О внесении изменений в решение Аральского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 329 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 9 ноября 2023 года № 108. Прекращено действие в связи с истечением срока
Аральский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аральского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 329 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 176575) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующем объеме:
1) доходы – 17 725 156,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 725 712 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 209 853 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 407 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 764 184,9 тысяч тенге;
2)расходы – 17 722 920,6 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 93 917 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 113 850 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 933 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 500 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 7 500 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -99 180,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 99 399,8 тысяч тенге;

"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 329 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 9 қарашадағы № 108 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 329 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 176575 нөмірімен тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 17 725 156,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 725 712 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 209 853 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 25 407 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 14 764 184,9 мың теңге;
2)шығындар – 17 722 920,6 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредит беру – 93 917 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 113 850 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 933 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 7 500 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 7 500 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 99 180,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 99 399,8 мың теңге;

поступление займов – 113 850 тысяч тенге;
погашение займов – 20 103 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5652,8 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 5, 6, 7, 8 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
Указанное решение дополнено приложением 9 согласно приложению 7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Аральского районного маслихата Б. Турахметов

қарыздар түсімі – 113 850 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 103 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 652,8 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6, 7, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген шешім осы шешімнің 7 қосымшасына сәйкес 9 қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арал аудандық мәслихатының төрағасы Б. Турахметов
Арал аудандық мәслихатының
2023 жылғы "9" қарашадағы

005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 478
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
14 122
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 122
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14 122
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
18 240
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
18 240
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 240
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20 070
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 052 135,1
Социальное обеспечение
121 461
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
121 461
005
Государственная адресная социальная помощь
121 461
Социальная помощь
1 738 938,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 738 938,1
002
Программа занятости
781 332,8
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 572
007
Жилищная помощь
3 469
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
138 356,7
008
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк"от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
315
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 432
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
268 426,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
466 496
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
43 538
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
191 736
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 478
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
14 122
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14 122
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
18 240
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
18 240
03
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 240
03
458
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
20 070
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 052 135,1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
121 461
06
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
121 461
06
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
121 461
Әлеуметтiк көмек
1 738 938,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 738 938,1
06
451
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
781 332,8
06
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 572
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 469
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
138 356,7
06
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
315
06
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 432
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
268 426,6
06
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
466 496
06
451
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
43 538
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
191 736
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

2 278 257,8
1
На оказание социальной помощи для обучения студентов из числе семей социально уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
37 221,7
2
Социальная помощь на возмещение затраты сопровождающего лица, лицам с инвалидностью получающим услуги санаторно-курортного лечения
414
3
Социальный проект "Проведение религиозно-просветительской работы среди населения области"
15 794,7
4
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
553 705,8
Средний ремонт ул. Жабаева, в пос. Саксаульск Аральского района
15 596,7
Средний ремонт улицы Дружба, в пос. Саксаульск Аральского района
53 325,3
Средний ремонт улицы Байсеитова, в пос. Саксаульск Аральского района
106 200,7
Средний ремонт улицы Айкынова, в пос. Саксаульск Аральского района
91 100,3
Средний ремонт улицы Жансугурова, в пос. Саксаульск Аральского района
106 200,7
Средний ремонт улицы Майлина, в пос. Саксаульск Аральского района
45 775,1
Средний ремонт улицы Аманоткель-1 в селе Аманоткель Аральского района
65 148,3
Средний ремонт улицы Аманоткель-5 в селе Аманоткель Аральского района
37 684,2
Средний ремонт улицы Аманоткель-6 в селе Аманоткель Аральского района
32 674,5
5
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры, в том числе:
1 286 284
Средний ремонт автомобильной дорогирайонного значения "Подъездная дорога к село Сазды" (0-10 км ) Аральского района
327 612,5
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъездная дорога к село Сазды" (10-21 км ) Аральского района
358 874,1
Средний ремонт подъездной дороги KNA-4 к населенному пункту Кызылжар в Аральском районе
293 245
Средний ремонт автомобильных дорог районного значения "Каратерен-Жанакурылыс" (0-10 км) в Аральском районе (0-10 км)
114 090,4
Средний ремонт автомобильных дорог районного значения "Каратерен-Жанакурылыс" (10-23,88 км) в Аральском районе
0
Средний ремонт автомобильных дорог районного значения "Боген-Аклак" (0-10 км) в Аральском районе
86 089
Средний ремонт автомобильных дорог районного значения "Боген-Аклак" (10-20,52 км) в Аральском районе
106 373
6
Софинансирование проекта "Средний ремонт дороги улицы от железнодорожного переезда до школы №231 в поселке Саксаульск (3,4 км)"
17 480
7
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Самара - Шымкент - Жаксыкылыш - Токабай - Абай"
293 550,6
8
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Жанакурылыс - Бекарыстан би"
0
9
Установка комплексного блок-модуля в населенном пункте Куланды, Аральского района

