О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 21 декабря 2022 года №39-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 8 декабря 2023 года № 14-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата №9-3 от 28 ноября 2023 года "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2022 года №23-3 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года №39-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1,2,3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12050236 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –4339366 тысяч тенге;
неналоговые поступления –22163 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 72650 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7616057 тысяч тенге;
2) затраты – 13198941 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –98343 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 155250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –56907 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 148000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 148000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №39-3 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 14-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы негізінде және "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы №23-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 28 қарашадағы №9-3 шешімі негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №39-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1,2,3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12050236 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4339366 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22163 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 72650 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7616057 мың теңге;
2) шығындар – 13198941 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –98343 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –155250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 56907 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –148000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 148000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит бюджета (профицит) – - 1395048 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1395048 тысяч тенге;
поступление займов -155250 тысяч тенге;
погашение займов -56907 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -1296705 тысяч тенге".
Приложения к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата
Меркенского района М. Кокрекбаев
Приложение к решению маслихата Меркенского района от 08 декабря 2023 года №14-2
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сомасы, мың теңге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1395048 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1395048 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -155250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56907 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 1296705 мың теңге".
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық
мәслихатының төрағасы М. Көкрекбаев
Меркі аудандық мәслихатының
2023 жылғы 08 желтоқсандағы
№14-2 шешіміне қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3

260331
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
260331
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
183668
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
74817
015
Капитальные расходы государственного органа
1846
12
Транспорт и коммуникации
422667
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
422667
022
Развитие транспортной инфраструктуры
6116
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
42445
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
223721
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
110385
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
40000
13
Прочие
354442
452
Отдел финансов района (города областного значения)
12202
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
12202
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
97517
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
97517
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
244723
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
244723
14
Обслуживание долга
74
452
Отдел финансов района (города областного значения)
74
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
74
15
Трансферты
1618083
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1618083
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
339
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
318927
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на возмещение затрат вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
1034026
038
Субвенция

260331
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
260331
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
183668
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
74817
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1846
12
Көлік және коммуникация
422667
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
422667
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
6116
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
42445
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
223721
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
110385
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
40000
13
Басқалар
354442
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
12202
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
12202
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
97517
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
97517
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
244723
079
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
244723
14
Борышқа қызмет көрсету
74
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
74
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
74
15
Трансферттер
1618083
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1618083
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
339
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
318927
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
1034026
038
Субвенциялар