О бюджете Каратальского района на 2024-2026 годы
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 27 декабря 2023 года № 16-56.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан"О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 6 036 523 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 394 930 тысяч тенге;
неналоговые поступления 70 424 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 262 363 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 308 806 тысяч тенге;
2) затраты 8 094 882 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 37 965 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 73 840 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 35 875 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 096 224 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 096 224 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 876 892 тысяч тенге;
погашение займов 35 875 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 255 207 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата области Жетісу от 30.09.2024 № 28-96 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 14 277 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 315337 тысяч тенге, в том числе:
городу Уштобе 0тенге;
Бастобинскому сельскому округу 32 445тысяч тенге;
Балпыкскому сельскому округу 38 881тысяча тенге;
Сельскому округу Жолбарыс батыр 39 014тысяч тенге;
Ескельдинскому сельскому округу 38 456тысяч тенге;
Ельтайскому сельскому округу 34 468тысяч тенге;
Тастобинскому сельскому округу 32 971тысячатенге;
Айтубийскому сельскому округу 32 410тысяч тенге;
Байшегирскому сельскому округу 33 387тысяч тенге;

Қаратал ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-56 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 036 523 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 394 930 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 70 424 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 262 363 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 308 806 мың теңге;
2) шығындар 8 094 882 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 37 965 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 73 840 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 35 875 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 096 224 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 096 224 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 876 892 мың теңге;
қарыздарды өтеу 35 875 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 255 207 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 30.09.2024 № 28-96 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 14 277 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 315 337 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үштөбе қаласына 0 теңге;
Бастөбе ауылдық округіне 32 445 мың теңге;
Балпық ауылдық округіне 38 881 мың теңге;
Жолбарыс батыр ауылдық округіне 39 014 мың теңге;
Ескелді ауылдық округіне 38 456 мың теңге;
Елтай ауылдық округіне 34 468 мың теңге;
Тастөбе ауылдық округіне 32 971 мың теңге;
Айтуби ауылдық округіне 32 410 мың теңге;
Байшегір ауылдық округіне 33 387 мың теңге;

Кызылбалыкскому сельскому округу 33 305тысяч тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Каратальского района.
5.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каратальского районного маслихата М. Акимжанов

Қызылбалық ауылдық округіне 33 305 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қаратал ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі..
Қаратал аудандық мәслихатының төрағасы М. Әкімжанов

16134
006
Оказание жилищной помощи
21390
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
84635
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3810
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125890
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
241425
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
156064
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151064
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52519
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14994
021
Капитальные расходы государственного органа
600
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
60000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19247
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3704
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2608423
1
Жилищное хозяйство
1939054
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1896054
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1003119
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1870
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
891065
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
43000
005
Снос аварийного и ветхого жилья
43000
2
Коммунальное хозяйство
397664
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

16134
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21390
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
84635
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3810
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
125890
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
241425
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
156064
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151064
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52519
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14994
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19247
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3704
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5000
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
2608423
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1939054
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1896054
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1003119
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1870
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
891065
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
43000
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
43000
2
Коммуналдық шаруашылық
397664
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі