О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата от 22 декабря 2022 года №24-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 10 августа 2023 года № 7-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года №24-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 153 309 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 133 128 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 983 181 тысяч тенге;
2) затраты – 8 526 565 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 91 638 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 63 612 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

Мойынқұм аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №24-3 "2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 10 тамыздағы № 7-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мойынқұм аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы №24-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 153 309 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 133 128 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –15 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 983 181 мың теңге;
2) шығындар – 8 526 565 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 91 638 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 63 612 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета - -464 894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 464 894 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 155 250 тысяч тенге;
погашение займов – 63 612 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 373 256 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата
Мойынкумского района Н. Саурыков

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -464 894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 464 894 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 63 612 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 373 256 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық
маслихатының төрағасы Н. Саурыков

716528
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151785
005
Государственная адресная социальная помощь
151785
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
351562
002
Программа занятости
203602
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37950
006
Оказание жилищной помощи
696
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44712
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1656
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
16493
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46453
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
213181
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
95029
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
1200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
44494
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
55033
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15425
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2763808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
421995
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
385535
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
28020
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8440
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2268298
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

716528
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151785
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
151785
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
351562
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
203602
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37950
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
696
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44712
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1656
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
16493
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46453
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
213181
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95029
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44494
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
55033
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15425
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2763808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
421995
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
385535
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
28020
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
8440
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2268298
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

5405
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1902
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
8002
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8002
036
Развитие газотранспортной системы
8002
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
552719
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
129644
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
33871
006
Капитальные расходы государственного органа
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
95373
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
339126
010
Развитие объектов сельского хозяйства
339126
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29449
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28949
007
Капитальные расходы государственного органа
500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
54500
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
54500
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
101103
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
101103
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
60160
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
24943
015
Капитальные расходы государственного органа
16000
12
Транспорт и коммуникации
413177
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
287906
022
Развитие транспортной инфраструктуры
18276
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
191643
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
77987
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
125271
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

5405
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1902
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
8002
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8002
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
8002
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
552719
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
129644
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33871
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
95373
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
339126
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
339126
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29449
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28949
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
54500
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
54500
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
101103
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
101103
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
60160
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
24943
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16000
12
Көлiк және коммуникация
413177
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
287906
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
18276
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
191643
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
77987
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
125271
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау