О внесении изменений в решение Аксуского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 37-138 "О бюджетах сельских округов Аксуского района на 2023-2025 годы"
Решение Аксуского районного маслихата области Жетісу от 10 августа 2023 года № 10-47
Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Аксуского района на 2023-2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 37-138 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Арасанского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 66 545 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 61 045 тысяч тенге;
2) затраты 67 250 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 705 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 705 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 705 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Егинсуского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 48 460 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 44 370 тысячи тенге;
2) затраты 48 725 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 265 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 265 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 265 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Есеболатовского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

Ақсу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 37-138 "Ақсу ауданының ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 10 тамыздағы № 10-47 шешімі
Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу аудандық мәслихатының "Ақсу ауданының ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 37-138 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Арасан ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 66 545 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 500 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 61 045 мың теңге;
2) шығындар 67 250 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 705 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 705 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 705 мың теңге.
2. 2023-2025 жылдарға арналған Егінсу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 48 460 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 090 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 44 370 мың теңге;
2) шығындар 48 725 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 265 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 265 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 265 мың теңге.
3. 2023-2025 жылдарға арналған Есеболатов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

используемые остатки бюджетных средств 10 629 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 54 203 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 060 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 49 143 тысячи тенге;
2) затраты 54 336 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 133 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 133 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 133 тысячи тенге.
7. Утвердить бюджет Карачиликского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 47 840 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 605 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 42 235 тысяч тенге;
2) затраты 47 924 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 84 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 84 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 84 тысячи тенге.
8. Утвердить бюджет Кызылагашского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 65 857 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 53 357 тысяч тенге;
2) затраты 68 660 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 10 629 мың теңге.
6. 2023-2025 жылдарға арналған Қарасу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 54 203 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 060 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 49 143 мың теңге;
2) шығындар 54 336 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 133 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 133 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 133 мың теңге.
7. 2023-2025 жылдарға арналған Қарашілік ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32 және 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 47 840 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 605 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 42 235 мың теңге;
2) шығындар 47 924 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 84 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 84 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 84 мың теңге.
8. 2023-2025 жылдарға арналған Қызылағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 37, 38 және 39-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 65 857 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12 500 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 53 357 мың теңге,
2) шығындар 68 660 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 98 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 98 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 98 тысяч тенге.".
2. Приложения 4, 10, 13, 16, 19, 28, 31, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решениию.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 98 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 98 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 98 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 4, 10, 13, 16, 19, 28, 31, 37, 40, 43-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.