О бюджете сельских округов Байзакского района на 2024-2026 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 28 декабря 2023 года № 17-2.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1-1. Жалгызтюбинский сельский округ на 2024 год:
1) доходы – 155524 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11848 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 92 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1300 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 142284 тысячи тенге;
2) затраты – 156529 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -1005 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 1005 тысячи тенге.
1-2. Диханский сельский округ на 2024 год:
1) доходы – 59211 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16554 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 92 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1900 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 40665 тысячи тенге;
2) затраты – 59305 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -94 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 94 тысячи тенге
1-3. Мырзатайский сельский округ на 2024 год:
1) доходы – 65818 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21282тысячи тенге;
неналоговые поступления – 92 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1520 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 42924 тысячи тенге;
2) затраты – 66788 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;

2024-2026 жылдарға арналған Байзақ ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес Байзақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1-1. Жалғызтөбе ауылдық округі 2024 жылға:
кірістер – 159584 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 92 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2548 мың теңге;
трансферттер түсімі – 144344 мың теңге;
2) шығындар – 160589 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1005 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1005 мың теңге;
1-2. Дихан ауылдық округі 2024 жылға:
кірістер – 71331 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17556 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 147 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2743 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50885 мың теңге;
2) шығындар – 71425 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -94 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 94 мың теңге;
1-3. Мырзатай ауылдық округі 2024 жылға:
кірістер – 87354 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 22298 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –73 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3761 мың теңге;
трансферттер түсімі – 61222 мың теңге;
2) шығындар – 88324 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -724 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 724 тысячи тенге
1-18. Сазтерекский сельский округ на 2024 год:
1) доходы – 53829 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13756 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 92 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 650 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 39331 тысячи тенге;
2) затраты – 54404 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -575 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 575 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 15.03.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 03.06.2024 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 14.07.2024 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 13.09.2024 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2024 год установить в размере 597488 тысяч тенге, в том числе:
Жалгызтюбинский сельский округ – 34060 тысячи тенге;
Диханский сельский округ – 28230 тысячи тенге;
Мырзатайский сельский округ – 28868 тысячи тенге;
Темирбекский сельский округ – 30315 тысячи тенге;
Туймекентский сельский округ – 32000 тысячи тенге;
Жанатурмысский сельский округ – 40232 тысячи тенге;
Кокталский сельский округ – 26142 тысячи тенге;
Ынтымакский сельский округ – 31620 тысячи тенге;
Суханбаевский сельский округ – 30856 тысячи тенге;
Костюбинский сельский округ – 30000 тысячи тенге;
Бурылский сельский округ – 49000 тысячи тенге;
Коптерекский сельский округ – 30494 тысячи тенге;
Улгулинский сельский округ – 31756 тысячи тенге;
Сарыкемерский сельский округ – 51573 тысячи тенге;
Кызылжулдызский сельский округ – 32000 тысячи тенге;
Ботамойнакский сельский округ – 33976 тысячи тенге;
Байтерекский сельский округ – 28103 тысячи тенге.
Сазтерекский сельский округ – 28263 тысячи тенге.

4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -724 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 724 мың теңге;
1-18. Сазтерек ауылдық округі 2024 жылға:
кірістер – 60065 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13889 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 73 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6824 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39279 мың теңге;
2) шығындар – 60640мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -575 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 575 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 15.03.2024 №21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 25-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 14.07.2024 № 28-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 13.09.2024 № 32-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 36-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 590718 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Жалғызтөбе ауылдық округіне – 35839 мың теңге;
Дихан ауылдық округіне – 26097 мың теңге;
Мырзатай ауылдық округіне – 30173 мың теңге;
Темірбек ауылдық округіне – 31582 мың теңге;
Түймекент ауылдық округіне – 30000 мың теңге;
Жаңатұрмыс ауылдық округіне – 38393 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 24955 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округіне – 34193 мың теңге;
Суханбаев ауылдық округіне – 32590 мың теңге;
Қостөбе ауылдық округіне – 26131 мың теңге;
Бурыл ауылдық округіне – 41722 мың теңге;
Көптерек ауылдық округіне – 31609 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне – 33928 мың теңге;
Сарыкемер ауылдық округіне – 40000 мың теңге;
Қызыл жұлдыз ауылдық округіне – 35065 мың теңге;
Ботамойнақ ауылдық округіне – 35446 мың теңге;
Байтерек ауылдық округіне – 35971 мың теңге;
Сазтерек ауылдық округіне – 27024 мың теңге.