О внесении изменений в решение Панфиловского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 7-33-167 "О бюджете Панфиловского района на 2023-2025 годы"
Решение Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 22 сентября 2023 года № 8-8-44
Панфиловский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Панфиловского районного маслихата "О бюджете Панфиловского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 7-33-167 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177517) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 11 372 429 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 045 975 тысяч тенге;
неналоговые поступления 79 878 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 138 618 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 107 958 тысяч тенге;
2) затраты 13 471 414 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 86 732 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 133 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 46 643 тысячи тенге;

Панфилов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 7-33-167 "Панфилов ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 8-8-44 шешімі
Панфилов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Панфилов аудандық мәслихатының "Панфилов ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 7-33-167 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177517 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 372 429 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 045 975 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 79 878 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 138 618 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 107 958 мың теңге;
2) шығындар 13 471 414 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 86 732 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 133 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 46 643 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 185 717 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 185 717 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 366 223 тысячи тенге;
погашение займов 135 731 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 955 225 тысяч тенге.".

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 185 717 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 185 717 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 366 223 мың теңге;
қарыздарды өтеу 135 731 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 955 225 мың теңге.".

53 500
006
Оказание жилищной помощи
921
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99 593
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 720
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
174 584
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
524 454
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46 052
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
157 612
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151 512
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 173
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 765
021
Капитальные расходы государственного органа
565
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
54 751
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 258
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 100
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
100
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 791 317
1
Жилищное хозяйство
4 740 106
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 926 090
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 528 487
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
679 883
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
717 720
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
57 818
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд

53 500
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
921
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99 593
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 720
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
174 584
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
524 454
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46 052
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
157 612
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151 512
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 173
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 765
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
565
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
54 751
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 258
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 100
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
100
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 791 317
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 740 106
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 926 090
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 528 487
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
679 883
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
717 720
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
57 818
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу

5 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
96 824
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
624 628
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
30 881
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
593 747
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
626 813
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
626 813
14
Обслуживание долга
178 401
1
Обслуживание долга
178 401
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
178 401
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
178 401
15
Трансферты
606 523
1
Трансферты
606 523
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
606 523
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
14 466
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
154 382
038
Субвенции
419 750
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
8 614
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
9 311
3. Чистое бюджетное кредитование
86 732
Бюджетные кредиты
133 375
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 000
095
Бюджетные кредиты для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка
4 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
129 375
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
129 375

5 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
96 824
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
624 628
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
30 881
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
593 747
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
626 813
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
626 813
14
Борышқа қызмет көрсету
178 401
1
Борышқа қызмет көрсету
178 401
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
178 401
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
178 401
15
Трансферттер
606 523
1
Трансферттер
606 523
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
606 523
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
14 466
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
154 382
038
Субвенциялар
419 750
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
8 614
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
9 311
3. Таза бюджеттік кредиттеу
86 732
Бюджеттік кредиттер
133 375
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 000
095
Әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін бюджеттік кредиттер
4 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
129 375
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
129 375