О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2023 года № 13-2.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 308 755 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 269 109 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 265 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 238 939 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 778 442 тысяч тенге;
2) затраты – 15 410 663 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46 410 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 81 224 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 814 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -350 437 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1 148 318 тысяч тенге:
поступления займов – 384 408 тысяч тенге;
погашение займов – 33 971 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 13-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 308 755 мың теңге;
салықтық түсімдер – 5 269 109 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 265 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 238 939 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 778 442 мың теңге;
2) шығындар – 15 410 663 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46 410 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 81 224 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 814 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -350 437 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 148 318 мың теңге;
қарыздар түсімі – 384 408 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 971 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 797 881 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 04.03.2024 № 17-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 15.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.09.2024 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 04.11.2024 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.12.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 797 881 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 04.03.2024 №17-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 15.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.09.2024 № 26-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 04.11.2024 № 29-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.12.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Объем трансфертов бюджетам аульных округов на 2024 год определяются на основании постановления акимата Жамбылского района.
3. В соответствии с пунктом 1 статьй 510 Налогового кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) установить на 2023-2025 года повышение ставки земельного налога на 50 процентов от базовых ставок земельного налога установленных статьями 505, 506 и пунктом 5 статьей 531 Налогового кодекса, на земли, занятые жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем.

2. 2024 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жамбыл ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
3. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 510 бабының 1 тармағына сәйкес 2023-2025 жылдарға жер салығының ставкаларын Салық кодексінің 505, 506 және 531 бабының 5 тармағында белгіленген тұрғын үй қоры, соның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен құрылысжайлар алып жатқан жерлерге базалық салықтық мөлшерлемелерді 50 пайызға жоғарылату белгіленсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в объеме 50 000 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жамбылского
районного маслихата М. Шайдаев
1-приложение к решению Жамбылского районного маслихата от 22 декабря 2023 года №13-2
Бюджет Жамбылского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 04.03.2024 № 17-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.05.2024 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 15.07.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.09.2024 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 04.11.2024 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.12.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

4. 2024 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерв 50 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық
мәслихат төрағасы М. Шайдаев
Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №13-2 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 04.03.2024 №17-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 20-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 15.07.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.09.2024 № 26-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 04.11.2024 № 29-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.12.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
АТАУЫ
сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы

17317
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17317
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17317
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
948411
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
224055
005
Государственная адресная социальная помощь
224055
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
309510
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71071
006
Оказание жилищной помощи
59
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
124937
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4810
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47366
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
61267
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
414846
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51024
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
831
021
Капитальные расходы государственного органа
1130
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
351361
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2040
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8460
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3442496
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2609171
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
18523
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

17317
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17317
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17317
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
948411
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
224055
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
224055
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
309510
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71071
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
59
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
124937
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4810
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
47366
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
61267
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
414846
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51024
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
831
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1130
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
351361
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
2040
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8460
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3442496
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2609171
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
18523
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

21266
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7582
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
230248
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
56599
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
161348
006
Капитальные расходы государственного органа
137
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12164
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
657270
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
657270
036
Развитие газотранспортной системы
657270
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
036
Развитие газотранспортной системы
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
143283
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
13451
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13451
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
37819
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
37586
006
Капитальные расходы государственного органа
233
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
19198
010
Развитие объектов сельского хозяйства
19198
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
67443
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33239
006
Землеустройство, проведимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел.
33485
007
Капитальные расходы государственного органа
719
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5372
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
5372
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57117
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
57117
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

21266
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
7582
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
230248
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56599
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
161348
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
137
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
12164
09
Отын энергетика және жер қойнауын пайдалану
657270
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
657270
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
657270
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
143283
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
13451
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13451
462
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
37819
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37586
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
233
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
19198
010
Ауылшаруашылығы объектілерін дамыту
19198
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
67443
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33239
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
33485
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
719
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5372
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
5372
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57117
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
57117
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

52117
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5000
12
Транспорт и коммуникации
780849
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
780849
022
Развитие транспортной инфраструктуры
32876
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
52685
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениямСубсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
192576
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
502712
13
Прочие
1105040
452
Отдел финансов района (города областного значения)
90708
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
90708
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
381440
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
27730
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
353710
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
632892
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
632892
14
Обслуживание долга
39
452
Отдел финансов района (города областного значения)
39
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
39
15
Трансферты
1874700
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1874700
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
20627
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
1419220
038
Субвенции
365806
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
69047
3. Чистое бюджетное кредитование
46410
Бюджетные кредиты
81224
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
81224
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)

52117
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5000
12
Көлік және коммуникация
780849
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
780849
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
32876
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
52685
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
192576
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
502712
13
Басқалар
1105040
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
90708
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
90708
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
381440
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
27730
064
Ауыл-Ел бесігі жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
353710
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
632892
079
Ауыл-Ел бесігі жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік
632892
14
Борышқа қызмет көрсету
39
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
39
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
39
15
Трансферттер
1874700
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1874700
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
20627
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
1419220
038
Субвенциялар
365806
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
69047
3. Таза бюджеттік кредиттеу
46410
Бюджеттік кредиттер
81224
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
81224
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі

1010758
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
519427
005
Государственная адресная социальная помощь
519427
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
317063
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71071
006
Оказание жилищной помощи
2500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
121599
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7310
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62750
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
51833
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
174268
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52455
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1100
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
109111
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11602
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1475107
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31006
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
30456
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
550
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1303030
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1052937
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
250093
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1010758
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
519427
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
519427
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
317063
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71071
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
121599
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7310
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
62750
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курортық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл мамандарының қызметтерімен қамтамасыз ету
51833
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
174268
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52455
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1100
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
109111
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11602
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1475107
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31006
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
30456
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
550
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1303030
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1052937
004
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
250093
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі