О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2023 года № 13-2.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 320 479 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 654 005 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 149 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 492 874 тысяч тенге;
2) затраты – 15 422 387 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 110 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 81 224 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 114 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -352 137 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1 150 018 тысяч тенге:
поступления займов – 384 408 тысяч тенге;
погашение займов – 32 271 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 13-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 320 479 мың теңге;
салықтық түсімдер – 5 654 005 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 149 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 492 874 мың теңге;
2) шығындар – 15 422 387 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 110 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 81 224 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 114 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -352 137 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 150 018 мың теңге;
қарыздар түсімі – 384 408 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 271 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 797 881 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 04.03.2024 № 17-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 15.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.09.2024 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 797 881 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 04.03.2024 №17-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 15.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.09.2024 № 26-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Объем трансфертов бюджетам аульных округов на 2024 год определяются на основании постановления акимата Жамбылского района.
3. В соответствии с пунктом 1 статьй 510 Налогового кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) установить на 2023-2025 года повышение ставки земельного налога на 50 процентов от базовых ставок земельного налога установленных статьями 505, 506 и пунктом 5 статьей 531 Налогового кодекса, на земли, занятые жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем.

2. 2024 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жамбыл ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
3. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 510 бабының 1 тармағына сәйкес 2023-2025 жылдарға жер салығының ставкаларын Салық кодексінің 505, 506 және 531 бабының 5 тармағында белгіленген тұрғын үй қоры, соның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен құрылысжайлар алып жатқан жерлерге базалық салықтық мөлшерлемелерді 50 пайызға жоғарылату белгіленсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в объеме 50 000 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жамбылского
районного маслихата М. Шайдаев
1-приложение к решению Жамбылского районного маслихата от 22 декабря 2023 года №13-2
Бюджет Жамбылского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 04.03.2024 № 17-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 15.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.09.2024 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

4. 2024 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерв 50 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық
мәслихат төрағасы М. Шайдаев
Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №13-2 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 04.03.2024 №17-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 15.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.09.2024 № 26-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
АТАУЫ
сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы

31274
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2139091
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
158521
013
Капитальные расходы государственного органа
65522
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1915048
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
394588
040
Развитие объектов государственных органов
394588
494
Отдел предпринимательства и промышленностирайона (города областного значения)
33859
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
26269
003
Капитальные расходы государственного органа
7590
02
Оборона
78312
122
Аппарат акима района (города областного значения)
78312
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19771
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
27405
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
31136
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21812
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21812
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21812
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1049440
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
351555
005
Государственная адресная социальная помощь
351555
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
334057
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71071
006
Оказание жилищной помощи
2500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135437
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7310
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62750
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

31274
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2139091
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
158521
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
65522
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1915048
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
394588
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
394588
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
33859
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті,өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26269
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7590
02
Қорғаныс
78312
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
78312
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19771
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
27405
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдардың құрылмаған елді мекендердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
31136
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21812
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21812
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21812
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1049440
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
351555
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
351555
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
334057
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71071
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135437
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7310
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
62750
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

7310
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62750
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
51833
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
168933
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47120
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1100
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
109111
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11602
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1365107
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31006
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
30456
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
550
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1193030
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1052937
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
140093
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34728
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
16287
028
Развитие коммунального хозяйства
18441
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
106343
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
6890
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
99453
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1882034
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
633615
003
Поддержка культурно-досуговой работы
598973
009
Обеспечение сохранности историко - культурного наследия и доступа к ним
34642
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

7310
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
62750
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курортық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл мамандарының қызметтерімен қамтамасыз ету
51833
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
168933
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47120
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1100
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
109111
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11602
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1365107
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31006
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
30456
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
550
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1193030
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1052937
004
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
140093
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34728
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
16287
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
18441
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
106343
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
6890
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
99453
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1882034
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
633615
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
598973
009
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
34642
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі