О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2023 года № 16-3.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1)доходы – 14 408 476 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 268 249 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 181 092 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 51 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 907 835 тысяч тенге.
2) затраты – 14 895 271 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 158 427 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 225 104 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 66 677 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 645 222 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –3 645 222 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 225 104 тысяч тенге;
погашение займов – 66 677 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 486 795 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 19.03.2024 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 17.05.2024 № 22-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 15.07.2024 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 13.09.2024 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить на 2024 год объем субвенции в размере 2 972 538 тысяч тенге.
3. Установить на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа в сумме 364 986 тысяч тенге:
Городу Жанатас – 74 638 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 42 685 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 36 527 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 38 594 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 408 476 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 268 249 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 181 092 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 51 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 907 835 мың теңге.
2) шығындар – 14 895 271 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 158 427 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 225 104 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 66 677 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 645 222 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 645 222 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 225 104 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 66 677 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 486 795 мың теңг
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 19.03.2024 № 19-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 17.05.2024 № 22-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 15.07.2024 № 25-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 13.09.2024 № 28-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған субвенция көлемі 2 972 538 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. 2024 жылы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 364 986 мың теңге сомасында белгіленсін:
Жаңатас қаласына – 74 638 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 42 685 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 36 527 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 38 594 мың теңге;

Жанаталапскому сельскому округу – 30 257 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 38 334 тысяч тенге;
Тогызкентскому сельскому округу – 27 918 тысяч тенге;
Туркестанскому сельскому округу – 31 198 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 21 475 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 23 360 тысяч тенге.
4. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района на 2024 год в размере – 57 542 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2024-2026 годы согласно приложению 4.

Жаңаталап ауылдық округіне – 30 257 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 38 334 мың теңге;
Тоғызкент ауылдық округіне – 27 918 мың теңге;
Түркістан ауылдық округіне – 31 198 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 21 475 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 23 360 мың теңге.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2024 жылы – 57 542 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. 2024-2025 жылдарға арналған бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарысуского
районного маслихата Ш. Мусабеков
Приложение 1 к решению Сарысуского районного маслихата от 27 декабря 2023 года №16-3
Районный бюджет на 2024 год

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық мәслихат
төрағасы Ш. Мұсабеков
Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №16-3 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

560
02
Оборона
47216
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6863
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6863
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40353
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
36710
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3643
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2700
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2700
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
2700
06
Социальнаяпомошь и социальное обеспечение
754389
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
223051
005
Государственная адресная социальная помощь
223051
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
309767
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24147
006
Оказание жилищной помощи
1359
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52131
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4815
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111388
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
115927
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
221571
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53280
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
645
021
Капитальные расходы государственного органа
402
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

560
02
Қорғаныс
47216
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6863
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6863
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
40353
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
36710
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3643
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2700
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2700
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
2700
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
754389
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
223051
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
223051
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
309767
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24147
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1359
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52131
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4815
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111388
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
115927
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
221571
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53280
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
645
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
402
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

159536
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
63999
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
94423
015
Капитальные расходы государственного органа
1114
12
Транспорт и коммуникации
357061
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
259061
020
Развитие транспортной инфрастуктуры
5462
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
31239
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
222360
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
98000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
98000
13
Прочие
1076792
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
939700
008
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
939700
452
Отдел финансов района (города областного значения)
57542
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
57542
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
23601
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
23601
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
55949
077
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
55949
14
Обслуживание долга
79
452
Отдел финансов района (города областного значения)
79
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
79
15
Трансферты
1506135
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1506135
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
31304
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства

159536
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
63999
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
94423
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1114
12
Көлік және коммуникация
357061
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
259061
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5462
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
31239
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
222360
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
98000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
98000
13
Басқалар
1076792
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
939700
008
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
939700
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
57542
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
57542
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
23601
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
23601
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
55949
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
55949
14
Борышқа қызмет көрсету
79
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
79
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзгеде төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
79
15
Трансферттер
1506135
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1506135
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
31304
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

5000
036
Развитие газотранспортной системы
5000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
15000
036
Развитие газотранспортной системы
15000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
112430
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
32506
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
32506
006
Капитальные расходы государственного органа
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1600
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
1600
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38572
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30572
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8000
007
Капитальные расходы государственного органа
0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
39752
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
39752
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
81318
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
81318
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
44318
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
37000
015
Капитальные расходы государственного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
483780
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
372500
020
Развитие транспортной инфраструктуры
2500
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
30000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
340000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

5000
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
5000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
15000
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
15000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
112430
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
32506
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32506
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1600
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1600
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38572
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30572
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8000
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
39752
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
39752
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
81318
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
81318
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
44318
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
37000
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
0
12
Көлік және коммуникация
483780
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі
372500
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2500
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
30000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
340000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпециясы бөлімі