О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 25 декабря 2023 года № 13-2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьями 73, статьями 73 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5906824,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3050798,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18919 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 445 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2836662,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5803180,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 667753 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 729868 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62115 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 65005 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 65005 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 629113,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 629113,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 590908 тысяч тенге;
погашение займов – 133331 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171536,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24.10.2024 № 23-2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу 56%, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 58%, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года №11/80-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24.10.2024 № 23-2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 41445,6 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5906824,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3050798,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18919 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 445 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2836662,4 мың теңге;
2) шығындар – 5803180,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 667753 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 729868 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62115 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 65005 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 65005 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 629113,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 629113,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 590908 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 133331 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 171536,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 24.10.2024 № 23-2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIII шешімімен бекітілген, 2024 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық 56%, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы 58%, төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының кірістерінен жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 100 пайыз мөлшерінде нормативтерді орындауға қабылдансын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 24.10.2024 № 23-2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 41445,6 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24.10.2024 № 23-2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет на 2024 год в сумме 416568 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, села, поселка, сельского округа, в сумме 514632 тысяч тенге, в том числе:
Андреевскому сельскому округу
33182 тысяч тенге;
Бакинскому сельскому округу
23000 тысяч тенге
Бель-Агачскому сельскому округу
18674 тысяч тенге;
Бородулихинскому сельскому округу
32312 тысяч тенге;
Дмитриевскому сельскому округу
21372 тысяч тенге;
Жезкентскому поселковому округу
34932 тысяч тенге.
Жерновскому сельскому округу
21505 тысяч тенге;
Зубаирскому сельскому округу
21799 тысяч тенге;
Кунарлинскому сельскому округу
25319 тысяч тенге;
Красноярскому сельскому округу
27138 тысяч тенге;
Новодворовскому сельскому округу
32900 тысяч тенге;
Новошульбинскому сельскому округу
60879 тысяч тенге;
Новопокровскому сельскому округу
43635 тысяч тенге;
Переменовскому сельскому округу
27280 тысяч тенге;
Петропавловскому сельскому округу
22740 тысяч тенге;
Подборному сельскому округу
20237 тысяч тенге;
Степному сельскому округу
22080 тысяч тенге;
Таврическому сельскому округу
25648 тысяч тенге.
6. Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024 год определяется постановлением акимата Бородулихинского района.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год распределение целевых текущих трансфертов из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства 49340 тысяч тенге;
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 2195127,5 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024 год определяется постановлением акимата Бородулихинского района.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Бородулихинского районного маслихата области Абай от 25.07.2024 № 20-2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 222597,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24.10.2024 № 23-2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 24.10.2024 № 23-2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылға арналған аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көлемі 416568 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 514632 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Андреевка ауылдық округіне
33182 мың теңге;
Бақы ауылдық округіне
23000 мың теңге;
Белағаш ауылдық округіне
18674 мың теңге;
Бородулиха ауылдық округіне
32312 мың теңге;
Дмитриевка ауылдық округіне
21372 мың теңге;
Жезкент кенттік округіне
34932 мың теңге;
Жерновка ауылдық округіне
21505 мың теңге;
Зубаир ауылдық округіне
21799 мың теңге;
Құнарлы ауылдық округіне
25319 мың теңге;
Красный Яр ауылдық округіне
27138 мың теңге;
Новодворовка ауылдық округіне
32900 мың теңге;
Новошульба ауылдық округіне
60879 мың теңге;
Новопокровка ауылдық округіне
43635 мың теңге;
Переменовка ауылдық округіне
27280 мың теңге;
Петропавловка ауылдық округіне
22740 мың теңге;
Подборный ауылдық округіне
20237 мың теңге;
Степной ауылдық округіне
22080 мың теңге;
Таврия ауылдық округіне
25648 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Бородулиха ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу 49340 мың теңге сомасында көзделсін.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2195127,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Облыстық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне 2024 жылға арналған нысаналы трансферттерді бөлу Бородулиха ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді – Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 25.07.2024 № 20-2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 222597,6 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 24.10.2024 № 23-2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

10. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 58707,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24.10.2024 № 23-2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в сумме 357448 тысяч тенге.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 107068 тысяч тенге.

10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 58707,3 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 24.10.2024 № 23-2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 357448 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделсін.
12. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 107068 мың теңге сомасында кредиттер көзделсін.

12-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год кредиты из областного бюджета на приобретение жилья в сумме 483840 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением Бородулихинского районного маслихата области Абай от 25.07.2024 № 20-2-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение 1 к решению
Бородулихинского районного
маслихата

12-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен тұрғын үй сатып алуға 483840 мың теңге сомасында кредиттер көзделсін.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды – Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 25.07.2024 № 20-2-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының

5128
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
870
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
870
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
870
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
870
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
725554
1
Социальное обеспечение
128414
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128414
005
Государственная адресная социальная помощь
128414
2
Социальная помощь
402225,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
402225,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
67514
006
Оказание жилищной помощи
18
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67947
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4164,7
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
237397
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
25185
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
194914,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
194914,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73869,3
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
943
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
10232
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
80087
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29783
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
307692,7
1
Жилищное хозяйство
239839
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
113000

5128
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1300
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1300
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1300
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
728013
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
128414
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128414
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
128414
2
Әлеуметтік көмек
398931
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
398931
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
61182
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
67947
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3988
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
237402
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
28412
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
200668
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200668
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73927
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1743
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
8549
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
85528
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
30921
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
288771,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
229686
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
109000

110699
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
30154
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57514
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57514
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55551
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1963
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
344079
1
Деятельность в области культуры
112199
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
112199
003
Поддержка культурно-досуговой работы
112199
2
Спорт
6643
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
6643
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
2036
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2560
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2047
3
Информационное пространство
125072
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
16000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
109072
006
Функционирование районных (городских) библиотек
79672
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
29400
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
100165
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
71921
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31456
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
40465
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта

110699
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
30154
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57514
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57514
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55551
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1963
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
344079
1
Мәдениет саласындағы қызмет
112199
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
112199
003
Мәдени - демалыс жұмысын қолдау
112199
2
Спорт
6643
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
6643
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
2036
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2560
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2047
3
Ақпараттық кеңістік
125072
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
16000
002
Мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу жөніндегі қызметтер
16000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
109072
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
79672
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халықының басқа да тiлдерiн дамыту
29400
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
100165
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
71921
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31456
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
40465
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28244
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер