О внесении изменений в решение Таразского городского маслихата от 23 декабря 2022 года №21-2 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Таразского городкого маслихата Жамбылской области от 15 августа 2023 года № 6-2
Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таразского городского маслихата "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года №21-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 795 924 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 26 304 581 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 380 000 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 628 012 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21 483 331 тысяч тенге;
2) затраты – 58 816 644 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 805 339 тысяч тенге:

Тараз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" №21-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 6-2 шешімі
Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №21-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 119 428 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 304 581 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 380 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 13 809 481 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 625 366 мың теңге;
2) шығындар – 55 140 148 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 805 339 мың теңге:

приобретение финансовых активов – 805 339 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 173 941 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2 173 941 тысяч тенге;
поступление займов – 11 698 828 тенге;
погашение займов – 14 532 043 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 659 274 тенге.
2. Утвердить резерв акимата города на 2023 год в сумме 588 692 тысяч тенге.

қаржы активтерін сатып алу – 805 339 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 173 941 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -4 173 941 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 698 828 теңге;
қарыздарды өтеу – 14 532 043 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 659 274 теңге.
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 588 692 мың теңге сомасында бекітілсін";
мынадай мазмұндағы 3 - тармақпен толықтырылсын:

320 374
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
320 374
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 320 857
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 824 300
005
Государственная адресная социальная помощь
1 824 300
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 495 504
002
Программа занятости
532 396
006
Оказание жилищной помощи
200 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
536 568
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
24 041
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
210 926
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
427 893
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
389 423
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
174 257
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 618 253
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
158 756
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 562
021
Капитальные расходы государственного органа
8 081
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 415 197
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 178
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 479
467
Отдел строительства района (города областного значения)
382 800
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
182 800
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
200 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
35 190 053
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
155 152
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества

320 374
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
320 374
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 320 857
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 824 300
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 824 300
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 495 504
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
532 396
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
536 568
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
24 041
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
210 926
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
427 893
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
389 423
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
174 257
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 618 253
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
158 756
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 562
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 081
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 415 197
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 178
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 479
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
382 800
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
182 800
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
200 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
35 190 053
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
155 152
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру