О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 34-133 "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2023-2025 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 18 августа 2023 года № 9-39
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2023-2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 34-133 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 177299) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет города Саркан на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 225 693 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 87 335 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления субвенции 138 358 тысяч тенге;
2) затраты 227 574 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -1881 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1881 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1881 тысяча тенге.
2.Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 49 831 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 44 531 тысяча тенге;
2) затраты 54 441 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) – 4 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 610 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-133 "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 тамыздағы № 9-39 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-133 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №177299 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 225 693 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 87 335 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 138 358 мың теңге;
2) шығындар 227 574 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -1881мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1881 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 881 мың теңге.
2. 2023-2025 жылдарға арналған Амангелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 49 831 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 44 531 мың теңге;
2) шығындар 54 441 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) - 4 610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 610 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств 4 610 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Екиашинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 60 144 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 7 800 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 52 344 тысячи тенге;
2) затраты 63 845 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) – 3 701 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3701 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 701 тысяча тенге.
4. Утвердить бюджет Карабогетского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 39 749 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 34 749 тысяч тенге;
2) затраты 40 293 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -544 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 544 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 544 тысячи тенге.
5. Утвердить бюджет Карашыганского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 38 568 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 36 268 тысяча тенге;
2) затраты 38 568 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 610 мың теңге.
3. 2023-2025 жылдарға арналған Екіаша ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 60 144 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 800 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 52 344 мың теңге;
2) шығындар 63 845 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 701 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 701 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 701 мың теңге.
4. 2023-2025 жылдарға арналған Қарабөгет ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 39 749 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 34 749 мың теңге;
2) шығындар 40 293 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -544 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 544 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 544 мың теңге.
5. 2023-2025 жылдарға арналған Карашыған ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 38 568 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 36 268 мың теңге;
2) шығындар 38 568 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
6. Утвердить бюджет Койлыкского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 25, 26, 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 58 115 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 11 276 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 40 839 тысячи тенге;
2) затраты 58 580 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -465 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 465 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 465 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Черкасского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 34, 35, 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 54 040 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 46 040 тысяч тенге;
2) затраты 56 510 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -2 470 тысяч тенге;

4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
6. 2023-2025 жылдарға арналған Қойлық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26, 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023
жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 58 115 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 11 276 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 40 839 теңге;
2) шығындар 58 580 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -465 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 465 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 465 мың теңге.
7. 2023-2025 жылдарға арналған Черкасск ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35, 36-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 54 040 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 46 040 мың теңге;
2) шығындар 56 510 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -2 470 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 470 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 470 тысяч тенге.
2. Приложения 1, 10, 16, 19, 22, 25, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 470 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 470 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 10, 16, 19, 22, 25, 34 -қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1 881
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 881
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-1 881
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1 881
8
Используемые остатки бюджетных средств
1 881
01
Остатки бюджетных средств
1 881
1
Свободные остатки бюджетных средств
1 881
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Сарканского районного маслихата от 18 августа 2023 года № 9-39
Приложение 10 к решению Сарканского районного маслихата от 29 декабря 2022 года №34-133
Бюджет Амангелдинского сельского округа на 2023 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 881
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 881
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-1 881
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1 881
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
1 881
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1 881
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 881
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 тамызындағы № 9-39 шешіміне 2-қосымша
Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-133 шешіміне 10-қосымша
Амангелді ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер