О бюджете города Шахтинска на 2024 - 2026 годы
Решение Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 20 декабря 2023 года № 304/7.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шахтинска на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 619 103 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 811 357 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 80 493 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 68 753 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 8 658 500 тысяч тенге;
2) затраты – 12 850 004 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 91 234 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 91 234 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 322 135 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 322 135 тысяч тенге:
поступление займов – 306 980 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 015 155 тысяч тенге.

Шахтинск қаласының 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 304/7 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шахтинск қаласының бюджетітиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 619 103 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 811 357 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 80 493 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 68 753 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 8 658 500 мың теңге;
2) шығындар – 12 850 004 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 91 234 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 91 234 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті ) – -1 322 135 мың теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 1 322 135 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 306 980 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары – 1 015 155 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 04.07.2024 № 354/12 (вводится в действие с 01.01.2024 и подлежит официальному опубликованию).
2. Учесть, что на 2024-2026 годы предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемый из бюджета города Шахтинска в бюджеты поселков, согласно приложениям 4, 5, 6.
3. Учесть, что на 2024-2026 годы предусмотрен объем целевых трансфертов, передаваемый из бюджета города Шахтинска в бюджеты поселков, согласно приложениям 7, 8, 9.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 04.07.2024 № 354/12 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
2. 2024-2026 жылдарға Шахтинск қалалық бюджеттен кенттердің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2024-2026 жылдарға Шахтинск қалалық бюджеттен кенттердің бюджетіне берілетін бюджеттік нысаналы трансферттер көлемі 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін

4. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Шахтинска на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 10.
5. Учесть в составе поступлений бюджета города Шахтинска на 2024 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложениям 11, 12.
6. Утвердить резерв акимата города Шахтинска на 2024 год в сумме 58 330 тысяч тенге.

4. 2024 жылға арналған Шахтинск қалалық бюджетті бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 10 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.
5. 2024 жылға арналған Шахтинск қалалық бюджет түсімдерінің құрамында жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттер 11, 12 қосымшаларға сәйкес ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған Шахтинск қалалық әкімдігінің резерві 58 330 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 15.05.2024 № 334/10 (вводится в действие с 01.01.2024 и подлежит официальному опубликованию).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Шахтинского городского маслихата Ж. Мамерханова
Приложение 1 к решению
Шахтинского городского маслихата
от 20 декабря 2023 года № 304/7
Бюджет города Шахтинска на 2024 год

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 15.05.2024 № 334/10 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Шахтинск қалалық мәслихатының төрағасы Ж. Мамерханова
Шахтинск қалалық мәслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 304/7
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Шахтинск қаласының бюджет

33 080
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
21 971
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11 109
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
38 272
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
38 272
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38 272
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
38 272
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
998 366
1
Социальное обеспечение
32 167
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 167
005
Государственная адресная социальная помощь
32 167
2
Социальная помощь
838 097
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
838 097
006
Оказание жилищной помощи
5 147
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
166 982
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 493
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
255 300
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
408 175
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
128 102
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128 102
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74 098
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 131
021
Капитальные расходы государственного органа
433
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
48 576
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 864
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 227 443
1
Жилищное хозяйство
1 141 751
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

33 080
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
21 971
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11 109
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық - атқару қызметі
38 272
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
38 272
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38 272
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
38 272
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
998 366
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
32 167
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 167
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32 167
2
Әлеуметтiк көмек
838 097
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
838 097
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 147
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
166 982
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 493
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
255 300
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
408 175
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
128 102
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128 102
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшiн әлеуметтiк бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етудi iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
74 098
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 131
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
433
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48 576
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 864
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 227 443
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 141 751
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

106 136
Реконструкция водопроводных сетей г. Шахтинска, 3 очередь
100 236
Реконструкция канализационных очистных сооружений в п.Новодолинский. Корректировка
106 000
Управление строительства области
293 926
Реконструкция пустующего подъезда мкр.3а-4а дома 14 п.Шахан
93 926
Строительство 60-ти квартирного жилого дома по улице Карла Маркса города Шахтинск (без благоустройства и наружных инженерных сетей)". (корректировка сметы)
200 000
Бюджетные кредиты:
306 980
в том числе:
Управление строительства области
306 980
Приобретение жилья
306 980
Приложение 12 к решению
Шахтинского городского маслихата
от 20 декабря 2023 года № 304/7
Целевые трансферты и бюджетные кредиты администраторам бюджетных программ города Шахтинска на 2024 год
Сноска. Приложение 12 – в редакции решения Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 04.07.2024 № 354/12 (вводится в действие с 01.01.2024 и подлежит официальному опубликованию).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
4 237 461
в том числе:
Целевые текущие трансферты
3 324 183
Целевые трансферты на развитие
606 298
Бюджетные кредиты
306 980
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
3 324 183
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 134 935
На жилищно-коммунальное хозяйство
3 000 469
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
134 935
Отдел строительства района (города областного значения)
134 250
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
134 250
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 290
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52 290
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта
2 239
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2 239
Целевые трансферты на развитие:
606 298
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
606 298
Реконструкция водопроводных сетей г. Шахтинска, 2 очередь
106 136
Реконструкция водопроводных сетей г. Шахтинска, 3 очередь
100 236
Реконструкция канализационных очистных сооружений в п.Новодолинский Корректировка
106 000
Реконструкция пустующего подъезда мкр.3а-4а дома 14 п.Шахан
93 926
Строительство 60-ти квартирного жилого дома по улице Карла Маркса города Шахтинск (без благоустройства и наружных инженерных сетей)". (корректировка сметы)

106 136
Шахтинск қаласы су құбыры желілерін реконструкциялау. 3-кезек
100 236
Новодолинский кентінің тазалау ғимаратын қайта құру. Тузету
106 000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
293 926
Шахан кенті 14 үй 3а-4а ш/а бос кіреберісті қайта құру жұмыс жобасы бойынша
93 926
"Шахтинск қаласы, Карл Маркс көшесіндегі 60 пәтерлі тұрғын
үй құрылысы (абаттандырусыз және сыртқы инженерлік
желілерсіз)" Сметаны түзету
200 000
Бюджеттік кредиттер:
306 980
оның ішінде:
Облыстың білім басқармасы
306 980
Тұрғын үй сатып алу үшін
306 980
Шахтинск қалалық мәслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 304/7
шешіміне 12 қосымша
2024 жылға арналған Шахтинск қаласының бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 04.07.2024 № 354/12 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
Барлығы
4 237 461
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3 324 183
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
606 298
Бюджеттік кредиттер:
306 980
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
3 324 183
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 134 935
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
3 000 469
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа жөндеуге
134 935
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
134 250
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
134 250
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 290
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға
52 290
Ауданның (облыстық маңазы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 239
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2 239
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
606 298
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
606 298
Шахтинск қаласы су құбыры желілерін реконструкциялау. 2-кезек
106 136
Шахтинск қаласы су құбыры желілерін реконструкциялау. 3-кезек
100 236
Новодолинский кентінің тазалау ғимаратын қайта құру. Тузету
106 000
Шахан кенті 14 үй 3а-4а ш/а бос кіреберісті қайта құру жұмыс жобасы бойынша
93 926
"Шахтинск қаласы, Карл Маркс көшесіндегі 60 пәтерлі тұрғын
үй құрылысы (абаттандырусыз және сыртқы инженерлік
желілерсіз)" Сметаны түзету