О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 25 декабря 2023 года № 13-2-VIII.
В соответствии со статьями 73, статьями 73 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5354824,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2661657 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18914 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 445 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2673808,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5455145 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44955 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 107068 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62113 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 145275,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 145275,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 107068 тысяч тенге;
погашение займов – 133329 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171536,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 17.05.2024 № 17-2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу 60%, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 62%, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере процентов, установленные решением маслихата области Абай от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы".
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 51567 тысяч тенге.
4. Учесть объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет на 2024 год в сумме 416568 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, села, поселка, сельского округа, в сумме 514632 тысяч тенге, в том числе:
Андреевскому сельскому округу
33182 тысяч тенге;
Бакинскому сельскому округу
23000 тысяч тенге
Бель-Агачскому сельскому округу
18674 тысяч тенге;
Бородулихинскому сельскому округу
32312 тысяч тенге;
Дмитриевскому сельскому округу
21372 тысяч тенге;
Жезкентскому поселковому округу
34932 тысяч тенге.
Жерновскому сельскому округу
21505 тысяч тенге;
Зубаирскому сельскому округу
21799 тысяч тенге;
Кунарлинскому сельскому округу
25319 тысяч тенге;
Красноярскому сельскому округу
27138 тысяч тенге;
Новодворовскому сельскому округу
32900 тысяч тенге;
Новошульбинскому сельскому округу
60879 тысяч тенге;
Новопокровскому сельскому округу
43635 тысяч тенге;
Переменовскому сельскому округу
27280 тысяч тенге;
Петропавловскому сельскому округу
22740 тысяч тенге;
Подборному сельскому округу
20237 тысяч тенге;
Степному сельскому округу
22080 тысяч тенге;
Таврическому сельскому округу
25648 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2-VIII шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5354824,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2661657 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18914 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 445 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2673808,4 мың теңге;
2) шығындар – 5455145 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44955 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 107068 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62113 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -145275,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –145275,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 107068 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 133329 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 171536,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 17.05.2024 № 17-2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен бекітілген, 2024 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық 60%, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы 62%, төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының кірістерінен жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 100 пайыз мөлшерінде нормативтерді орындауға қабылдансын.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 51567 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көлемі 416568 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 514632 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Андреевка ауылдық округіне
33182 мың теңге;
Бақы ауылдық округіне
23000 мың теңге;
Белағаш ауылдық округіне
18674 мың теңге;
Бородулиха ауылдық округіне
32312 мың теңге;
Дмитриевка ауылдық округіне
21372 мың теңге;
Жезкент кенттік округіне
34932 мың теңге;
Жерновка ауылдық округіне
21505 мың теңге;
Зубаир ауылдық округіне
21799 мың теңге;
Құнарлы ауылдық округіне
25319 мың теңге;
Красный Яр ауылдық округіне
27138 мың теңге;
Новодворовка ауылдық округіне
32900 мың теңге;
Новошульба ауылдық округіне
60879 мың теңге;
Новопокровка ауылдық округіне
43635 мың теңге;
Переменовка ауылдық округіне
27280 мың теңге;
Петропавловка ауылдық округіне
22740 мың теңге;
Подборный ауылдық округіне
20237 мың теңге;
Степной ауылдық округіне
22080 мың теңге;
Таврия ауылдық округіне
25648 мың теңге.

6. Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024 год определяется постановлением акимата Бородулихинского района.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год распределение целевых текущих трансфертов из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства 49340 тысяч тенге;
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 2220334,4 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024 год определяется постановлением акимата Бородулихинского района.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Бородулихинского районного маслихата области Абай от 17.05.2024 № 17-2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 28797 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 64447 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024 год определяется постановлением акимата Бородулихинского района.

6. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Бородулиха ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу 49340 мың теңге сомасында көзделсін.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2220334,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді – Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 17.05.2024 № 17-2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Облыстық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне 2024 жылға арналған нысаналы трансферттерді бөлу Бородулиха ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 28797 мың теңге сомасында көзделсін.
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 64447 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Республикалық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне 2024 жылға арналған нысаналы трансферттерді бөлу Бородулиха ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

11. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в сумме 357448 тысяч тенге.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 107068 тысяч тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение 1 к решению
Бородулихинского районного
маслихата

11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 357448 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделсін.
12. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 107068 мың теңге сомасында кредиттер көзделсін.
13. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының

5128
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
740710
1
Социальное обеспечение
144734
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144734
005
Государственная адресная социальная помощь
144734
2
Социальная помощь
432334
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
432334
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
61182
006
Оказание жилищной помощи
21813
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
79537
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3988
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
237402
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
28412
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
163642
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163642
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52114
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1743
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
8007
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
73218
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28560
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
243200
1
Жилищное хозяйство
209093
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
88600
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
88600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
120493
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

5128
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
740710
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
144734
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144734
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
144734
2
Әлеуметтік көмек
432334
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
432334
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
61182
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21813
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
79537
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3988
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
237402
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
28412
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
163642
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163642
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52114
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1743
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
8007
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
73218
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
28560
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
243200
1
Тұрғын үй шаруашылығы
209093
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
88600
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
88600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
120493
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

32400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
135434
02
Оборона
26732
1
Военные нужды
15087
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15087
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15087
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11645
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11645
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4649
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6996
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
335800
1
Социальное обеспечение
12992
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12992
005
Государственная адресная социальная помощь
12992
2
Социальная помощь
265294
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
265294
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
63163
006
Оказание жилищной помощи
22686
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34405
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4187
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
110699
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
30154
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57514
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57514
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55551
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1963
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
344079
1
Деятельность в области культуры
112199
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

32400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
135434
02
Қорғаныс
26732
1
Әскери мұқтаждар
15087
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
15087
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
15087
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11645
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
11645
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4649
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерге өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6996
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
335800
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12992
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12992
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12992
2
Әлеуметтік көмек
265294
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
265294
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
63163
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
22686
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
34405
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4187
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
110699
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
30154
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57514
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57514
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55551
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1963
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
344079
1
Мәдениет саласындағы қызмет
112199
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

112199
003
Поддержка культурно-досуговой работы
112199
2
Спорт
6643
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
6643
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
2036
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2560
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2047
3
Информационное пространство
125072
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
16000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
109072
006
Функционирование районных (городских) библиотек
79672
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
29400
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
100165
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
71921
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31456
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
40465
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
28244
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
68116
6
Земельные отношения
24885
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
24885
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24885
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
43231
453
Отдел экономики и бюджетного
планирования района (города областного значения)
43231
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
43231
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31793
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31793
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31793
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

112199
003
Мәдени - демалыс жұмысын қолдау
112199
2
Спорт
6643
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
6643
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
2036
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2560
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2047
3
Ақпараттық кеңістік
125072
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
16000
002
Мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу жөніндегі қызметтер
16000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
109072
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
79672
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халықының басқа да тiлдерiн дамыту
29400
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
100165
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
71921
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31456
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
40465
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28244
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28244
10
Ауыл, су орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
68116
6
Жер қатынастары
24885
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
24885
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24885
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
43231
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
43231
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
43231
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
31793
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
31793
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31793
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендердің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер