О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 июля 2022 года № 163 "Об утверждении положений о территориальных органах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 августа 2023 года № 170
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 июля 2022 года № 163 "Об утверждении положений о территориальных органах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 "Положение о Департаменте Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы по области Абай", утвержденном указанным приказом:
в пункте 13:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) реализация в пределах соответствующей административно-территориальной единицы государственной политики в сферах государственной службы, оценки качества оказания государственных услуг, и государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, а также выработка мер по дебюрократизации государственного аппарата;";
в подпункт 2) вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 14:
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) вносить государственным органам в пределах своей компетенции к рассмотрению рекомендации по итогам мониторинга распределений административных государственных должностей корпуса "Б" по функциональным блокам;";
в подпункт 4) вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 15:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) осуществление в государственных органах оценки эффективности по управлению персоналом и качества оказания государственных услуг;";
дополнить подпунктом 9-1) следующего содержания:
"9-1) ведение мониторинга состояния кадрового состава контрактных служащих в государственных органах;";
дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) проведение мониторинга структур и штатных расписаний государственных органов, а также должностных инструкций на соответствие Правилам определения соотношения руководящего и исполнительского состава административных государственных служащих;";

"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2022 жылғы 21 шiлдедегi № 163 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 21 тамыздағы № 170 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2022 жылғы 21 шiлдедегi № 163 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, 1-қосымшаның "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Абай облысы бойынша департаменті туралы ереже":
13-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде мемлекеттік қызмет, мемлекеттік қызметтердің көрсетілу сапасын бағалау және мемлекеттік қызметтердің көрсетілу сапасын мемлекеттік бақылау салаларында мемлекеттік саясатты іске асыру, сондай-ақ мемлекеттік аппаратты бюрократиядан арылту жөніндегі шараларды тұжырымдау;";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік қызмет туралы және мемлекеттік көрсететін қызметтер туралы заңнаманы сақтау мәселелерін ұйымдастыруда орталық мемлекеттік органдарының аумақтық бөлімшелерінің және олардың ведомстволарының, жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) қызметін үйлестіру;";
14-тармақта:
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) Мемлекеттік органдарға өз құзыреті шегінде "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарын функционалдық блоктар бойынша бөлу мониторингінің қорытындылары бойынша ұсынымдар енгізу;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік қызмет туралы, мемлекеттік көрсететін қызметтер туралы Қазақстан Республикасының заңнамаларын бұзушылықтар анықталған жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте шаралар қабылдау;";
15-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) мемлекеттік органдарда персоналды басқару тиімділігін және мемлекеттік қызметтердің көрсетілу сапасын бағалауды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 9-1) тармақшамен толықтырылсын:
"9-1) мемлекеттік органдардағы келісімшарттық қызметшілердің кадр құрамының жай-күйіне мониторинг жүргізу;";
мынадай мазмұндағы 10-1) тармақшамен толықтырылсын:
"10-1) мемлекеттік органдар құрылымдары мен штат кестелеріне, сондай-ақ лауазымдық нұсқаулықтарына Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің басшы және атқарушы құрамының арақатынасын айқындау қағидаларына сәйкестігі тұрғысынан мониторинг жүргізу;";

дополнить подпунктом 11-1) следующего содержания:
"11-1) согласование квалификационных требований, предъявляемых к административным государственным должностям корпуса "Б" государственных органов;";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) рассмотрение на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы документов кандидатов в акимы района, городов областного значения, города районного значения, села, поселка, сельского округа, представленных соответствующей районной (городской) избирательной комиссией;";
дополнить подпунктом 14-1) следующего содержания:
"14-1) осуществление мониторинга соблюдения режима рабочего времени государственными органами, а также по его итогам проведение проверок;";
дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
"17-1) рассмотрение, анализ, мониторинг и выявление системных проблем, поднимаемых гражданами в обращениях, запросах, откликах и сообщениях;";
в подпункты 23) и 24) вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) осуществление государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, выработка предложений на основе анализа и мониторинга, направленных на предупреждение нарушений при их оказании и обеспечение прав и законных интересов услугополучателей;";
дополнить подпунктами 35-1) следующего содержания:
"35-1) осуществление мониторинга прохождения государственной службы лиц, зачисленных в региональный кадровый резерв области, города республиканского значения, столицы;";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Руководитель Департамента имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности руководителем аппарата Агентства.";
в приложении 2 "Положение о Департаменте Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы по Акмолинской области", утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: 020000, Республики Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Абая, 87Б.";
в пункте 13:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) реализация в пределах соответствующей административно-территориальной единицы государственной политики в сферах государственной службы, оценки качества оказания государственных услуг, и государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, а также выработка мер по дебюрократизации государственного аппарата;";
в подпункт 2) вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 14:

мынадай мазмұндағы 11-1) тармақшамен толықтырылсын:
"11-1) мемлекеттік органдардың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын келісу;";
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) тиісті аудандық (қалалық) сайлау комиссиясы ұсынған ауданның, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қаланың, ауыл, кентінің, ауылдық округ әкімдеріне кандидаттардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарау;";
мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:
"14-1) мемлекеттік органдардың жұмыс уақыты режимін сақтауына мониторингті жүзеге асыру, сондай-ақ оның қорытындысы бойынша тексеру жүргізу;";
мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
"17-1) азаматтардың өтініштерде, сұрау салуларда, үн қосуларда және хабарламаларда көтеретін жүйелі проблемаларды қарау, талдау, мониторингтеу және анықтау;";
23) және 24) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"23) лауазымды адамдар мен мемлекеттiк органдарға олардың мемлекеттік қызмет, мемлекеттік көрсететін қызметтер саласындағы заңнаманы және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық актiлерін бұза отырып қабылдаған шешiмдерiнiң күшiн жою туралы ұсыныстар енгiзу;
24) мемлекеттік органдарға өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша тексеру нәтижелерінде анықталған бұзушылықтарды жою туралы қаралуға міндетті ұсынулар және мемлекеттік көрсететін қызметтер бойынша ұсынымдар енгізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру, талдау және мониторингтеу негізінде оларды көрсету кезінде бұзушылықтардың алдын алуға және көрсетілетін қызметті алушылардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз етуге бағытталған ұсыныстар тұжырымдау;";
мынадай мазмұндағы 35-1) тармақшамен толықтырылсын:
"35-1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың өңірлік кадр резервіне алынған адамдардың мемлекеттік қызмет өткеру мониторингін жүзеге асыру;";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Департамент басшысының Агенттіктің аппарат басшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасары болады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, 2-қосымшаның "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Ақмола облысы бойынша департаменті туралы ереже":
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің заңды мекенжайы: 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 87Б.";
13-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде мемлекеттік қызмет, мемлекеттік қызметтердің көрсетілу сапасын бағалау және мемлекеттік қызметтердің көрсетілу сапасын мемлекеттік бақылау салаларында мемлекеттік саясатты іске асыру, сондай-ақ мемлекеттік аппаратты бюрократиядан арылту жөніндегі шараларды тұжырымдау;";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік қызмет туралы және мемлекеттік көрсететін қызметтер туралы заңнаманы сақтау мәселелерін ұйымдастыруда орталық мемлекеттік органдарының аумақтық бөлімшелерінің және олардың ведомстволарының, жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) қызметін үйлестіру;";
14-тармақта:

"14-1) осуществление мониторинга соблюдения режима рабочего времени государственными органами, а также по его итогам проведение проверок;";
дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
"17-1) рассмотрение, анализ, мониторинг и выявление системных проблем, поднимаемых гражданами в обращениях, запросах, откликах и сообщениях;";
в подпункты 23) и 24) вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) осуществление государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, выработка предложений на основе анализа и мониторинга, направленных на предупреждение нарушений при их оказании и обеспечение прав и законных интересов услугополучателей;";
дополнить подпунктами 35-1) следующего содержания:
"35-1) осуществление мониторинга прохождения государственной службы лиц, зачисленных в региональный кадровый резерв области, города республиканского значения, столицы;";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Руководитель Департамента имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности руководителем аппарата Агентства.".
2. Юридическому департаменту Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государстенной службы.
3. Руководителям территориальных органов Агентства принять соответствующие меры, вытекающие из настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
Д. Жазыкбаев

"14-1) мемлекеттік органдардың жұмыс уақыты режимін сақтауына мониторингті жүзеге асыру, сондай-ақ оның қорытындысы бойынша тексеру жүргізу;";
мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
"17-1) азаматтардың өтініштерде, сұрау салуларда, үн қосуларда және хабарламаларда көтеретін жүйелі проблемаларды қарау, талдау, мониторингтеу және анықтау;";
23) және 24) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"23) лауазымды адамдар мен мемлекеттiк органдарға олардың мемлекеттік қызмет, мемлекеттік көрсететін қызметтер саласындағы заңнаманы және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық актiлерін бұза отырып қабылдаған шешiмдерiнiң күшiн жою туралы ұсыныстар енгiзу;
24) мемлекеттік органдарға өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша тексеру нәтижелерінде анықталған бұзушылықтарды жою туралы қаралуға міндетті ұсынулар және мемлекеттік көрсететін қызметтер бойынша ұсынымдар енгізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру, талдау және мониторингтеу негізінде оларды көрсету кезінде бұзушылықтардың алдын алуға және көрсетілетін қызметті алушылардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз етуге бағытталған ұсыныстар тұжырымдау;";
мынадай мазмұндағы 35-1) тармақшамен толықтырылсын:
"35-1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың өңірлік кадр резервіне алынған адамдардың мемлекеттік қызмет өткеру мониторингін жүзеге асыру;";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Департамент басшысының Агенттіктің аппарат басшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасары болады.".
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Заң департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Агенттіктің аумақтық органдарының басшылары осы бұйрықтан туындайтын тиісті шараларды қабылдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы
Д. Жазықбаев