О внесении изменений в решение Карагандинского областного маслихата от 8 декабря 2022 года № 271 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Карагандинского областного маслихата от 20 июля 2023 года № 69
Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 8 декабря 2022 года №271 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №175435) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 522986276 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 104529804 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 9398963 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 409057509 тысяч тенге;
2) затраты – 529143614 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9754279 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 14086150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4331871 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2427919 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 5946521 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 3518602 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18339536 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18339536 тысяч тенге:
поступление займов – 10986150 тысяч тенге;
погашение займов – 4330870 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11684256 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Установить на 2023 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу:
города Караганды - 49 процентов, города Сарань – 55 процентов, города Темиртау – 73 процента, Бухар-Жырауского района – 99 процентов, Абайского, Актогайского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Приозерск, Шахтинск – по 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
городов Балхаш, Караганды, Темиртау – по 50 процентов, Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Приозерск, Сарань, Шахтинск – по 80 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;

Қарағанды облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 желтоқсандағы № 271 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2023 жылғы 20 шілдедегі № 69 шешімі
Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарағанды облыстық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 8 желтоқсандағы №271 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №175435 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 522986276 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 104529804 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9398963 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 409057509 мың теңге;
2) шығындар – 529143614 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9754279 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 14086150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4331871 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2427919 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 5946521 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 3518602 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18339536 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18339536 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 10986150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4330870 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11684256 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша:
Қарағанды қаласына - 49 пайыз, Саран қаласына - 55 пайыз, Теміртау қаласына - 73 пайыз, Бұқар-Жырау ауданына - 99 пайыз, Абай, Ақтоғай, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Приозерск, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Балқаш, Қарағанды, Теміртау қалаларына – 50 пайыздан, Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Приозерск, Саран, Шахтинск қалаларына – 80 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;

3) по социальному налогу:
городов Караганды, Темиртау – по 50 процентов, города Балхаш – 63 процента, Осакаровского района – 70 процентов, Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Шетского районов, городов Приозерск, Сарань, Шахтинск – по 80 процентов;
4) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв акимата Карагандинской области на 2023 год в сумме 150000 тысяч тенге.";

3) әлеуметтік салық бойынша:
Қарағанды, Теміртау қалаларына – 50 пайыздан, Балқаш қаласына – 63 пайыз, Осакаровка ауданына - 70 пайыз, Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Шет аудандарына, Приозерск, Саран, Шахтинск қалаларына – 80 пайыздан;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 150000 мың теңге сомасында бекітілсін.";

9 045 386
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 601 413
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
5 515 076
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
494 777
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 434 120
261
Управление образования области
3 124 865
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 379 486
037
Социальная реабилитация
319 055
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
426 324
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
18 218
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
18 218
2
Социальная помощь
347 682
256
Управление координации занятости и социальных программ области
259 180
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
259 180
261
Управление образования области
88 502
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
88 502
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
976 753
256
Управление координации занятости и социальных программ области
786 875
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
275 163
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
192
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
79 538
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
33 686
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
78 897
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

9 045 386
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 601 413
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
5 515 076
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
494 777
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 434 120
261
Облыстың білім басқармасы
3 124 865
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 379 486
037
Әлеуметтік сауықтандыру
319 055
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
426 324
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
18 218
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
18 218
2
Әлеуметтiк көмек
347 682
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
259 180
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
259 180
261
Облыстың білім басқармасы
88 502
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
88 502
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
976 753
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
786 875
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
275 163
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
192
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
79 538
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
33 686
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
78 897
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

300 688
002
Субсидирование развития семеноводства
547 118
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 058 093
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
135 121
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 449
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
22 163
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
58 191
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 374
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 298 498
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 234 166
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
83 524
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 039 175
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 009 072
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
150 390
066
Проведение мероприятий по борьбе с деградацией и опустыниванием пастбищ (окультуривание, коренное улучшение, подготовка почвы, подсев однолетних и многолетних трав, внесение органических удобрений)
50 000
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
346 410
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
102 219
020
Развитие объектов сельского хозяйства
102 219
719
Управление ветеринарии области
2 756 258
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
189 823
003
Капитальные расходы государственного органа
19 200
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
42 603
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
18 800
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

300 688
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
547 118
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 058 093
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
135 121
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 449
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
22 163
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
58 191
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 374
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 298 498
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 234 166
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
83 524
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 039 175
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 009 072
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
150 390
066
Жайылымдардың тозуымен және шөлейттенумен күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу (құнарландыру, түбегейлі жақсарту, топырақты дайындау, біржылдық және көпжылдық шөптерді егу, органикалық тыңайтқыштарды енгізу)
50 000
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
346 410
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
102 219
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
102 219
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 756 258
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 823
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 200
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
42 603
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
18 800
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

339 000
На льготный, бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) для детей от 7 до 18 лет
400 000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 621 600
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 321 600
На организацию сохранения государственного жилищного фонда
300 000
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
68 795
На разработку технико-экономического обоснования по строительству полигона твердых бытовых отходов
6 800
Благоустройство населенных пунктов
61 995
Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области
27 400
На услуги по обеспечению стационарным интернетом
27 400
Целевые трансферты на развитие:
57 737 847
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 808 474
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 738 193
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 591 583
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 728 698
На развитие объектов спорта
750 000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 490 913
На развитие транспортной инфраструктуры
2 490 913
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
48 438 460
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
3 508 810
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
14 569 883
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
6 602 190
На развитие газотранспортной системы
5 000 000
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
861 525
На развитие систем теплоснабжения
17 896 052
Бюджетные кредиты:
5 933 589
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
164 011
На реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
164 011
Управление экономики области
1 040 175
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 040 175
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 729 403
На проектирование и (или) строительство жилья
4 729 403

339 000
7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен тегін жол жүруіне
400 000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 621 600
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 321 600
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға
300 000
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
68 795
Қатты тұрмыстық қалдықтар полигонын салу бойынша техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуге
6 800
Елді мекендерді абаттандыру
61 995
Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
27 400
Стационарлық интернетпен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
27 400
Нысаналы даму трансферттері:
57 737 847
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 808 474
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 738 193
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
2 591 583
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 728 698
Спорт объектілерін дамытуға
750 000
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары басқармасы
2 490 913
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
2 490 913
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
48 438 460
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 508 810
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
14 569 883
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
6 602 190
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
5 000 000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
861 525
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
17 896 052
Бюджеттік кредиттер:
5 933 589
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
164 011
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін
164 011
Облыстың экономика басқармасы
1 040 175
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 040 175
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 729 403
Тұрғын үй жобалауға және салуға
4 729 403