2 278 257,8
1
Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету
37 221,7
2
Санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмек
414
3
Облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу әлеуметтік жобасын іске асыру
15794,7
4
Ауыл-Ел бесігі жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру, оның ішінде:
553 705,8
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Жабаев көшесінің автожолын орташа жөндеу
15 596,7
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Дружба көшесінің автожолын орташа жөндеу
53 325,3
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Байсейтова көшесінің автожолын орташа жөндеу
106 200,7
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Айкынов көшесінің автожолын орташа жөндеу
91 100,3
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Жансүгіров көшесінің автожолын орташа жөндеу
106 200,7
Арал ауданы, Сексеуіл кенті Майлин көшесінің автожолын орташа жөндеу
45 775,1
Арал ауданы, Аманөткел ауылындағы Аманөткел-1 көшесін орташа жөндеу
65 148,3
Арал ауданы, Аманөткел ауылындағы Аманөткел-5 көшесін орташа жөндеу
37 684,2
Арал ауданы, Аманөткел ауылындағы Аманөткел-6 көшесін орташа жөндеу
32 674,5
5
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға, оның ішінде:
1 286 284
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Сазды ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеу (0-10 км)
327 612,5
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Сазды ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеу (10-21 км )
358 874,1
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар Қызылжар елді мекеніне KNA-4 кірме жолын орташа жөндеу
293 245
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Қаратерен-Жаңақұрылыс" автомобиль жолдарын орташа жөндеу (0-10 км)
114 090,4
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Қаратерен-Жаңақұрылыс" автомобиль жолдарын орташа жөндеу (10-23,88 км)
0
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Бөген-Ақлақ" автомобиль жолдарын орташа жөндеу (0-10 км)
86 089
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Бөген-Ақлақ" автомобиль жолдарын орташа жөндеу (10-20,52 км)
106 373
6
Арал ауданы, Сексеуіл кенті ЖД перезден 231 мектепке дейінгі автожолын орташа жөндеу (3,4 км)
17 480
7
Аудандық маңызы бар "Самара - Шымкент - Жақсықылыш - Тоқабай - Абай" автомобиль жолын орташа жөндеу
293 550,6
8
Аудандық маңызы бар "Жаңақұрылыс - Бекарыстан би" автомобиль жолдарын орташа жөндеу
0
9
Арал ауданы, Құланды елді мекеніне кешенді блок-модуль орнату

21 244
10
На обеспечение подгузниками лиц с инвалидностью
13 354
11
На оплату услуг индивидуальных помощников, обслуживающих лиц с инвалидностью І группы
16 158
12
На выплату государственной адресной социальной помощи
23 051
ІІ
Целевые текущие трансферты на развитие:
1 885 716
1
Софинансирование проекта "Строительство водопроводных линий в н.п. Коктем Аральского района Кызылординской области"
31 126
2
Софинансирование проекта "Строительство газопровода-отвода от магистрального газопровода "Бейнеу-Шымкент" с установкой АГРС в поселке Саксаульск Аральского района Кызылординской области. Корректировка"
28 800
3
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газаораспределительных сетей поселка Саксаульск Аральского района Кызылординской области. Корректировка"
166 376
4
Реконструкция Аллеи Рыбаков по ул. Макатаева 4Б г.Аральск Аральского района
170 000
5
Софинансирование проекта "Строительство водопроводной линии в микрорайоне №6 в г.Аральск Аральского района"
31 939,1
6
Софинансирование проекта "Строительство электроснабжения линий микрорайона №6 в г.Аральск"
14 929,7
7
Разработка ПСД проекта "Строительство административного здания в г.Аральск Аральского района"
3 684,6
8
Проведение ГЭ ПСД проекта "Строительство административного здания в г.Аральск Аральского района"
0
9
Строительство спортивно-игровой площадки на улице Мир в поселке Саксаульск Аральского района
75 358
10
Строительства автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Камыстыбас-Аманоткел-Жанакурылыс (21 км) в Аральского района
458 735
11
Реконструкция моста через реку Сырдарья в близи населенного пункта Хан в Аральского района
207 000
12
Строительства автомобильной дороги районного значения "Кызылжар-Шомишкол" (12 км) в Аральском районе
75 931
13
Строительство улицы А. Сатаева в г. Аральск
10 814,1
14
Строительство улицы А. Жубаниязова в г.Аральск
4 703,6
15
Строительство улицы С. Муканова в г. Аральск
8 805,8
16
Строительство улицы Ж. Тажимбетова в г.Аральск
9 608,7
17
Строительство улицы Толе би г. Аральск
9 878
18
Строительство автомобильной дороги по улице Б. Майлина в городе Аральск
16 703
19
Строительство автомобильной дороги по улице Г. Мусрепова в городе Аральск
16 094,8
20
Строительства автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Бекбауыл (1,2-22,4 км)" в Аральском районе
157 661
21
Благоустройство территорий площади "Жалантос Бахадура" в городе Аральск
75 000
22
Софинансирование проекта "Строительство электроснабжения линий микрорайона №5 города Аральск"
15 704
23
Софинансирование проекта "Освещение улиц Р.Турумбетова, Б.Танирбергенова, Т.Аубакирова, Н.Балапанова и А.Каюпова в городе Аральск Аральского района"

