О внесении изменений в решение Кордайского районного маслихата от 26 декабря 2022 года №33-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 2 ноября 2023 года № 11-6
Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кордайского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года №33-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №175995) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14 857 886 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 540 230 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 111 760 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 202 916 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 002 980 тысяч тенге;
2) затраты – 14 891 853 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 963 тысяч тенге, в том числе бюджетные кредиты - 82 800 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов- 66 837 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –15 621 тысяч тенге, в том числе:

"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы №33-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 2 қарашадағы № 11-6 шешімі
Қордай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы №33-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175995 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 857 886 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 540 230 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 111 760 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 202 916 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 002 980 мың теңге;
2) шығындар – 14 891 853 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 963 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 82 800 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 66 837 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 15 621 мың теңге, оның ішінде:

приобретение финансовых активов – 15 621 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -65 551 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65 551 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 82 800 тысяч тенге;
погашение займов – 59 369 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 42 120 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

қаржы активтерін сатып алу – 15 621 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -65 551 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65 551 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 82 800 мың теңге; қарыздарды өтеу – 59 369 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 42 120 мың теңге.".
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6103
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21910
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
21910
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
104351
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
104351
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
104351
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1655435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
322254
005
Государственная адресная социальная помощь
322254
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1046465
002
Программа занятости
567859
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
88303
006
Оказание жилищной помощи
798
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
88716
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10047
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
163015
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
45266
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
82461
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
286716
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61899
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1252
021
Капитальные расходы государственного органа
1525
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
321
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
209038
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

6103
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21910
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
21910
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
104351
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
104351
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
104351
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1655435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
322254
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
322254
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1046465
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
567859
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
88303
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
798
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
88716
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10047
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
163015
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
45266
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
82461
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
286716
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61899
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1252
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1525
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
321
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
209038
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

113829
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
22445
010
Капитальные расходы государственного органа
1976
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
89408
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
135451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35004
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
100407
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1326548
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1326548
036
Развитие газотранспортной системы
1326548
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
457979
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
63318
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
60165
006
Капитальные расходы государственного органа
3153
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
295877
010
Развитие объектов сельского хозяйства
295877
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
50655
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
50655
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
48129
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35800
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2730
007
Капитальные расходы государственного органа
9599
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
384873
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
384873
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
246618
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
112195
015
Капитальные расходы государственного органа
26060
12
Транспорт и коммуникации
638666
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

113829
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22445
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1976
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
89408
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
135451
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35004
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
100407
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1326548
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1326548
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1326548
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
457979
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
63318
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60165
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3153
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
295877
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
295877
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
50655
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
50655
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
48129
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35800
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2730
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9599
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
384873
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
384873
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
246618
013
Аудан аумағында қала құрысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық облыстық маңызы бар қаланың, кенттердің және өзгеде ауылдық елді мекендердің бас жоспарын әзірлеу
112195
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26060
12
Көлiк және коммуникация
638666
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі