О городском бюджете на 2024-2026 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 27 декабря 2023 года № 96.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 951 574 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 140 458 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 125 629 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 519 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 667 968 тысяч тенге;
2) затраты – 11 892 603 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 941 029 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 941 029 тысяч тенге:
поступление займов – 1 309 488 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 631 541 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 20.11.2024 № 205 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2024 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
3. Учесть в городском бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты поселков, в сумме 402 353 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жайрем – 390 490 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 96 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 951 574 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 140 458 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 125 629 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 519 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 667 968 мың теңге;
2) шығындар – 11 892 603 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 941 029 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 941 029 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 309 488 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 631 541 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 20.11.2024 № 205 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 402 353 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жәйрем кентіне – 390 490 мың теңге;

поселку Шалгинский – 11 863 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2023 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский, согласно приложению 5.
5. Утвердить резерв акимата города Каражал на 2024 год в сумме 100 809 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1 к решению
Каражалского городского маслихата

Шалғы кентіне – 11 863 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттеріне 5-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. Қаражал қаласы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 100 809 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының

53500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
574853
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
24907
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
24907
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
78274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
78274
02
Оборона
19329
1
Военные нужды
17779
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17779
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17779
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1550
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1550
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
517
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1033
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
167146
1
Социальное обеспечение
5500
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5500
005
Государственная адресная социальная помощь
5500
2
Социальная помощь
121187
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
121187
006
Оказание жилищной помощи
6500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
350
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
40337
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
28000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40459
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40459
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

53500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
574853
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
24907
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24907
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
78274
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78274
02
Қорғаныс
19329
1
Әскери мұқтаждар
17779
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17779
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17779
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1550
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1550
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
517
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1033
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
167146
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
5500
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5500
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5500
2
Әлеуметтiк көмек
121187
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
121187
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
350
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
40337
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
28000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40459
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40459
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

11675
Управление экономики области
641
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
641
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
423849
в том числе:
За счет Республиканского бюджета
423849
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
423849
Приобретение жилья 30 квартир в городе Каражал и послке Жайрем
423849
Целевые трансферты на развитие
4149220
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3909787
в том числе:
Реконструкция канализационных сетей в городе Каражал, 2 очередь
2318581
в том числе:
за счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
966257
за счет областного бюджета
1352324
Реконструкция канализационных сетей в поселке Жайрем, 2 очередь
1591206
в том числе:
за счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
769498
за счет областного бюджета
821708
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
239433
в том числе:
за счет областного бюджета
239433
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в городе Каражал
56983
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в поселке Жайрем
82450
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальное жилищное строительство г. Каражал
100000
Приложение 5 к решению
Каражалского городского маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 96
Целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский на 2024 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 20.11.2024 № 205 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего:
430800
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
169
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
430631
Поселок Жайрем:
430766
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
135
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
135
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
430631
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
121162
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
37035
Обеспечение водоснабжением населенных пунктов
147650
Освещение улиц в населенных пунктах
33537
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

11675
Облыстың экономика басқармасы
641
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
641
Облыстың энергетика және тұрғын - үй коммуналдық шаруашылық басқармасы
423849
оның ішінде:
Республикалық бюджет есебінен
423849
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
423849
Қаражал қаласы және Жәйрем кентіне 30 пәтер тұрғын үйлерін сатып алу
423849
Нысаналы даму трансферттері
4149220
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын - үй коммуналдық шаруашылық басқармасы
3909787
оның ішінде:
Қаражал қаласының кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
2318581
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
966257
Облыстық бюджет есебінен
1352324
Жәйрем кентінің кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
1591206
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
769498
Облыстық бюджет есебінен
821708
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
239433
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
239433
Қаражал қаласында көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу
56983
Жәйрем кентінде көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу
82450
Қаражал қаласында жеке тұрғын үй құрылысының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу
100000
Қаражал қалалық мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 96 шешіміне
5 қосымша
2024 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджетіне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 20.11.2024 № 205 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы:
430800
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
169
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
430631
Жәйрем кенті:
430766
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
135
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
135
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
430631
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
121162
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
37035
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
147650
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
33537
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру