О Кокпектинском районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Кокпектинского районного маслихата области Абай от 26 декабря 2023 года № 10-2
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Кокпектинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 898 043,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 045 677,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 39 565,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 812 800,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 995 190,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 64 724,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 107 068,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 344,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -36 167,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 167,0 тысяч тенге:
поступление займов – 644 668,0 тысяч тенге;
погашение займов – 48 953,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 559 547,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кокпектинского районного маслихата области Абай от 18.12.2024 № 22-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 369 040,0 тысяч тенге, в том числе:
Бигашский сельский округ – 32 632,0 тысяч тенге,
Кокпектинский сельский округ – 58 109,0 тысяч тенге,
Кокжайыкский сельский округ – 49 343,0 тысяч тенге,
Сельский округ имени К. Аухадиева – 47 375,0 тысяч тенге,
Тассайский сельский округ – 31 009,0 тысяч тенге,
Теректинский сельский округ – 32 362,0 тысяч тенге,
Улкенбокенский сельский округ – 43 160,0 тысяч тенге,
Ульгулималшинский сельский округ – 43 060,0 тысяч тенге,
Шугылбайский сельский округ – 31 990,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением маслихата области Абай от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы".

2024-2026 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы
Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 10-2 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 898 043,3 мың теңге:
салық түсімдер - 1 045 677,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 39 565,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 812 800,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 995 190,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 64 724,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 107 068,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 42 344,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -36 167,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 167,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 644 668,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 48 953,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 559 547,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 18.12.2024 № 22-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 369 040,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Биғаш ауылдық округі – 32 632,0 мың теңге,
Көкпекті ауылдық округі – 58 109,0 мың теңге,
Көкжайық ауылдық округі – 49 343,0 мың теңге,
Қ.Аухадиев атындағы ауылдық округі – 47 375,0 мың теңге,
Тассай ауылдық округі – 31 009,0 мың теңге,
Теректі ауылдық округі – 32 362,0 мың теңге,
Үлкенбөкен ауылдық округі – 43 160,0 мың теңге,
Үлгілімалшы ауылдық округі – 43 060,0 мың теңге,
Шұғылбай ауылдық округі – 31 990,0 мың теңге.
3. Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген 2024 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындауға қабылдансын.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 47 205,0 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета согласно приложению 5.
7. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 6.

4. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 47 205,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 4-қосымшаға сәйкес 2024 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес 2024 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері ескерілсін.
7. 6-қосымшаға сәйкес 2024 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

8. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета согласно приложению 7.
9. Утвердить согласно приложению 8 перечень текущих бюджетных программ районного бюджета на 2024 год.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кокпектинского районного маслихата Т. Сарманов
Приложение 1 к решению
Кокпектинского районного
маслихата
от 26 декабря 2023 года

8. 7-қосымшаға сәйкес 2024 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері ескерілсін.
9. 8-қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің ағымдағы бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көкпекті аудандық мәслихатының төрағасы Т. Сарманов
Көкпекті аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы

225 935,4
02
Оборона
27 827,0
1
Военные нужды
15 952,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 952,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской
обязанности
15 952,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11 875,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 875,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 083,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 792,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 100,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 100,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 100,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 100,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
545 203,7
1
Социальное обеспечение
81 418,0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
81 418,0
005
Государственная адресная социальная помощь
81 418,0
2
Социальная помощь
370 314,9
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
370 314,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
94 173,0
006
Оказание жилищной помощи
32,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 103,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 681,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
207 694,9
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
38 631,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
93 470,8
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
93 470,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

225 935,4
02
Қорғаныс
27 827,0
1
Әскери мұқтаждар
15 952,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 952,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 952,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11 875,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 875,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 083,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 792,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 100,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 100,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 100,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 100,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
545 203,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
81 418,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 418,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
81 418,0
2
Әлеуметтiк көмек
370 314,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
370 314,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
94 173,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
32,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 103,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 681,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
207 694,9
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
38 631,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
93 470,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93 470,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района ( города областного значения)
54 466,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
44 382,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
10 084,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 388,0
075
Строительство сетей связи
21 388,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
162 664,5
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
77 988,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
45 231,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
29 592,0
006
Капитальные расходы государственного органа
2 708,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
457,5
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района ( города областного значения)
84 676,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
66 107,6
014
Капитальные расходы государственного органа
462,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 226,1
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
4 880,3
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
62 638,5
6
Земельные отношения
41 562,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
41 562,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
37 990,2
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 222,3
007
Капитальные расходы государственного органа
1 350,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
21 076,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
21 076,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 076,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
67 145,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
67 145,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
54 466,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
44 382,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
10 084,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 388,0
075
Байланыс желілерінің құрылысы
21 388,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
162 664,5
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
77 988,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 231,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
29 592,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 708,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
457,5
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
84 676,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 107,6
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
462,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 226,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 880,3
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
62 638,5
6
Жер қатынастары
41 562,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
41 562,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 990,2
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 222,3
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 350,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
21 076,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
21 076,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21 076,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
67 145,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
67 145,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

