О бюджете Алакольского района на 2024-2026 годы
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 27 декабря 2023 года № 18-2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Бюджетного кодекса Республики Казахстан" и с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Алакольского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 11 301 224 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 176 743 тысяч тенге;
неналоговые поступления 39 202 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 20 018 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 065 261 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 12 630 583 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 100 398 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 132 912 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 32 514 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета(-)1 429 757 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1 429 757 тысяч тенге:
поступление займов 1 095 732 тысяч тенге;
погашение займов 32 514 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 366 539 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Алакольского районного маслихата области Жетісу от 30.05.2024 № 31-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округов, в сумме 719 444 тысяч тенге, в том числе:
Ушаральский городской округ 1 800 тысяч тенге;
Кабанбайский сельский округ 27 571 тысяч тенге;
Бескольский сельский округ 9 441 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ 800 тысяч тенге;
Жагатальский сельский округ 33 460 тысяч тенге;
Жанаминский сельский округ 29 912 тысячи тенге;
Кольбайский сельский округ 31 677 тысячи тенге;
Жыландинский сельский округ 39 187 тысячи тенге;
Екпиндинский сельский округ 40 127 тысяч тенге;
Теректинский сельский округ 32 339 тысяч тенге;
Токжайлауский сельский округ 25 974 тысяч тенге;
Акжарский сельский округ 34 861 тысяч тенге;
Ыргайтинский сельский округ 30 969 тысяч тенге;
Актубекский сельский округ 31 126 тысячи тенге;

Алакөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-2 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 301 224 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 2 176 743 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 39 202 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 20 018 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 065 261 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 12 630 583 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 100 398 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 132 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 32 514 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 429 757 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 429 757 мың теңге:
қарыздар түсімі 1 095 732 мың теңге;
қарыздарды өтеу 32 514 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 366 539 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 30.05.2024 № 31-1 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 719 444 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округіне 1 800 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 27 571 мың теңге;
Бескөл ауылдық округіне 9 441 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 800 мың теңге;
Жағатал ауылдық округіне 33 460 мың теңге;
Жанама ауылдық округіне 29 912 мың теңге;
Көлбай ауылдық округіне 31 677 мың теңге;
Жыланды ауылдық округіне 39 187 мың теңге;
Екпінді ауылдық округіне 40 127 мың теңге;
Теректі ауылдық округіне 32 339 мың теңге;
Тоқжайлау ауылдық округіне 25 974 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 34 861 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округіне 30 969 мың теңге;
Ақтүбек ауылдық округіне 31 126 мың теңге;

Архарлинский сельский округ 35 496 тысяча тенге;
Жайпакский сельский округ 35 198 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 36 168 тысячи тенге;
Ушбулакский сельский округ 35 273 тысяча тенге;
Кызылащинский сельский округ 40 313 тысяч тенге;
Сапакский сельский округ 32 017 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 33 575 тысяч тенге;
Лепсинский сельский округ 32 993 тысяч тенге;
Ынталинский сельский округ 34 594 тысяч тенге;
Кайнарский сельский округ 34 573 тысяч тенге;

Архарлы ауылдық округіне 35 496 мың теңге;
Жайпақ ауылдық округіне 35 198 мың теңге;
Енбекші ауылдық округіне 36 168 мың теңге;
Үшбұлақ ауылдық округіне 35 273 мың теңге;
Қызылащы ауылдық округіне 40 313 мың теңге;
Сапақ ауылдық округіне 32 017 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округіне 33 575 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 32 993 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне 34 594 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 34 573 мың теңге;

3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов в том числе на:
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Алакольского района.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 55 439 тысяч тенге.

3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Алакөл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 55 439 мың теңге сомасында бекітілсін.

41 812
006
Оказание жилищной помощи
3 194
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
71 984
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 025
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
128 241
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
315 750
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
172 870
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
155 870
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 724
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 473
021
Капитальные расходы государственного органа
12 600
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
60 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25 611
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16 462
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
17 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 729 530
1
Жилищное хозяйство
2 535 204
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 535 204
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
290 973
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
250 321
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 993 910
2
Коммунальное хозяйство
3 832 965
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
105 744
005
Развитие коммунального хозяйства
105 744
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 727 221
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

41 812
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 194
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
71 984
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 025
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
128 241
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
315 750
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
172 870
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
155 870
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 724
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 473
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 600
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25 611
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16 462
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
17 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 729 530
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 535 204
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 535 204
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
290 973
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
250 321
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 993 910
2
Коммуналдық шаруашылық
3 832 965
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
105 744
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
105 744
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 727 221
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

36 235
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
35 635
013
Капитальные расходы государственного органа
600
2
Оборона
119 468
1
Военные нужды
40 312
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 312
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
40 312
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
79 156
122
Аппарат акима района (города областного значения)
79 156
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
79 156
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 489
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
6 489
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 489
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 489
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 372 223
1
Социальное обеспечение
641 797
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
641 797
005
Государственная адресная социальная помощь
641 797
2
Социальная помощь
558 130
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
558 130
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 438
006
Оказание жилищной помощи
3 306
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 774
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 513
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
130 086
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
305 013
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
172 296
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

36 235
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 635
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
2
Қорғаныс
119 468
1
Әскери мұқтаждар
40 312
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
40 312
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
40 312
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
79 156
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
79 156
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
79 156
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 489
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
6 489
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 489
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 489
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 372 223
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
641 797
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
641 797
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
641 797
2
Әлеуметтік көмек
558 130
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
558 130
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 438
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 306
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 774
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 513
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
130 086
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
305 013
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
172 296
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі