О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 37/230 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 23 мая 2023 года № 3/12
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года под №37/230 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №177280) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 239 528,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 671 128,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 65 098,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 499 502,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 833 600,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 518,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 108 675,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 157,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 646 590,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 646 590,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 108 675,0 тысяч тенге;
погашение займов – 56 157,0 тысяч тенге;

Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 37/230 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2023 жылғы 23 мамырдағы № 3/12 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы №37/230 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №177280 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 239 528,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 671 128,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 098,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 800,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 499 502,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 833 600,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 518,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 108 675,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 157,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 646 590,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 646 590,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 108 675,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 157,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 594 072,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.Бекқожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 23 мая 2023 года №3/12
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 27 декабря 2022 года №37/230
Бюджет района на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 594 072,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 6, 7 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.Бекқожин
2023 жылғы 23 мамырдағы №3/12
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2022 жылғы 27 желтоқсандағы №37/230
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

808931,0
002
Программа занятости
402701,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
59814,0
006
Оказание жилищной помощи
1800,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
120060,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1526,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
92511,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
80622,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49897,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
130086,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
130086,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37291,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1900,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
58895,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
20000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
12000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2082551,0
1
Жилищное хозяйство
1665606,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6912,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6912,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1639805,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
545135,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
655660,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
439010,0
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
18889,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

808931,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
402701,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
59814,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1800,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
120060,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1526,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
92511,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
80622,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49897,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
130086,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
130086,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37291,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1900,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
58895,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
20000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
12000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2082551,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1665606,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6912,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6912,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1639805,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
545135,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
655660,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
439010,0
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
18889,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер