О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 37-2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 24 мая 2023 года № 3-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года №37-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14 700 428 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 099 443 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49 630 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 527 355 тысяч тенге.
2) затраты – 14 975 441 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 2 989тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 439 тысяч тенге;

Сарысу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 мамырдағы № 3-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. Сарысу аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 14 700 428 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 099 443 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 630 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 527 355 мың теңге.
2)шығындар – 14 975 441 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – - 2 989 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 439 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -272 024 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –272 024 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 72 450 тысяч тенге;
погашение займов – 75 439 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 275 013 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -272 024 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 272 024 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 72 450 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 439 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 275 013 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

17058
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2864
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3050
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3050
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
3050
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
2088069
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
283127
005
Государственная адресная социальная помощь
283127
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1656975
002
Программа занятости
1256652
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26307
006
Оказание жилищной помощи
5350
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81982
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4785
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
106889
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
72414
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
102596
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147967
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51541
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4171
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
84284
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
920
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7051
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5315917
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)

17058
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2864
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3050
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3050
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
3050
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2088069
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
283127
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
283127
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1656975
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1256652
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26307
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5350
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81982
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4785
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
106889
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
72414
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
102596
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
147967
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51541
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4171
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
84284
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
920
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7051
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5315917
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі

180541
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
103239
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
77302
015
Капитальные расходы государственного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
242808
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
157470
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
15746
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
141724
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
85338
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
85338
13
Прочие
3495146
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2338143
008
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
2338143
452
Отдел финансов района (города областного значения)
44280
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
44280
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
223591
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
223591
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
578189
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
578189
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
310943
077
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
310943
14
Обслуживание долга
84
452
Отдел финансов района (города областного значения)
84
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
84
15
Трансферты

180541
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
103239
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
77302
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
0
12
Көлік және коммуникация
242808
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
157470
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
15746
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
141724
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
85338
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
85338
13
Басқалар
3495146
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
2338143
008
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2338143
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
44280
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
44280
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
223591
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
223591
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
578189
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
578189
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
310943
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
310943
14
Борышқа қызмет көрсету
84
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
84
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзгеде төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
84
15
Трансферттер