О внесении изменений в решение Таласского районного маслихата от 26 декабря 2022 года №37-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 2 ноября 2023 года № 9-3
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. "О районном бюджете на 2023– 2025 годы" внести в решение Таласского районного маслихата от 26 декабря2022 года №37–3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №176174), следующие изменения:
пункт - 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12 556 864 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 049713 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 31595 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 365 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 466 191 тысяч тенге;
2) затраты – 12 816 058 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–18 702 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 048 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-3 "2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 2 қарашадағы № 9-3 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37 – 3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №176174 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 556 864 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 049 713 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 595 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 365 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 10 466 191 мың теңге;
2) шығындар – 12 816 058 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 702 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 048 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 277 896 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 277 896 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 51 750 тысяч тенге;
погашение займов – 33 048 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 259 194 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата К. Садубаев

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 277 896 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 277 896 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 51 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 048 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 259 194 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мәслихат төрағасы К. Садубаев

268 337
005
Государственная адресная социальная помощь
268 337
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
551 768
002
Программа занятости
290 938
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 875
006
Оказание жилищной помощи
5 759
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60 626
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 913
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 498
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
55 219
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38 940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
206 262
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 349
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 800
021
Капитальные расходы государственного органа
45
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
130 960
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
718
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
8 390
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 748 993
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
83 483
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
83 483
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 151 348
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
606 412
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
87 336
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 457 600
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)

268 337
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
268 337
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
551 768
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
290 938
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 875
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 759
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60 626
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 913
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 498
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
55 219
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38 940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
206 262
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 349
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 800
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
130 960
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
718
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 390
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 748 993
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
83 483
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
83 483
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 151 348
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
606 412
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
87 336
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 457 600
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі

350
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 600
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
121 838
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
43 765
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
74 153
006
Капитальные расходы государственного органа
3 422
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
498
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
562 375
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
562 375
036
Развитие газотранспортной системы
562 375
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
169 020
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
60 299
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
58 699
006
Капитальные расходы государственного органа
1 600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
54 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
54 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33 931
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28 053
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5 478
007
Капитальные расходы государственного органа
400
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 790
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 790
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
59 375
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
59 375
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
54 535
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 221
015
Капитальные расходы государственного органа

350
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
23 600
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
121 838
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 765
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
74 153
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 422
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
498
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
562 375
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
562 375
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
562 375
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
169 020
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
60 299
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 699
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
54 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
54 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33 931
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 053
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5 478
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 790
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 790
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
59 375
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
59 375
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
54 535
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 221
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары