О внесении изменений в решение Балхашского городского маслихата от 21 декабря 2022 года № 19/140 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27 ноября 2023 года № 9/75
Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского городского маслихата от 21 декабря 2022 года №19/140 "О городском бюджете на 2023-2025 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №177223) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 218 188 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 733 304 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 175 212 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 122 448 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 187 224 тысяч тенге;
2) затраты – 20 851 944 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6 310 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 310 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 2 433 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 433 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 625 013 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 625 013 тысяч тенге:
поступление займов – 357 815 тысяч тенге;
погашение займов – 34 307 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 301 505 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв акимата города Балхаш на 2023 год в сумме 180 619 тысяч тенге.";
приложение 1, 2, 3, 4, 5 и 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению.

Балқаш қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 19/140 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 қарашадағы № 9/75 шешімі
Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №19/140 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №177223 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 20 218 188 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 733 304 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 175 212 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 122 448 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 187 224 мың теңге;
2) шығындар – 20 851 944 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 6 310 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 310 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 2 433 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 433 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 625 013 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 625 013 мың теңге:
қарыздар түсімі – 357 815 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 307 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 301 505 мың теңге.";
6 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Балқаш қаласы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 180 619 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 және 7 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

37 587
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
849
9
Прочие государственные услуги общего характера
308 413
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
68 588
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
68 588
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
98 907
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
98 907
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72 349
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
72 349
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
68 569
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
68 569
02
Оборона
92 907
1
Военные нужды
38 731
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 731
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
38 731
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
54 176
122
Аппарат акима района (города областного значения)
54 176
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
37 930
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16 246
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
60 922
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
60 922
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
60 922
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
60 922
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 522 493
1
Социальное обеспечение
45 503
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 503
005
Государственная адресная социальная помощь
45 503
2
Социальная помощь
1 288 584
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

37 587
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
849
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
308 413
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
68 588
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 588
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
98 907
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 907
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72 349
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 349
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
68 569
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 569
02
Қорғаныс
92 907
1
Әскери мұқтаждар
38 731
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38 731
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
38 731
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
54 176
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
54 176
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
37 930
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16 246
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
60 922
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
60 922
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
60 922
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
60 922
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 522 493
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
45 503
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 503
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
45 503
2
Әлеуметтiк көмек
1 288 584
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

1 288 584
002
Программа занятости
584 296
006
Оказание жилищной помощи
6 035
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
211 836
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 717
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181 094
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
234 488
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
68 118
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
188 406
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
188 406
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
123 604
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 573
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
62 229
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 097 446
1
Жилищное хозяйство
541 004
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
504 441
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
504 441
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
36 563
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
36 563
2
Коммунальное хозяйство
1 107 808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 107 808
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
874 102
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
233 706
3
Благоустройство населенных пунктов
4 448 634
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 448 634
015
Освещение улиц в населенных пунктах
475 008
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
7 556
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
6 127

1 288 584
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
584 296
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 035
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
211 836
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 717
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
181 094
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
234 488
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
68 118
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
188 406
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
188 406
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
123 604
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 573
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
62 229
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 097 446
1
Тұрғын үй шаруашылығы
541 004
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
504 441
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
504 441
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
36 563
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 563
2
Коммуналдық шаруашылық
1 107 808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 107 808
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
874 102
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
233 706
3
Елді-мекендерді көркейту
4 448 634
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 448 634
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
475 008
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
7 556
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
6 127