8 550,0
-многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени и имеющим четыре и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
8 310,0
4
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
41 862,0
5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
88 208,0
6
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам
89 194,5
7
Приобретение служебного автранспорта
36 900,0
8
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам
в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
444 482,8
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог:
731 951,5
9
Содержание дорог Кокпектинского района
80 000,0
Средний ремонт автомобильных дорог КF KK-433 подъезд к селу Толагай
597 183,5
Текущий ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов через Кокпекты-Бигаш 0-34км
54 768,0
10
На введение дополнительных обязательных пенсионных взносов работодателя для работников бюджетной сферы
10 663,9
11
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
85 937,0
Итого
1 639 961,0
Приложение 5 к решению
Кокпектинского районного
маслихата
от 26 декабря 2023 года
№10-2
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Кокпектинского районного маслихата области Абай от 03.12.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным бюджетам:
29 473,6
Разработка ПСД на строительство пешеходного моста в селе Кокпекты
9 712,0
Разработка ПСД реконструкция моста через реку Жузагаш на а/д Подъезд к селу Тассай
19 761,6
Разработка ПСД реконструкция моста через реку села Кокпекты
0,0
2
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие из областного бюджета районным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения:

8 550,0
- "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған және 1, 2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен наградталған және бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға
8 310,0
4
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыға мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына қосымша ақы белгілеуге
41 862,0
5
Мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
88 208,0
6
Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттердің сомалары
89 194,5
7
Қызметтік автокөлікті сатып алу
36 900,0
8
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу "Ауыл – ел бесігі" жобасы аясында
444 482,8
Облыстық бюджеттен жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу:
731 951,5
9
Көкпекті ауданының жолдарын күтіп ұстау
80 000,0
Толағай ауылына кіреберіс КF KK-433 автомобиль жолдарын орташа жөндеу
597 183,5
Көкпекті-Бигаш арқылы аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін ағымдағы жөндеуге 0-34км
54 768,0
10
Бюджеттік сала қызметкерлері үшін жұмыс берушінің қосымша міндетті зейнетақы жарналарын енгізу туралы
10 663,9
11
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
85 937,0
Барлығы
1 639 961,0
Көкпекті аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 10-2 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 03.12.2024 № 21-2 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы
1
Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу:
29 473,6
Көкпекті ауылындағы жаяу жүргіншілер көпірі құрылысының ЖСҚ әзірлеу
9 712,0
Жүзағаш өзені арқылы өтетін көпірді Тассай ауылының кіреберісіне а/ж реконструкциялау ЖСҚ әзірлеу
19 761,6
Көкпекті өзені арқылы өтетін көпірді реконструкциялау ЖСҚ әзірлеу
0,0
2
Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу:

5 083,0
Строительство водопроводных сетей в селе Акой
1 000,0
Разработка ПСД на строительство водопроводных сетей и водозаборных сооружений в селе Ажа
4 083,0
3
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие из областного бюджета районным бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры:
35 355,9
разработка ПСД "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к арендным жилым домам в селе Кокпекты Кокпектинского района"
0,0
Разработка ПСД "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к медицинскому пункту в селе Шариптогай Кокпектинского района области Абай"
5 945,4
Разработка ПСД "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к медицинскому пункту в селе Мамай Кокпектинского района области Абай"
5 868,8
Разработка ПСД "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к медицинскому пункту в селе Бигаш Кокпектинского района области Абай"
5 853,0
Разработка ПСД "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к медицинскому пункту в селе Карамойыл Кокпектинского района области Абай"
5 826,7
Разработка ПСД "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к медицинскому пункту в селе Ушкумей Кокпектинского района области Абай"
5 870,8
Разработка ПСД "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к фельдшерско-акушерским пунктам в селе Ульгулималши Кокпектинского района области Абай"
5 991,2
4
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие из областного бюджета районным бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры:
295 176,7
Строительство инженерных сетей для медицинского пункта в селе Ушкумей Кокпектинского района
45 038,2
Строительство инженерных сетей для медицинского пункта в селе Мамай Кокпектинского района
47 062,2
Строительство инженерных сетей для медицинского пункта в селе Ульгулималши Кокпектинского района
53 873,2
Строительство инженерных сетей для медицинского пункта в селе Карамойыл Кокпектинского района
59 718,9
Строительство инженерных сетей для медицинского пункта в селе Шариптогай Кокпектинского района
39 487,0
Строительство инженерных сетей для медицинского пункта в cеле Бигаш Кокпектинского района
49 997,2
5
Распределение сумм кредитов бюджетам районов на приобретения жилья:
537 600,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда
537 600,0
6
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным бюджетам на приобретения жилья:
185 400,0
Софинансирование на приобретение жилья за счет кредитования на проектирование и строительство жилья
185 400,0
7
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным бюджетам на обустройство населенных пунктов:
20 000,0
Строительство антенно-мачтовых сооружений высотой 30м. для размещения оборудования сети радиотелефонной связи в селе Бигаш
20 000,0
Итого

5 083,0
Ақой ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
1 000,0
Ажа ауылдағы су құбыры желілерін және су тарту құрылыстарын салудың ЖСҚ әзірлеу
4 083,0
3
Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу:
35 355,9
"Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылында жалға берілетін тұрғын үйлердің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу" ЖСҚ әзірлеу
0,0
"Абай облысы, Көкпекті ауданы, Шәріптоғай ауылындағы медициналық пункттің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу" ЖСҚ әзірлеу
5 945,4
"Абай облысы, Көкпекті ауданы, Мамай ауылындағы медициналық пункттің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу" ЖСҚ әзірлеу
5 868,8
"Абай облысы, Көкпекті ауданы, Биғаш ауылындағы медициналық пункттің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу" ЖСҚ әзірлеу
5 853,0
"Абай облысы, Көкпекті ауданы, Қарамойыл ауылындағы медициналық пункттің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу" ЖСҚ әзірлеу
5 826,7
"Абай облысы, Көкпекті ауданы, Үшкүмей ауылындағы медициналық пункттің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу" ЖСҚ әзірлеу
5 870,8
"Абай облысы, Көкпекті ауданы, Үлгілімалшы ауылындағы фельдшерлік-акушерлік пункттердің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу" ЖСҚ әзірлеу
5 991,2
4
Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу:
295 176,7
Көкпекті ауданы Үшкүмей ауылында медициналық пункт үшін инженерлік желілер салу
45 038,2
Көкпекті ауданы Мамай ауылында медициналық пункт үшін инженерлік желілер салу
47 062,2
Көкпекті ауданы Үлгілімалшы ауылында медициналық пункт үшін инженерлік желілер салу
53 873,2
Көкпекті ауданы Қарамойыл ауылында медициналық пункт үшін инженерлік желілер салу
59 718,9
Көкпекті ауданы Шәріптоғай ауылында медициналық пункт үшін инженерлік желілер салу
39 487,0
Көкпекті ауданы Биғаш ауылында медициналық пункт үшін инженерлік желілер салу
49 997,2
5
Тұрғын үй сатып алуға аудан бюджеттеріне кредиттер сомасын бөлу:
537 600,0
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
537 600,0
6
Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге тұрғын үй сатып алуға берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу:
185 400,0
Тұрғын үйді жобалауға және салуға кредит беру есебінен тұрғын үй сатып алуға қоса қаржыландыруға
185 400,0
7
Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге елді мекендерді жайластыруға берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу:
20 000,0
Бигаш ауылында радиотелефон байланысы желісінің жабдықтарын орналастыру үшін биіктігі 30 м антенна-діңгек құрылыстарын салу
20 000,0
Барлығы

1 108 089,2
Приложение 6 к решению
Кокпектинского районного
маслихата
от 26 декабря 2023 года
№ 10-2
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
Распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 043,0
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами

1 108 089,2
Көкпекті аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 10-2 шешіміне
6-қосымша
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы
1
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
13 043,0
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға

112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
003
Капитальные расходы государственного органа
122
Аппарат акима района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
003
Капитальные расходы государственного органа
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2
Финансовая деятельность
452
Отдел финансов района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в
области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
018
Капитальные расходы государственного органа
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5
Планирование и статистическая деятельность
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
004
Капитальные расходы государственного органа
9
Прочие государственные услуги общего характера
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
007
Капитальные расходы государственного органа
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
003
Капитальные расходы государственного органа
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
02
Оборона
1
Военные нужды
122
Аппарат акима района (города областного значения)
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской
обязанности
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
122
Аппарат акима района (города областного значения)
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности

112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2
Қаржылық қызмет
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін
орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару,  жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды  реттеу
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
028
Коммуналдық меншікке мүлік сатып алу
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
02
Қорғаныс
1
Әскери мұқтаждар
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер

033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3
Благоустройство населенных пунктов
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
025
Освещение улиц в населенных пунктах
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района ( города областного значения)
003
Поддержка культурно-досуговой работы
2
Спорт
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района ( города областного значения)
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3
Информационное пространство
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района ( города областного значения)
006
Функционирование районных (городских) библиотек
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
006
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района ( города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
014
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3
Елді-мекендерді көркейту
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
029
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
2
Спорт
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық)  деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала)  құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3
Ақпараттық кеңiстiк
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары