О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2022 года №23-3 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жамбылского областного маслихата от 25 декабря 2023 года № 11-3
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года №23-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 554 899 063 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 51 953 980 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 185 194 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 496 759 889 тысяч тенге;
2) затраты – 559 082 986 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 636 813 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 41 828 322 тысяч тенге;

Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы №23-3 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 11-3 шешімі
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы №23-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 554 899 063 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 51 953 980 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 185 194 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмі – 496 759 889 мың теңге;
2) шығындар – 559 082 986 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 636 813 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 41 828 322 мың теңге:

погашение бюджетных кредитов – 18 191 509 тысяч тенге;
4) cальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -27 820 736 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 27 820 736 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 191 509 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 820 736 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 820 736 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

88 605
253
Управление здравоохранения области
6 939 078
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
266 296
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
339 580
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
40 462
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
89 456
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
52 000
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
514
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 580 108
037
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
376 786
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
193 876
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 960 396
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 425 362
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 871 863
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 400 921
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 810 479
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
556 372
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
770 522
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
15 205
261
Управление образования области
834 364
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
600 291
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
166 646
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях

88 605
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 939 078
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
266 296
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
339 580
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
40 462
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
89 456
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
52 000
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
514
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 580 108
037
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
376 786
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
193 876
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 960 396
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 425 362
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 871 863
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 400 921
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 810 479
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
556 372
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
770 522
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
15 205
261
Облыстың білім басқармасы
834 364
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
600 291
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
166 646
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау

12 653
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 356 125
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
24 292
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 660 496
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 498 180
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 356
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
371 655
271
Управление строительства области
3 712 339
020
Развитие объектов сельского хозяйства
3 712 339
719
Управление ветеринарии области
4 215 192
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
181 066
003
Капитальные расходы государственного органа
2 250
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
38 719
009
Организация санитарного убоя больных животных
6 754
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
54 719
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
7 073
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
48 422
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
18 207
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 372 081
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 783
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
250 000
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций

12 653
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 356 125
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
24 292
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 660 496
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 498 180
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 356
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
371 655
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 712 339
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 712 339
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 215 192
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
181 066
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 250
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
38 719
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
6 754
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
54 719
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
7 073
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
48 422
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
18 207
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 372 081
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 783
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
250 000
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу