О внесении изменений в решение Карагандинского областного маслихата от 8 декабря 2022 года № 271 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Карагандинского областного маслихата от 22 ноября 2023 года № 106
Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 8 декабря 2022 года №271 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №175435) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 525965905 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 103272821 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 11491872 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16081 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 411185131 тысяча тенге;
2) затраты – 528939938 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8706312 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 13886150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5179838 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5946521 тысяча тенге:
приобретение финансовых активов – 5946521 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17626866 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17626866 тысяч тенге:
поступление займов – 10986150 тысяч тенге;
погашение займов – 5043540 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11684256 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв акимата Карагандинской области на 2023 год в сумме 769913 тысяч тенге.";

Қарағанды облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 желтоқсандағы № 271 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2023 жылғы 22 қарашадағы № 106 шешімі
Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарағанды облыстық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 8 желтоқсандағы №271 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №175435 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 525965905 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 103272821 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11491872 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 16081 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 411185131 мың теңге;
2) шығындар – 528939938 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8706312 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 13886150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5179838 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5946521 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 5946521 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17626866 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17626866 мың теңге:
қарыздар түсімдері –10986150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5043540 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11684256 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 769913 мың теңге сомасында бекітілсін.";

370 717
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
550
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
101 609
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
246 500
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
16 919
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 682 695
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
16 038 447
1
Социальное обеспечение
12 546 175
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 482 360
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 587 636
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
5 490 965
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
475 362
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 414 314
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
507 006
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
7 077
261
Управление образования области
3 055 597
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 411 864
037
Социальная реабилитация
313 914
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
329 819
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 218
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
8 218
2
Социальная помощь
2 473 136
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 414 085
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
87 130
068
Программа занятости
2 326 955
261
Управление образования области
59 051
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

370 717
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
550
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
101 609
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
246 500
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
16 919
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 682 695
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
16 038 447
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 546 175
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 482 360
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 587 636
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
5 490 965
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
475 362
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 414 314
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
507 006
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
7 077
261
Облыстың білім басқармасы
3 055 597
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 411 864
037
Әлеуметтік сауықтандыру
313 914
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
329 819
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 218
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
8 218
2
Әлеуметтiк көмек
2 473 136
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 414 085
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
87 130
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 326 955
261
Облыстың білім басқармасы
59 051
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

684 617
283
Управление по вопросам молодежной политики области
531 592
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
227 964
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
303 628
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
3 475 105
1
Топливо и энергетика
3 475 105
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 475 105
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
2 831 238
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
643 867
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
33 324 577
1
Сельское хозяйство
26 035 087
255
Управление сельского хозяйства области
23 252 720
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
308 488
002
Субсидирование развития семеноводства
769 036
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 483 191
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
135 121
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
19 100
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
58 191
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 374
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 673 615
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 383 165
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 129 681
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 703 703
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
277 645
066
Проведение мероприятий по борьбе с деградацией и опустыниванием пастбищ (окультуривание, коренное улучшение, подготовка почвы, подсев однолетних и многолетних трав, внесение органических удобрений)

684 617
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
531 592
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
227 964
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
303 628
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
3 475 105
1
Отын және энергетика
3 475 105
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 475 105
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
2 831 238
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
643 867
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
33 324 577
1
Ауыл шаруашылығы
26 035 087
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
23 252 720
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
308 488
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
769 036
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 483 191
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
135 121
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 100
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
58 191
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 374
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 673 615
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 383 165
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 129 681
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 703 703
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
277 645
066
Жайылымдардың тозуымен және шөлейттенумен күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу (құнарландыру, түбегейлі жақсарту, топырақты дайындау, біржылдық және көпжылдық шөптерді егу, органикалық тыңайтқыштарды енгізу)

50 000
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
256 410
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
97 525
020
Развитие объектов сельского хозяйства
97 525
719
Управление ветеринарии области
2 684 842
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
198 456
003
Капитальные расходы государственного органа
19 824
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
41 814
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
14 492
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
72 768
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
17 172
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
175 312
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 939 829
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 059
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
29 287
038
Приобретение, хранение и перемещение изделий и атрибутов ветеринарного и зоогигиенического назначения, используемых для профилактики, лечения, обработки животных, диагностики заболеваний животных
3 604
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
168 225
2
Водное хозяйство
598 629
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
598 629
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
14 134
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
342 831
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
241 664
3
Лесное хозяйство
1 312 822
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 312 822
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение

50 000
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
256 410
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
97 525
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
97 525
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 684 842
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
198 456
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 824
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
41 814
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
14 492
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
72 768
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
17 172
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
175 312
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 939 829
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 059
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
29 287
038
Жануарлар ауруларының диагностикасы, профилактикасы, жануарларды емдеу, өңдеу үшін қолданылатын ветеринариялық және зоогигиеналық мақсаттағы атрибуттарды және бұйымдарды сатып алу, сақтау және тасымалдау
3 604
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
168 225
2
Су шаруашылығы
598 629
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
598 629
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
14 134
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
342 831
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
241 664
3
Орман шаруашылығы
1 312 822
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 312 822
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру

9 505
На обеспечение социальной поддержки граждан по вопросам занятости
82 132
Управление ветеринарии области
360 830
На проведение противоэпизоотических мероприятий
360 830
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
104 519
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
104 519
Управление сельского хозяйства области
256 410
На субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
256 410
Целевые трансферты на развитие:
72 542 679
в том числе:
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 974 371
На развитие транспортной инфраструктуры
6 974 371
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
23 445 186
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 265 427
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 670 065
Строительство и реконструкция объектов образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа"
17 553 023
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
1 956 671
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
37 123 122
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
2 175 465
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
11 832 026
На развитие газотранспортной системы
5 967 045
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
5 444 726
На развитие систем теплоснабжения
10 842 865
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
860 995
Управление промышленности и индустриально-инновационного развития области
5 000 000
Увеличение уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" с целью реализации проекта по производству бытовой техники в г.Сарань Карагандинской области
5 000 000
Бюджетные кредиты:
6 256 747
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
1 620 000
Для содействия предпринимательской инициативе молодежи
1 620 000
Управление экономики области
1 040 175
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 040 175
Управление сельского хозяйства области
3 432 561
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
3 432 561
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
164 011
На реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
164 011
Приложение 3
к решению Карагандинского
областного маслихата

9 505
Жұмыспен қамту мәселелері бойынша азаматтарды әлеуметтік қолдауды қамтамасыз етуге
82 132
Облыстың ветеринария басқармасы
360 830
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
360 830
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
104 519
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
104 519
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
256 410
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға
256 410
Нысаналы даму трансферттері:
72 542 679
оның ішінде:
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 974 371
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
6 974 371
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
23 445 186
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 265 427
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 670 065
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
17 553 023
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 956 671
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
37 123 122
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 175 465
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
11 832 026
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
5 967 045
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
5 444 726
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
10 842 865
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
860 995
Облыстың өнеркәсіп және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
5 000 000
Қарағанды облысының Саран қаласында тұрмыстық техника шығару жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
5 000 000
Бюджеттік кредиттер:
6 256 747
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 620 000
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін
1 620 000
Облыстың экономика басқармасы
1 040 175
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 040 175
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
3 432 561
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
3 432 561
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
164 011
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін
164 011
Қарағанды облыстық
мәслихатының

от 22 ноября 2023 года
№ 106
Приложение 5
к решению Карагандинского
областного маслихата
от 8 декабря 2022 года
№ 271
Целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на 2023 год
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
Всего
81 688 304
в том числе:
Целевые текущие трансферты
20 637 811
Целевые трансферты на развитие
55 116 904
Бюджетные кредиты
5 933 589
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
20 637 811
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
22 329
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
22 329
Управление физической культуры и спорта области
379 569
На ремонт объектов спорта
379 569
Управление культуры, архивов и документации области
684 617
На ремонт объектов культуры
207 053
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
477 564
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 724 728
На жилищно-коммунальное хозяйство
4 724 728
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 985 773
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
4 570 117
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 864 357
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 812 299
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайоным сообщениям
339 000
На льготный, бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) для детей от 7 до 18 лет
400 000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 729 600
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 429 600
На организацию сохранения государственного жилищного фонда
300 000
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
68 795
На разработку технико-экономического обоснования по строительству полигона твердых бытовых отходов
6 800
Благоустройство населенных пунктов
61 995
Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области
42 400
На услуги по обеспечению стационарным интернетом
42 400
Целевые трансферты на развитие:
55 116 904
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 870 571
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

2023 жылғы 22 қарашадағы
№ 106
шешіміне 3 қосымша
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2022 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 271
шешіміне 5 қосымша
2023 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
81 688 304
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
20 637 811
Нысаналы даму трансферттері
55 116 904
Бюджеттік кредиттер
5 933 589
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
20 637 811
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
22 329
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
22 329
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
379 569
Спорт объектілерін жөндеуге
379 569
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
684 617
Мәдениет объектілерін жөндеуге
207 053
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
477 564
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 724 728
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
4 724 728
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 985 773
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
4 570 117
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3 864 357
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
1 812 299
Әлеуметтiк маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
339 000
7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен тегін жол жүруіне
400 000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 729 600
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 429 600
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға
300 000
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
68 795
Қатты тұрмыстық қалдықтар полигонын салу бойынша техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуге
6 800
Елді мекендерді абаттандыру
61 995
Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
42 400
Стационарлық интернетпен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
42 400
Нысаналы даму трансферттері:
55 116 904
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 870 571
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға