О внесении изменений в решение Кызылординского городского маслихата от 21 декабря 2022 года № 198-28/2 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Кызылординского городского маслихата от 20 декабря 2023 года № 84-11/1. Прекращено действие в связи с истечением срока
Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Кызылорда "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года № 198-28/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 542 068,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 048 981,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 203 844,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 949 476,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 61 339 766,9 тысяч тенге;
2) затраты – 78 295 586,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 179 611,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 179 611,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 998 495,1 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 998 495,1 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 68 375,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -68 375,6 тысяч тенге;
поступление займов – 9 531 111,5 тысяч тенге;
погашение займов – 10 441 013,0 тысяч тенге.".
Пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

"2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Қызылорда қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 198-28/2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 84-11/1 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Қызылорда қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 198-28/2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84 542 068,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 048 981,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 203 844,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 949 476,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 61 339 766,9 мың теңге;
2) шығындар – 78 295 586,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 179 611,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 179 611,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4 998 495,1 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4 998 495,1 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 68 375,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -68 375,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 9 531 111,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 441 013,0 мың теңге.".
Аталған шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

44 273,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
43 706,5
003
Капитальные расходы государственного органа
567,0
02
Оборона
24 047,0
1
Военные нужды
24 047,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24 047,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
24 047,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
202 093,9
6
Уголовно-исполнительная система
40 895,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40 895,0
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
40 895,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
161 198,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
161 198,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
161 198,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 304 414,3
1
Социальное обеспечение
3 707 177,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 707 177,3
.005
Государственная адресная социальная помощь
3 706 492,3
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
685,0
2
Социальная помощь
5 309 020,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 615 536,0
.004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 583,0
.006
Оказание жилищной помощи
34 796,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
738 232,6
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
393,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
47 255,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
132 043,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
207 202,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
118 663,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

44 273,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 706,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
567,0
02
Қорғаныс
24 047,0
1
Әскери мұқтаждар
24 047,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24 047,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
24 047,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
202 093,9
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
40 895,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40 895,0
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
40 895,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
161 198,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
161 198,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
161 198,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 304 414,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 707 177,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 707 177,3
.005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 706 492,3
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
685,0
2
Әлеуметтiк көмек
5 309 020,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 615 536,0
.004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 583,0
.006
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 796,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
738 232,6
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
393,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
47 255,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
132 043,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
207 202,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
118 663,1
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1 309 687,0
.027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20 681,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 693 484,3
004
Программа занятости
2 548 173,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
145 311,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 288 216,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 287 895,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
338 331,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
15 125,2
.021
Капитальные расходы государственного органа
198,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
782 645,1
.054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
145 042,0
.067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 553,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
321,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
321,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
43 722 305,9
1
Жилищное хозяйство
30 418 051,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 112 081,5
002
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
81 378,8
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
572 880,0
.059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
457 822,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
29 258 227,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
11 404 275,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 805 019,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
11 048 932,0
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
47 743,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

1 309 687,0
.027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20 681,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 693 484,3
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 548 173,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
145 311,1
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 288 216,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 287 895,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
338 331,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
15 125,2
.021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
198,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
782 645,1
.054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
145 042,0
.067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 553,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
321,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
321,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
43 722 305,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
30 418 051,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 112 081,5
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
81 378,8
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
572 880,0
.059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
457 822,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
29 258 227,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
11 404 275,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 805 019,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
11 048 932,0
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
47 743,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер