О внесении изменений в решение маслихата области Жетісу от 14 декабря 2022 года № 13-39 "Об областном бюджете области Жетісу на 2023-2025 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 4 сентября 2023 года № 7-39
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете области Жетісу на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 13-39 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176753) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 439 699 209 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 43 304 065 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 5 372 224 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 391 022 920 тысяч тенге;
2) затраты 445 127 466 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 9 745 442 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 17 143 422 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 7 397 980 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 1 372 985 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 1 372 985 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 16 546 684 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
16 546 684 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 14 709 564 тысячи тенге;
погашение займов 7 393 423 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 230 543 тысячи тенге.";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены кредиты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе:
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов;

Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 13-39 "Жетісу облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 7-39 шешімі
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "Жетісу облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 13-39 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176753 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 439 699 209 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 43 304 065 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 5 372 224 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 391 022 920 мың теңге;
2) шығындар 445 127 466 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 9 745 442 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 17 143 422 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 7 397 980 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 1 372 985 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 1 372 985 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 16 546 684 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
16 546 684 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 14 709 564 мың теңге;
қарыздарды өтеу 7 393 423 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 230 543 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 13-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"13. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер;

бюджетные кредиты на предоставление социальной поддержки гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
бюджетные кредиты для реализации программы "Жетісу Жастары" через АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк".
Распределение указанных кредитов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата области Жетісу.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік қолдауға берілетін бюджеттік кредиттер;
"Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ арқылы "Жетісу Жастары" бағдарламасын іске асыруға арналған бюджеттік кредиттер.
Көрсетілген кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Г. Тойлыбаева
Приложение к решению маслихата области Жетісу от 4 сентября 2023 года № 7-39
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу от 14 декабря 2022 года № 13-39 "Об областном бюджете области Жетісу на 2023-2025 годы"
Областной бюджет области Жетісу на 2023 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Г. Тойлыбаева
Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 7-39 шешіміне қосымша
Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы "Жетісу облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 13-39 шешіміне 1-қосымша
Жетісу облысының 2023 жылға арналған облыстық бюджеті
Сынып
Сомасы, мың теңге
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

6 667 806
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
218 041
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
55 718
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
18 733
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
398 967
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
753 802
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 172 545
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
50 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 582 096
1
Социальное обеспечение
6 973 698
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 169 106
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 004 641
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 139 404
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 963 099
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
669 173
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
389 849
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
2 940
261
Управление образования области
776 616
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
456 759
037
Социальная реабилитация
171 314
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
76 209
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
72 334
271
Управление строительства области
27 976
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения

6 667 806
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
218 041
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
55 718
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
18 733
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
398 967
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
753 802
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 172 545
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
50 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 582 096
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 973 698
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 169 106
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 004 641
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 139 404
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 963 099
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
669 173
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
389 849
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
2 940
261
Облыстың білім басқармасы
776 616
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
456 759
037
Әлеуметтік сауықтандыру
171 314
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
76 209
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
72 334
271
Облыстың құрылыс басқармасы
27 976
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау

10 871
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 233 108
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 161 769
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 600 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 300 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
992 220
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
12 182
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
124 337
090
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
166 230
271
Управление строительства области
2 428 529
020
Развитие объектов сельского хозяйства
2 428 529
719
Управление ветеринарии области
4 270 060
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
132 637
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
35 895
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
35 381
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6 643
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
64 400
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 344 630
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
633 888
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 900
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
11 686
2
Водное хозяйство
1 052 811
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
30 000
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов

10 871
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 233 108
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 161 769
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 600 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 300 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
992 220
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
12 182
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
124 337
090
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
166 230
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 428 529
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2 428 529
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 270 060
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
132 637
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
35 895
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
35 381
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6 643
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
64 400
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 344 630
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
633 888
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 900
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
11 686
2
Су шаруашылығы
1 052 811
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
30 000
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу