О бюджетах поселков, сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 29 декабря 2023 года № 101.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жезды на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 319 454 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 755 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 317 158 тысяч тенге;
2) затраты – 330 994 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 867 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 867 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 867 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Улытауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 586 910 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 450 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 564 460 тысяч тенге;
2) затраты – 615 478 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28 568 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28 568 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28 568 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Актас на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

2024-2026 жылдарға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттері туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 101 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Жезді кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 319 454 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 755 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 317 158 мың теңге;
2) шығындар – 330 994 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13867 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13867 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13867 мың теңге.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Ұлытау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 586 910 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 450 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 564 460 мың теңге;
2) шығындар – 615 478 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -28568 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28568 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28568 мың теңге.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Ақтас кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

16. Предусмотреть субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов на 2024 год в сумме 667 267 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 149 185 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 68 695 тысяч тенге;
поселок Актас – 41 730 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 29 769 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 30 829 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 26 160 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 39 419 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 30 959 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 30 898 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 44 219 тысяч тенге;

16. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 667 267 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 149 185 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 68 695 мың теңге;
Ақтас кентіне – 41 730 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 29 769 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 30 829 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 26 160 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 39 419 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 30 959 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 30 898 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 44 219 мың теңге;

Сарысуский сельский округ – 33 410 тысяч тенге;
Жанкельдинский сельский округ – 43 170 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 30 811тысяч тенге;
Борсенгирский сельский округ – 28 360 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 39 653 тысяч тенге.
17. Установить в составе бюджетов поселков, сельских округов на 2024 год целевые трансферты согласно приложению 46.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата А. Құрмансейітов
Приложение 1
к решению внеочередной XIII сессии
Улытауского районного маслихата №101

Сарысу ауылдық округіне – 33 410 мың теңге;
Жанкелді ауылдық округіне – 43 170 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 30 811 мың теңге;
Борсеңгір ауылдық округіне – 28 360 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округіне – 39 653 мың теңге
17. 2024 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің құрамында нысаналы трансферттер 46 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
18. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы А.Құрмансейітов
Ұлытау аудандық мәслихатының
кезектен тыс XIII сессиясының