О внесении изменений в решение Кордайского районного маслихата от 26 декабря 2022 года №33-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 12 июля 2023 года № 5-2
Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кордайского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года №33-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №175995) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14 487 437 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 031 230 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 90 513 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 167 003 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 198 691 тысяч тенге;
2) затраты – 14 459 073 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 78 294 тысяч тенге, в том числе бюджетные кредиты-137 663 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов- 59 369 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –15 621 тысяч тенге, в том числе:

"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы №33-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 12 шілдедегі № 5-2 шешімі
Қордай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы №33-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175995 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 487 437 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 031 230 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 90 513 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 167 003 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 198 691 мың теңге;
2) шығындар – 14 459 073 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 78 294 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 137 663 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 59 369 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 15 621 мың теңге, оның ішінде:

приобретение финансовых активов – 15 621 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -65 551 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65 551 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 82 868 тысяч тенге;
погашение займов – 59 369 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 42 120 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению".

қаржы активтерін сатып алу – 15 621 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -65 551 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65551 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 82 868 мың теңге; қарыздарды өтеу -59369 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 42 120 мың теңге.
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6674
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21910
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
21910
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
84351
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84351
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
84351
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2506137
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
295621
005
Государственная адресная социальная помощь
295621
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1931952
002
Программа занятости
1340321
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
88027
006
Оказание жилищной помощи
798
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
114298
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12047
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
163015
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
70266
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
143180
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
278564
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59136
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1802
021
Капитальные расходы государственного органа
1592
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
321
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
203032
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

6674
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21910
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
21910
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
84351
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84351
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
84351
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2506137
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
295621
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
295621
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1931952
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1340321
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
88027
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
798
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
114298
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12047
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
163015
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
70266
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
143180
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
278564
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59136
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1802
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1592
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
321
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
203032
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

147788
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
19662
010
Капитальные расходы государственного органа
2163
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
125963
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
132758
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
32351
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
100407
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
848792
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
848792
036
Развитие газотранспортной системы
848792
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
506584
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
64420
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
61165
006
Капитальные расходы государственного органа
3255
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
295877
010
Развитие объектов сельского хозяйства
295877
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
50655
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
50655
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
95632
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33303
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
52730
007
Капитальные расходы государственного органа
9599
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
216326
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
216326
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
139054
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
67862
015
Капитальные расходы государственного органа
9410
12
Транспорт и коммуникации
582373
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

147788
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19662
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2163
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
125963
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
132758
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32351
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
100407
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
848792
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
848792
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
848792
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
506584
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
64420
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61165
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3255
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
295877
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
295877
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
50655
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
50655
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
95632
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33303
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
52730
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9599
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
216326
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
216326
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
139054
013
Аудан аумағында қала құрысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық облыстық маңызы бар қаланың, кенттердің және өзгеде ауылдық елді мекендердің бас жоспарын әзірлеу
67862
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9410
12
Көлiк және коммуникация
582373
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі