О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 37-2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 11 декабря 2023 года № 13-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года №37-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1)доходы – 14 434 597 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 438 297 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 016 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 54 760 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 911 524 тысяч тенге.
2)затраты – 14 709 610 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – - 3 111 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 328 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 439 тысяч тенге;

Сарысу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 13-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. Сарысу аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 14 434 597 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 438 297 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 016 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 54 760 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 911 524 мың теңге.
2)шығындар – 14 709 610 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – - 3 111 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 328 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 439 мың теңге;

4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -271 902 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –271 902 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 72 328 тысяч тенге;
погашение займов – 75 439 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 275 013 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -271 902 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 271 902 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 72 328 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 439 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 275 013 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5378
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5378
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21182
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14700
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6482
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
0
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
0
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
1091096
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
192696
005
Государственная адресная социальная помощь
192696
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
745301
002
Программа занятости
438440
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24634
006
Оказание жилищной помощи
2029
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35352
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3394
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
109966
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
65731
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65755
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150599
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57408
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
645
021
Капитальные расходы государственного органа
914
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

5378
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5378
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21182
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14700
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6482
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
0
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1091096
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
192696
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
192696
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
745301
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
438440
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24634
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2029
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35352
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3394
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
109966
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
65731
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65755
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150599
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57408
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
645
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
914
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

989
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
160676
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
160676
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
45401
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33011
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
11336
007
Капитальные расходы государственного органа
1054
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
24350
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24350
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
169381
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
169381
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
96695
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
72686
015
Капитальные расходы государственного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
432456
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
353618
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
18690
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
334928
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
78838
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
78838
13
Прочие
3484333
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2338143
008
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
2338143
452
Отдел финансов района (города областного значения)
44280
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)

989
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
160676
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
160676
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
45401
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33011
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
11336
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1054
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
24350
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24350
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
169381
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
169381
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
96695
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
72686
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
0
12
Көлік және коммуникация
432456
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
353618
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
18690
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
334928
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
78838
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
78838
13
Басқалар
3484333
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
2338143
008
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2338143
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
44280
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві