227 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38172 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7302 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2518623,8 тысяч тенге;
2) затраты – 5106042,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11320 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 67275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 55955 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 208038,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 208038,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 67275 тысяч тенге;
погашение займов – 55955 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 196718,1 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 47813 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 2037237,4 тысяч тенге.";

Бородулиха аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 25-2-VII "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 31 қазандағы № 9-2-VIII шешімі
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 25-2-VII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4909324,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2345227 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38172 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7302 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2518623,8 мың теңге;
2) шығындар – 5106042,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11320 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 67275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 55955 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 208038,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 208038,1 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 67275 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 55955 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 196718,1 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 47813 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2037237,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";

подпункт 8-1 изложить в новой редакции:
"8-1) Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 42540,7 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение к решению
Бородулихинского районного
маслихата

8-1 тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"8-1) 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 42540,7 мың теңге сомасында көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының

17006
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14255
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2751
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1680
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1680
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1680
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1680
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
739713,5
1
Социальное обеспечение
97256
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97256
005
Государственная адресная социальная помощь
97256
2
Социальная помощь
530888,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
381104
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56268
006
Оказание жилищной помощи
7741
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
57350
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3678
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
233389
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
22678
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
149784,8
004
Программа занятости
110368
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39416,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
111568,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
111568,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния

17006
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14255
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерге өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2751
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1680
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1680
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1680
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1680
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
739713,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
97256
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97256
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
97256
2
Әлеуметтік көмек
530888,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
381104
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56268
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7741
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
57350
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3678
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
233389
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22678
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
149784,8
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
110368
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39416,8
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
111568,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
111568,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

22488
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
235264
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
70891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31196
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
38752
006
Капитальные расходы государственного органа
943
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
164373
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
23745
014
Капитальные расходы государственного органа
126750
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1950
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11928
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
54531
6
Земельные отношения
23679
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
23679
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
22702
007
Капитальные расходы государственного органа
977
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
30852
453
Отдел экономики и бюджетного
планирования района (города областного значения)
30852
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30852
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
61229,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
61229,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
61229,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
34219
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
27010,1
12
Транспорт и коммуникации
1103190
1
Автомобильный транспорт
1103190
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1103190
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

22488
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
235264
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
70891
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31196
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
38752
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
943
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
164373
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23745
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
126750
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1950
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11928
10
Ауыл, су орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
54531
6
Жер қатынастары
23679
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
23679
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22702
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
977
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
30852
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30852
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30852
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
61229,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
61229,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
61229,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендердің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
34219
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
27010,1
12
Көлiк және коммуникация
1103190
1
Автомобиль көлiгi
1103190
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1103190
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету