О внесении изменений в решение Карагандинского областного маслихата от 8 декабря 2022 года № 271 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Карагандинского областного маслихата от 18 апреля 2023 года № 24
Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 8 декабря 2022 года №271 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №175435) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 516574741 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 98794887 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8722345 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 409057509 тысяч тенге;
2) затраты – 520305922 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9579567 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 13909438 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4329871 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5030788 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 5030788 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18341536 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18341536 тысяч тенге:
поступление займов – 10986150 тысяч тенге;
погашение займов – 4328870 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11684256 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Установить на 2023 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу:
города Караганды - 49 процентов, города Темиртау – 78 процентов, Бухар-Жырауского района – 99 процентов, Абайского, Актогайского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Приозерск, Сарань, Шахтинск – по 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
городов Балхаш, Караганды, Темиртау – по 50 процентов, Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Приозерск, Сарань, Шахтинск – по 80 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;

Қарағанды облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 желтоқсандағы № 271 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2023 жылғы 18 сәуірдегі № 24 шешімі
Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарағанды облыстық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 8 желтоқсандағы №271 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №175435 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 516574741 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 98794887 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8722345 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 409057509 мың теңге;
2) шығындар – 520305922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9579567 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 13909438 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4329871 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5030788 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 5030788 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18341536 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18341536 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 10986150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4328870 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11684256 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша:
Қарағанды қаласына - 49 пайыз, Теміртау қаласына - 78 пайыз, Бұқар-Жырау ауданына - 99 пайыз, Абай, Ақтоғай, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Приозерск, Саран, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Балқаш, Қарағанды, Теміртау қалаларына – 50 пайыздан, Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Приозерск, Саран, Шахтинск қалаларына – 80 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;

3) по социальному налогу:
городов Балхаш, Караганды, Темиртау – по 50 процентов, Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Приозерск, Сарань, Шахтинск – по 80 процентов;
4) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

3) әлеуметтік салық бойынша:
Балқаш, Қарағанды, Теміртау қалаларына – 50 пайыздан, Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Приозерск, Саран, Шахтинск қалаларына – 80 пайыздан;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

8 992 837
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 579 214
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
5 469 953
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
487 383
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 456 287
261
Управление образования области
3 098 787
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 358 549
037
Социальная реабилитация
313 914
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
426 324
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
18 218
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
18 218
2
Социальная помощь
323 679
256
Управление координации занятости и социальных программ области
235 177
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
235 177
261
Управление образования области
88 502
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
88 502
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
891 933
256
Управление координации занятости и социальных программ области
704 945
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
244 365
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
105
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
89 925
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
33 123
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
78 897
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

8 992 837
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 579 214
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
5 469 953
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
487 383
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 456 287
261
Облыстың білім басқармасы
3 098 787
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 358 549
037
Әлеуметтік сауықтандыру
313 914
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
426 324
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
18 218
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
18 218
2
Әлеуметтiк көмек
323 679
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
235 177
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
235 177
261
Облыстың білім басқармасы
88 502
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
88 502
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
891 933
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
704 945
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
244 365
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
105
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
89 925
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
33 123
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
78 897
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

2 058 093
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
135 121
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 449
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
22 163
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
58 191
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 649
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
897 473
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 234 166
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
83 524
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 039 175
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 009 072
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
150 390
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
346 410
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
102 219
020
Развитие объектов сельского хозяйства
102 219
719
Управление ветеринарии области
2 690 535
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
191 966
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
42 603
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
18 800
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
115 800
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
17 172
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
162 035
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 959 494
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
6 059
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

2 058 093
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
135 121
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 449
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
22 163
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
58 191
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 649
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
897 473
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 234 166
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
83 524
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 039 175
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 009 072
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
150 390
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
346 410
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
102 219
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
102 219
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 690 535
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 966
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
42 603
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
18 800
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
115 800
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
17 172
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
162 035
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 959 494
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
6 059
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

8 436
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
132 414
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 752 259
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
109 603
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
13 500
9
Прочие
1 602 652
257
Управление финансов области
22 178
012
Резерв местного исполнительного органа области
20 000
064
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2 178
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 580 474
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 580 474
14
Обслуживание долга
2 487 829
1
Обслуживание долга
2 487 829
257
Управление финансов области
2 487 829
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 482 101
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
5 728
15
Трансферты
32 322 833
1
Трансферты
32 322 833
257
Управление финансов области
32 322 833
007
Субвенции
27 181 987
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 498 412
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
122 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
3 520 434
III. Чистое бюджетное кредитование
9 579 567
Бюджетные кредиты
13 909 438
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 643 288
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 643 288
256
Управление координации занятости и социальных программ области

8 436
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
132 414
008
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 752 259
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
109 603
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
13 500
9
Басқалар
1 602 652
257
Облыстың қаржы басқармасы
22 178
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
20 000
064
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2 178
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 580 474
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 580 474
14
Борышқа қызмет көрсету
2 487 829
1
Борышқа қызмет көрсету
2 487 829
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 487 829
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 482 101
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
5 728
15
Трансферттер
32 322 833
1
Трансферттер
32 322 833
257
Облыстың қаржы басқармасы
32 322 833
007
Субвенциялар
27 181 987
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 498 412
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
122 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
3 520 434
III. Таза бюджеттік кредиттеу
9 579 567
Бюджеттік кредиттер
13 909 438
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 643 288
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 643 288
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

от 8 декабря 2022 года
№ 271
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
Всего
87 323 273
в том числе:
Целевые текущие трансферты
6 536 922
Целевые трансферты на развитие
74 529 604
Бюджетные кредиты
6 256 747
в том числе:
Целевые текущие трансферты
6 536 922
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 321 600
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 321 600
Управление образования области
1 876 076
На увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
1 096 496
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
779 580
Управление здравоохранения области
448 859
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
448 859
Управление координации занятости и социальных программ области
9 505
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 505
Управление ветеринарии области
429 953
На проведение противоэпизоотических мероприятий
429 953
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
104 519
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
104 519
Управление сельского хозяйства области
346 410
На субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
346 410
Целевые трансферты на развитие:
74 529 604
в том числе:
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 974 371
На развитие транспортной инфраструктуры
6 974 371
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
23 512 509
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 333 280
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 669 535
Строительство и реконструкция объектов образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа"
17 553 023
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
1 956 671
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
39 042 724
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
3 037 479
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

2022 жылғы 8
желтоқсандағы
№ 271
шешіміне 4 қосымша
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен кредиттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
87 323 273
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
6 536 922
Нысаналы даму трансферттері
74 529 604
Бюджеттік кредиттер
6 256 747
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
6 536 922
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 321 600
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
3 321 600
Облыстың білім басқармасы
1 876 076
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 096 496
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
779 580
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
448 859
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
448 859
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 505
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
9 505
Облыстың ветеринария басқармасы
429 953
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
429 953
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
104 519
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
104 519
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
346 410
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға
346 410
Нысаналы даму трансферттері:
74 529 604
оның ішінде:
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 974 371
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
6 974 371
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
23 512 509
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 333 280
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 669 535
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
17 553 023
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 956 671
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
39 042 724
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 037 479
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға

11 799 080
На развитие газотранспортной системы
5 967 045
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
5 444 726
На развитие систем теплоснабжения
11 932 869
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
861 525
Управление промышленности и индустриально-инновационного развития области
5 000 000
Увеличение уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" с целью реализации проекта по производству бытовой техники в г.Сарань Карагандинской области
5 000 000
Бюджетные кредиты:
6 256 747
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
1 620 000
Для содействия предпринимательской инициативе молодежи
1 620 000
Управление экономики области
1 040 175
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 040 175
Управление сельского хозяйства области
3 432 561
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
3 432 561
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
164 011
На реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
164 011
Приложение 3
к решению Карагандинского областного
маслихата от
18 апреля 2023 года №24
Приложение 5
к решению
Карагандинского областного
маслихата
от 8 декабря 2022 года
№ 271
Целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на 2023 год
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
Всего
79 985 191
в том числе:
Целевые текущие трансферты
18 894 711
Целевые трансферты на развитие
55 156 891
Бюджетные кредиты
5 933 589
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
18 894 711
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
22 329
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
22 329
Управление физической культуры и спорта области
332 849
На ремонт объектов спорта
332 849
Управление культуры, архивов и документации области
599 564
На ремонт объектов культуры
122 000
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
477 564
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 260 083
На жилищно-коммунальное хозяйство
3 260 083
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
11 051 486
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
4 595 792
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

11 799 080
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
5 967 045
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
5 444 726
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
11 932 869
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
861 525
Облыстың өнеркәсіп және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
5 000 000
Қарағанды облысының Саран қаласында тұрмыстық техника шығару жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
5 000 000
Бюджеттік кредиттер:
6 256 747
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 620 000
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін
1 620 000
Облыстың экономика басқармасы
1 040 175
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 040 175
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
3 432 561
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
3 432 561
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
164 011
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін
164 011
Қарағанды облыстық
мәслихатының 2023 жылғы
18 сәуірдегі № 24шешіміне
3 қосымша
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2022 жылғы 8
желтоқсандағы
№ 271
шешіміне 5 қосымша
2023 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
79 985 191
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
18 894 711
Нысаналы даму трансферттері
55 156 891
Бюджеттік кредиттер
5 933 589
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
18 894 711
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
22 329
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
22 329
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
332 849
Спорт объектілерін жөндеуге
332 849
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
599 564
Мәдениет объектілерін жөндеуге
122 000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
477 564
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 260 083
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
3 260 083
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
11 051 486
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
4 595 792
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға

3 864 357
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 852 337
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайоным сообщениям
339 000
На льготный, бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) для детей от 7 до 18 лет
400 000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 621 600
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 321 600
На организацию сохранения государственного жилищного фонда
300 000
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
6 800
На разработку технико-экономического обоснования по строительству полигона твердых бытовых отходов
6 800
Целевые трансферты на развитие:
55 156 891
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 508 474
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 638 193
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 391 583
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 728 698
На развитие объектов спорта
750 000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 809 114
На развитие транспортной инфраструктуры
1 809 114
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
46 839 303
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
3 337 479
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
13 642 057
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
6 102 190
На развитие газотранспортной системы
5 000 000
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
861 525
На развитие систем теплоснабжения
17 896 052
Бюджетные кредиты:
5 933 589
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
164 011
На реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
164 011
Управление экономики области
1 040 175
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 040 175
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 729 403
На проектирование и (или) строительство жилья
4 729 403

3 864 357
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
1 852 337
Әлеуметтiк маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
339 000
7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен тегін жол жүруіне
400 000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 621 600
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 321 600
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға
300 000
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
6 800
Қатты тұрмыстық қалдықтар полигонын салу бойынша техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуге
6 800
Нысаналы даму трансферттері:
55 156 891
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 508 474
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 638 193
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
2 391 583
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 728 698
Спорт объектілерін дамытуға
750 000
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары басқармасы
1 809 114
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
1 809 114
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
46 839 303
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 337 479
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
13 642 057
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
6 102 190
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
5 000 000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
861 525
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
17 896 052
Бюджеттік кредиттер:
5 933 589
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
164 011
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін
164 011
Облыстың экономика басқармасы
1 040 175
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 040 175
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 729 403
Тұрғын үй жобалауға және салуға
4 729 403