О внесении изменений в решение Таласского районного маслихата от 26 декабря 2022 года №37-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 6 декабря 2023 года № 11-2
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. "О районном бюджете на 2023– 2025 годы" внести в решение Таласского районного маслихата от 26 декабря 2022 года №37–3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №176174), следующие изменения:
пункт - 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12 404 169 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 049713 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 31595 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 365 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 313 496 тысяч тенге;
2) затраты – 12 663 363 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–18 702 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 048 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-3 "2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 6 желтоқсандағы № 11-2 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37 – 3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №176174 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023– 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 404 169 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 049713 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31595 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9365 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 10 313 496 мың теңге;
2) шығындар – 12 663 363 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 702 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 048 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 277 896 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 277 896 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 51 750 тысяч тенге;
погашение займов – 33 048 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 259 194 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата К. Садубаев

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 277 896 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 277 896 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 51 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 048 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 259 194 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мәслихат төрағасы К. Садубаев

529 078
002
Программа занятости
290 938
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 654
006
Оказание жилищной помощи
4 100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 004
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 878
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69 145
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
45 419
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38 940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204 704
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 349
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 600
021
Капитальные расходы государственного органа
45
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
129 602
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
718
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
8 390
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 610 616
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
85 983
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
85 983
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 006 993
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
532 154
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
17 239
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 457 600
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)

529 078
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
290 938
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 654
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 004
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 878
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
69 145
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
45 419
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38 940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 704
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 349
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 600
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
129 602
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
718
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 390
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 610 616
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
85 983
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
85 983
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 006 993
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
532 154
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
17 239
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 457 600
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі

456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
120 906
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
43 765
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
74 153
006
Капитальные расходы государственного органа
2 490
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
498
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
562 375
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
562 375
036
Развитие газотранспортной системы
562 375
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
168 565
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
60 299
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
58 699
006
Капитальные расходы государственного органа
1 600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
54 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
54 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33 626
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 322
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 949
007
Капитальные расходы государственного органа
355
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 640
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 640
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
61 052
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
61 052
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
56 212
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 221
015
Капитальные расходы государственного органа
1 619
12
Транспорт и коммуникации
979 010
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
120 906
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 765
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
74 153
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 490
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
498
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
562 375
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
562 375
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
562 375
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
168 565
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
60 299
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 699
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
54 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
54 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33 626
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 322
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 949
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
355
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 640
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 640
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
61 052
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
61 052
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
56 212
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 221
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 619
12
Көлiк және коммуникация
979 010
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

905 996
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
91 359
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
449 424
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
365 213
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73 014
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
73 014
13
Прочие
1 281 306
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61 304
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
61 304
452
Отдел финансов района (города областного значения)
27 874
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
27 874
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 069 906
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
649 518
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
420 388
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
122 222
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
122 222
14
Обслуживание долга
34
452
Отдел финансов района (города областного значения)
34
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
34
15
Трансферты
1 086 929
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1 086 929
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
401
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
480 717
038
Субвенции
579 579
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
26 232
3. Чистое бюджетное кредитование
18 702
Бюджетные кредиты
51 750
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
51 750
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)

905 996
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
91 359
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
449 424
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
365 213
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
73 014
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
73 014
13
Басқалар
1 281 306
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61 304
055
Кәсіпкерлікті дамытудың 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобасы аясында өндірістік инфрақұрылымды дамыту
61 304
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
27 874
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
27 874
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 069 906
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
649 518
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
420 388
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
122 222
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
122 222
14
Борышқа қызмет көрсету
34
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
34
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
34
15
Трансферттер
1 086 929
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1 086 929
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
401
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
480 717
038
Субвенциялар
579 579
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
26 232
3. Таза бюджеттік кредиттеу
18 702
Бюджеттік кредиттер
51 750
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
51 750
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі