О бюджете Каратальского района на 2024-2026 годы
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 27 декабря 2023 года № 16-56.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан"О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 5 707 272 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 352 010 тысяч тенге;
неналоговые поступления 65 724 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 162 692 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 125 969 тысяч тенге;
2) затраты 6 973 550 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 22 282 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 58 157 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 35 875 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 288 560 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 288 560 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 069 228 тысяч тенге;
погашение займов 35 875 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 255 207 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата области Жетісу от 29.11.2024 № 31-104 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 14 277 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 315337 тысяч тенге, в том числе:
городу Уштобе 0тенге;
Бастобинскому сельскому округу 32 445тысяч тенге;
Балпыкскому сельскому округу 38 881тысяча тенге;
Сельскому округу Жолбарыс батыр 39 014тысяч тенге;
Ескельдинскому сельскому округу 38 456тысяч тенге;
Ельтайскому сельскому округу 34 468тысяч тенге;
Тастобинскому сельскому округу 32 971тысячатенге;
Айтубийскому сельскому округу 32 410тысяч тенге;
Байшегирскому сельскому округу 33 387тысяч тенге;

Қаратал ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-56 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 707 272 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 352 010 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 65 724 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 162 692 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 125 969 мың теңге;
2) шығындар 6 973 550 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 22 282 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 58 157 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 35 875 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 288 560 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 288 560 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 069 228 мың теңге;
қарыздарды өтеу 35 875 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 255 207 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 29.11.2024 № 31-104 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 14 277 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 315 337 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үштөбе қаласына 0 теңге;
Бастөбе ауылдық округіне 32 445 мың теңге;
Балпық ауылдық округіне 38 881 мың теңге;
Жолбарыс батыр ауылдық округіне 39 014 мың теңге;
Ескелді ауылдық округіне 38 456 мың теңге;
Елтай ауылдық округіне 34 468 мың теңге;
Тастөбе ауылдық округіне 32 971 мың теңге;
Айтуби ауылдық округіне 32 410 мың теңге;
Байшегір ауылдық округіне 33 387 мың теңге;

Кызылбалыкскому сельскому округу 33 305тысяч тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Каратальского района.
5.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каратальского районного маслихата М. Акимжанов

Қызылбалық ауылдық округіне 33 305 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қаратал ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі..
Қаратал аудандық мәслихатының төрағасы М. Әкімжанов

490080
005
Государственная адресная социальная помощь
490080
2
Социальная помощь
485281
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
485281
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13919
006
Оказание жилищной помощи
6406
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60768
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3899
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
148323
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
251966
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
118940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110530
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61882
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1554
021
Капитальные расходы государственного органа
600
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
33647
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9623
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2924
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8410
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
8410
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1688465
1
Жилищное хозяйство
1162793
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1124953
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2527
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1870
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

490080
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
490080
2
Әлеуметтік көмек
485281
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
485281
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13919
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6406
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60768
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3899
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
148323
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
251966
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
118940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110530
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61882
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1554
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
33647
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9623
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2924
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8410
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8410
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
1688465
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1162793
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1124953
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2527
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1870
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу