О внесении изменений в решение маслихата области Ұлытау от 14 декабря 2022 года № 12/84 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 26 июля 2023 года № 47
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Ұлытау от 14 декабря 2022 года №12/84 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 175866) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 122 634 873 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 39 603 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 230 340 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81 800 833 тысяч тенге;
2) затраты – 125 517 177,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 827 000 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 10 537 752 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 710 752 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 601 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 601 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 310 304,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 310 304,2 тысяч тенге:
поступление займов – 8 782 793 тысяч тенге;
погашение займов – 710 752 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 238 263,2 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв акимата области Ұлытау на 2023 год в сумме 228 760 тысяч тенге.";

Ұлытау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/84 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 26 шілдедегі № 47 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/84 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №175866 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 122 634 873 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 39 603 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 230 340 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 81 800 833 мың теңге;
2) шығындар – 125 517 177,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 827 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 537 752 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 710 752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 601 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 601 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 13 310 304,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 310 304,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 782 793 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 710 752 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 238 263,2 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Ұлытау облысы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 228 760 мың теңге сомасында бекітілсін.";

52 553
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
87 743
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 591 920
1
Сельское хозяйство
5 600 114
719
Управление ветеринарии области
1 339 514
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
79 318
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
15 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
24 600
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
10 000
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
14 010
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
81 000
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
987 439
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
18 147
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
109 000
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 260 600
002
Субсидирование развития семеноводства
12 599
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
11 713
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
88 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
10 867
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
2 495
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

52 553
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
87 743
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 591 920
1
Ауыл шаруашылығы
5 600 114
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 339 514
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 318
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
15 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
24 600
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
14 010
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
81 000
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
987 439
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
18 147
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
109 000
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 260 600
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12 599
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
11 713
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
88 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
10 867
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
2 495
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу

5 010 345
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
4 658 798
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
110 816
на развитие системы квалификаций
2 484
на повышение мобильности рабочей силы
102 900
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 432
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
998 400
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
998 400
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
924 177
жилищно-коммунальное хозяйство
924 177
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 514 264
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов
1 509 958
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 004 306
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
111 141
на ремонт объектов культуры
111 141
Целевые трансферты на развитие:
17 682 114
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
15 616 027
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
9 299 962
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
867 682
на развитие систем теплоснабжения
2 698 383
развитие газотранспортной системы
2 750 000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 939 496
на строительство жилых домов жилищного фонда
220 000
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
794 179
на развитие объектов спорта
594 092
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
281 225
на развитие объектов государственных органов
50 000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
126 591
развитие транспортной инфраструктуры
126 591
Бюджетные кредиты:
5 010 345
в том числе:
Управление экономики области
253 575
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
253 575
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 756 770
На проектирование и (или) строительство жилья
4 756 770

5 010 345
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
4 658 798
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
110 816
біліктілік жүйесін дамытуға
2 484
жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыруға
102 900
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
5 432
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
998 400
халықтың әлеуметтік осал топтары санатынан кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй сатып алуға
998 400
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
924 177
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
924 177
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 514 264
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
1 509 958
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 004 306
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
111 141
мәдениет нысандарын жөндеуге
111 141
Нысаналы даму трансферттері:
17 682 114
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
15 616 027
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
9 299 962
ауылдық елі мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
867 682
жылу жүйелерін дамытуға
2 698 383
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
2 750 000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 939 496
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
220 000
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыруға
794 179
спорт нысандарын дамытуға
594 092
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
281 225
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға
50 000
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
126 591
көлік инфрақұрылымын дамытуға
126 591
Бюджеттік кредиттер:
5 010 345
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
253 575
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
253 575
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 756 770
Тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
4 756 770