О бюджете Кербулакского района на 2024-2026 годы
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 25 декабря 2023 года № 10-83.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кербулакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 6 970 593 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 688 170 тысяч тенге;
неналоговые поступления 115 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 230 тысяч тенге;
поступление трансфертов 6 159 007 тысяч тенге;
2) затраты 8 162 931 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 124 513 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 210 444 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 85 931 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 316 851 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 316 851 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 1 012 794 тысячи тенге;
погашение займов 102 955 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 407 012 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 29.05.2024 № 15-134 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 22 530 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 441 207 тысяч тенге, в том числе:
Сарыозекскому сельскому округу 17 181 тысяча тенге;
Алтынемелскому сельскому округу 29 379 тысяч тенге;
Жайнак батырскому сельскому округу 35 087 тысяч тенге;
Когалинскому сельскому округу 16 054 тысячи тенге;
Талдыбулакскому сельскому округу 26 580 тысяч тенге;
Шубарскому сельскому округу 34 448 тысяч тенге;
Коксускому сельскому округу 30 790 тысяч тенге;
Карашокинскому сельскому округу 34 432 тысячи тенге;

Кербұлақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10-83 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кербұлақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 970 593 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 688 170 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 115 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8 230 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 159 007 мың теңге;
2) шығындар 8 162 931 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 124 513 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 210 444 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 85 931 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 316 851 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 316 851 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 012 794 мың теңге;
қарыздарды өтеу 102 955 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 407 012 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 29.05.2024 № 15-134 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 22 530 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 441 207 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Сарыөзек ауылдық округіне 17 181 мың теңге;
Алтынемел ауылдық округіне 29 379 мың теңге;
Жайнақ батыр ауылдық округіне 35 087 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округіне 16 054 мың теңге;
Талдыбұлақ ауылдық округіне 26 580 мың теңге;
Шұбар ауылдық округіне 34 448 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 30 790 мың теңге;
Қарашоқы ауылдық округіне 34 432 мың теңге;

Шанханайскому сельскому округу 34 969 тысяч тенге;
Басшийскому сельскому округу 36 333 тысячи тенге;
Каспанскому сельскому округу 27 426 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу 22 594 тысячи тенге;
Сарыбулакскому сельскому округу 31 326 тысячи тенге;
Сарыбастаускому сельскому округу 32 828 тысяч тенге;
Жоламанскому сельскому округу 31 780 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, и освещение улиц населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Кербулакского района.

Шанханай ауылдық округіне 34 969 мың теңге;
Басши ауылдық округіне 36 333 мың теңге;
Қаспан ауылдық округіне 27 426 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне 22 594 мың теңге
Сарыбұлақ ауылдық округіне 31 326 мың теңге;
Сарыбастау ауылдық округіне 32 828 мың теңге;
Жоламан ауылдық округіне 31 780 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру және елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру жөніндегі шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кербұлақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

169 141
005
Государственная адресная социальная помощь
169 141
2
Социальная помощь
457 985
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
457 985
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 615
006
Оказание жилищной помощи
11 495
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70 921
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 861
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 545
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
189 548
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
187 479
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
182 479
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 746
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 724
021
Капитальные расходы государственного органа
16 050
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
60 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 554
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 405
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 168 343
1
Жилищное хозяйство
1 244 673
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
1 244 673
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
417 803
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24 520
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

169 141
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
169 141
2
Әлеуметтiк көмек
457 985
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
457 985
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 615
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 495
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
70 921
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 861
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 545
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
189 548
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
187 479
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
182 479
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 746
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 724
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 050
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 554
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 405
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 168 343
1
Тұрғын үй шаруашылық
1 244 673
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 244 673
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
417 803
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
24 520
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу