О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 34-132 "О бюджете Сарканского района на 2023-2025 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 17 ноября 2023 года № 14-58
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджете Сарканского района на 2023-2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 34-132 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177290) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 7 444 472 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 050 952 тысячи тенге;
неналоговые поступления 12 274 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 33 169 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 348 077 тысяч тенге;
2) затраты 7 523 578 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 3 604 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 41 400 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 37 796 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 82 710 тысяч тенге;

Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-132 "Сарқан ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 қарашадағы № 14-58 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-132 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №177290 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
" 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 444 472 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 050 952 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 12 274 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 33 169 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 348 077 мың теңге;
2) шығындар 7 523 578 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 3 604 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 41 400 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 37 796 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 82 710 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 82 710 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 41 400 тысяч тенге;
погашение займов 37 797 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 79 107 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 82 710 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 41 400 мың теңге;
қарыздарды өтеу 37 797 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 79 107 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков

19 407
006
Оказание жилищной помощи
31 262
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 277
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 578
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
124 109
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
107 153
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 673
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
138 856
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 454
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 857
021
Капитальные расходы государственного органа
350
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
70 251
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
11 944
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 612 184
1
Жилищное хозяйство
1 851 379
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 851 379
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 524 558
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
53 155
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
273 666
2
Коммунальное хозяйство
167 920
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
167 920
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
9 847
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
99 539
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
58 534
3
Благоустройство населенных пунктов
592 885
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

19 407
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 262
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 277
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 578
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
124 109
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
107 153
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 673
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
138 856
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 856
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 454
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 857
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
70 251
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 944
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 612 184
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 851 379
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 851 379
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 524 558
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
53 155
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
273 666
2
Коммуналдық шаруашылық
167 920
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
167 920
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
9 847
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
99 539
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
58 534
3
Елді-мекендерді көркейту
592 885
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі