О внесении изменений и дополнений в решение Меркенского районного маслихата от 28 декабря 2022 года №40-2 "О бюджете сельских округов Меркенского района на 2023-2025 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 19 мая 2023 года № 3-2
В редакции от: 19.05.2023
В соответствии со статьей 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения районного маслихата от 02 мая 2023 года №2-3 "О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 21 декабря 2022 года №39-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "О бюджете сельских округов Меркенского района на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года №40-2 следующие изменения и дополнения:
1-1. Утвердить бюджет Актоганского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы –164147 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 152819 тысяч тенге;
затраты – 167404 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -3257 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 3257 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 3257 тысяч тенге.
1-2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложению 2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы – 291574 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60097 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 230977 тысяч тенге;
затраты – 311991 тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -20417 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 20417 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 20417 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -0 тысяч тенге.

"2023-2025 жылдарға арналған Меркі ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы №40-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 19 мамырдағы № 3-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 109-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына және "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудан мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №39-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" аудан мәслихатының 2023 жылдың 02 мамырдағы №2-3 шешіміне сәйкес Меркі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған Меркі ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" аудандық мәслихат 2022 жылғы 28 желтоқсандағы №40-2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
"1-1. Ақтоған ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер -164147 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 600 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –152819 мың теңге;
шығындар –167404 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -3257 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 3257 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-3257 мың теңге.
"1-2. Жамбыл ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер -291574 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60097 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –230977 мың теңге;
шығындар –311991 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -20417 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 20417 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-20417 мың теңге.

1-3. Утвердить бюджет Меркенского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложению 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы -371016 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 105443 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 264973 тысяч тенге;
затраты – 377133 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – - 6117 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 6117 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 6117 тысяч тенге.
1-4. Утвердить бюджет Сарымолдаевского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложению 4 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы - 440323 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 61260 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 378563 тенге;
затраты – 440823 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -101 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 101 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -101 тысяч тенге.
1-5. Утвердить бюджет Ойталского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложению 5 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы -331565 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29307 тысяч тенге;
неналоговые поступления –200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –100 тысяч тенге;
поступления трансфертов –301958 тысяч тенге;
затраты – 332260 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -695 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 695 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 695 тысяч тенге.

1-3. Меркі ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 3-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер -371016 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 105443 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –264973 мың теңге;
шығындар –377133 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -6117 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –6117 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-6117 мың теңге.
1-4. Сарымолдаев ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 4-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер -440323 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –61260 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –378563 мың теңге;
шығындар –440424 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -101 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 101 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-101 мың теңге.
1-5. Ойтал ауылдық ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 5-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер -331565 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29307 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –301958 мың теңге;
шығындар –332260 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -695 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 695 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-695 мың теңге.