21 244
10
Мүгедектігі бар адамдарды жөргектермен қамтамасыз ету
13 354
11
І топтағы мүгедектігі бар адамдарға қызмет көрсететін жеке көмекшілердің қызметіне ақы төлеу
16 158
12
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
23 051
ІІ
Нысаналы даму трансферттері
1 885 716
1
"Қызылорда облысы Арал ауданы Көктем елді мекенінде су жүйесін құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
31 126
2
Қызылорда облысы Арал ауданының Сексеуіл кентінде АГТС орната отырып "Бейнеу-Шымкент" магистральды газ құбырынан бастап газ құбыры тармағын салу" Түзету" жобасын қоса қаржыландыру
28 800
3
"Қызылорда облысы Арал ауданы Сексеуіл кентіне газ жеткізу құбырының және кварталішілік газ тарату желілерінің құрылысы" Түзету" жобасын қоса қаржыландыру
166 376
4
"Арал ауданы Арал қаласы Мақатаев көшесі 4Б Рыбаков аллеясын қайта жаңғырту"
170 000
5
"Қызылорда облысы Арал ауданы Арал қаласының №6 шағын ауданының су құбыры желісінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
31 939,1
6
"Арал қаласындағы №6 шағын ауданына электр желісінің құрылысын жүргізу" жобасын қоса қаржыландыру
14 929,7
7
"Арал ауданы Арал қаласынан әкімшілік ғимаратының құрылысы" жобасына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
3 684,6
8
"Арал ауданы Арал қаласынан әкімшілік ғимаратының құрылысы" жобасына жобалау-сметалық құжаттаманы мемлекеттік сараптамадан өткізу
0
9
Арал ауданы Сексеуіл кентінде Мир көшесінде спорт және ойын алаңының құрылысы
75 358
10
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Камыстыбас-Аманоткел-Жанакурылыс" (21км) автомобиль жолының құрылысы
458 735
11
Арал ауданындағы Хан елді мекеніндегі Сырдария өзені арқылы өтетін көпірді қайта жаңғырту
207 000
12
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылжар-Шөмішкөл" автомобиль жолының құрылысы (12 км)
75 931
13
Арал қаласындағы А. Сатаев көшесінің құрылысы
10 814,1
14
Арал қаласындағы А. Жұбаниязов көшесінің құрылысы
4 703,6
15
Арал қаласындағы С. Мұқанов көшесінің құрылысы
8 805,8
16
Арал қаласындағы Ж. Тәжімбетов көшесінің құрылысы
9 608,7
17
Арал қаласы Төле би көшесінің құрылысы
9 878
18
Арал қаласында Б. Майлин көшесі бойынша автомобиль жолын салу
16 703
19
Арал қаласында Ғ. Мүсірепов көшесі бойынша автомобиль жолын салу
16 094,8
20
Арал ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Бекбауыл (1,2-22,4 км)" автомобиль жолының құрылысы
157 661
21
Арал қаласындағы "Жалаңтөс Баһадүр" алаңының аумағын абаттандыру
75000
22
"Қызылорда облысы Арал қаласының №5 шағын ауданында электрмен жабдықтау желісінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
15704
23
"Арал ауданды, Арал қаласы Р.Тұрымбетов, Б.Тәңірбергенов, Т.Әубәкіров, Н.Балапанов және А.Каюпов көшелерін жарықтандыру" жобасын қоса қаржыландыруға

3 020
24
"Строительство газопроводных линии микрорайона №4 города Аральск, Аральского района"
5 000
25
Реконструкция здания котельной родильного дома КГП на ПХВ "Аральская межрайонная больница" расположенного по адресу Аральский район, г. Аральск, улица Арал туз №54
67 373
26
Реконструкция здания котельной туберкулезной больницы КГП на ПХВ "Аральская межрайонная больница" расположенного по адресу Аральский район г. Аральск, улица Женис аланы №9
90 224
27
Реконструкция котельной врачебной амбулатории Жаксыкылыш Аральской межрайонной больницы, расположенной по адресу Аральский район пос. Жаксыкылыш, пер. Панфилова №8А
56 215
28
Софинансирование проекта "Строительство сети электроснабжения в кенте Жаксыкылыш Аральского района"
17 325
29
Софинансирование проекта "Строительство сети водоснабжения нового микрорайона в пос. Жаксыкылыш, Аральского района"
15 904
30
Софинансирование проекта "Строительство сети водоснабжения в микрорайоне №8 в г.Аральск, Аральского района"
15 722
31
Софинансирование проекта "Строительство сети электроснабжения микрорайона №8 в г.Аральск Аральского района"

3 020
24
"Қызылорда облысы, Арал қаласы, №4 мөлтек ауданын газбен жабдықтау"
5 000
25
Арал ауданы, Арал қаласы Арал тұз көшесі №54 мекенжайында орналасқан "Арал ауданаралық ауруханасы" ШЖҚ КМК перзентхана қазандығының ғимаратын реконструкциялау
67 373
26
Арал ауданы Арал қаласы Жеңіс алаңы №9 мекенжайында орналасқан "Арал ауданаралық ауруханасы" ШЖҚ КМК туберкулездік аураханасының қазандығы ғимаратын реконструкциялау
90 224
27
Арал ауданы, Жақсықылыш кенті, Панфилов тұйық көшесі 8А мекенжайында орналасқан Арал ауданаралық ауруханасы Жақсықылыш дәрігерлік амбулаториясының қазандығын реконструкциялау
56 215
28
"Арал ауданы Жақсықылыш кентінде электрмен жабдықтау желісін салу" жобасын қоса қаржыландыру
17 325
29
"Арал ауданы Жақсықылыш кентінен жаңадан ашылатын мөлтек аудандарына су құбыры желісінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыруға
15 904
30
"Арал ауданы, Арал қаласы №8 мөлтек ауданына су құбыры желісі құрылысы" жобасын қоса қаржыландыруға
15 722
31
Арал қаласы №8 мөлтек ауданына электр желісі құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру

26 081
Приложение 4 к решению № 108
Аральского районного маслихата
от 9 ноября 2023 года
Приложение 6 к решению № 329
Аральского районного маслихата
от 21 декабря 2022 года
Поступления сумм вознаграждения и погашения кредитов из бюджета Аральского района в областной бюджет
Наименование
Всего, тысяч тенге
1
Поступления сумм погашений кредитов из бюджета района в областной бюджет
19 933
2
Поступления сумм вознаграждений по бюджетным кредитам

26 081
Арал аудандық мәслихатының
2023 жылғы 9 қарашадағы
№ 108 шешіміне 4-қосымша
Арал аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 329 шешіміне 6-қосымша
Арал ауданы бюджетінен облыстық бюджетке кредиттерді өтеу, сыйақылар және айыппұлдар, өсімпұлдар сомаларының түсімдері
р/с
Атауы
Қаржы көлемі, мың теңге
1
Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар сомаларының түсімі
19 933
2
Облыстық бюджетке аудандар бюджеттерінен кредиттерді өтеу сомаларының түсімі

89 826
3
Поступление сумм штрафов, пени по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета в 2018 году
3
Всего:
109 762
Приложение 5 к решению № 108
Аральского районного маслихата
от 9 ноября 2023 года
Приложение 7 к решению № 329
Аральского районного маслихата
от 21 декабря 2022 года
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2023 год и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Сумма на 2023 год (тысяч тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование

89 826
3
2018 жылы облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша айыппұлдар, өсімпұлдар сомасының түсімі
3
Жинағы:
109 762
Арал аудандық мәслихатының
2023 жылғы "9" қарашадағы
№ 108 шешіміне 5-қосымша
Арал аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 329 шешіміне 7-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі
Функционалдық топ
2023 жыл сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы

2. Затраты
53 944
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
23858
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
23858
009
Развитие теплоэнергетической системы
12 949
Внесение корректировок в проектно-сметную документацию работ "Расширение электрической сети поселка Саксаульск Аральского района и прокладка электрической сети к вновь открывающемуся микрорайону"
6 000
Внесение корректировок в проектно-сметную документацию работ "Ррасширение электрической сети населенного пункта Бекбаул Аральского района"
6 945
"Разработка проектно-сметной документации на строительство линии электропередачи микрорайона №1 Кызылординской области, Аральского района, города Арал" (стоимость проекта – 72793,4 тысяч тенге)
1
"Строительство газопровода до микрорайона №6 в городе Арал Кызылординской области Аральского района" (стоимость проекта – 475 939 тысяч тенге)
1
Строительство ВЛ-0,4 кВА в городе Аральск Кызылординской области (стоимость проекта – 722 319 тысяч тенге)
1
Строительство газопровода до микрорайона №5 в городе Аральск Кызылординской области Аральского района (стоимость проекта – 664 699 тысяч тенге)
1
036
Развитие газотранспортной системы
10 909
Допроектные работы с внесением изменений в проектно-сметную документацию газопровода высокого давления по проекту строительства газопровода на микрорайоны №5, 6 города Аральск
8 691,3
Завершение государственной экспертизы разработанной проектно-сметной документации на работы по прокладке газопровода в микрорайоне № 4 города Аральск
957,4
Завершение государственной экспертизы разработанной проектно-сметной документации на работы по прокладке газопровода в населенном пункте Шижага Аральского района
1 260,3
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 051
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 051
010
Развитие объектов сельского хозяйства
5 051
Корректировка проектно-сметной документации на строительство биотермической ямы в населенных пунктах Косжар, Косаман, Акбасты, Жаланаш, Жинишкекум
5 051
12
Транспорт и коммуникации
25 035
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 035
022
Развитие транспортной инфраструктуры
25 035
Разработка проектно-сметной документации на строительство 15-и улиц города Аральск
16 300
Начать работы по строительству автомобильной дороги "Самара-Шымкент-Шомиш-Аралкум".

2. Шығындар
53 944
09
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
23 858
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
23 858
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
12 949
"Арал ауданы, Сексеуіл кентінің электр желісін кеңейту және жаңадан ашылатын мөлтек ауданға электр желісін тарту" жұмыстарының жоба-сметалық құжаттамасына түзету енгізу
6000
"Арал ауданы, Бекбауыл елді мекенінің электр желісін кеңейту" жұмыстарының жоба-сметалық құжаттамасына түзету енгізу
6945
"Қызылорда облысы, Арал ауданы, Арал қаласы, №1 мөлтек ауданына электр желісі құрылысына жоба-сметалық құжаттама әзірлеуге" (жоба құны – 72793,4 мың теңге)
1
"Қызылорда облысы, Арал ауданы Арал қаласындағы №6 шағын ауданына газ желісінің құрылысы" (жоба құны – 475939 мың теңге);
1
Қызылорда облысы Арал қаласы 0,4 кВа әуе желілеріне жүргізу құрылысы (жоба құны - 722319 мың теңге);
1
Қызылорда облысы, Арал ауданы Арал қаласындағы №5 шағын ауданына газ желісінің құрылысы (жоба құны – 664699 мың теңге)
1
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10 909
Арал қаласындағы №№ 5,6 мөлтек аудандарына газ желісінің құрылысы жобасы бойынша жоғары қысымды газ құбырының жоба сметалық құжаттамаларына түзету енгізе отырып қоса әзірлеу жұмыстары
8 691,3
Арал қаласы № 4 мөлтек ауданға газ желісін тарту жұмыстарына әзірленген жоба-сметалық құжаттаманы мемлекеттік сараптамадан өткізуді аяқтау
957,4
Арал ауданы, Шижаға елді мекеніне газ желісін тарту жұмыстарына әзірленген жоба-сметалық құжаттаманы мемлекеттік сараптамадан өткізуді аяқтау
1 260,3
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5 051
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5 051
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5 051
Қосжар, Қосаман, Ақбасты, Жалаңаш, Жіңішкеқұм елді мекендеріне биотермиялық шұңқыр салу құрылысы жұмыстарының жоба-сметалық құжаттамаларына түзету енгізу
5 051
12
Көлiк және коммуникация
25 035
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 035
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
25 035
Арал қаласының 15 көшесінің құрылысына жоба-сметалық құжаттамаларын әзірлеу
16 300
"Самара-Шымкент-Шөміш-Аралқұм" автожолының құрылыс жұмыстарын бастауға

100
Разработка проектно-сметной документации на строительство 15 улиц в городе Аральск
8628
"Строительство дороги по улице Бегим Ана в городе Аральск Кызылординской области" (стоимость проекта – 155525 тысяч тенге)
1
"Строительство автомобильной дороги по улице М. Жумабаева города Аральск Кызылординской области" (стоимость проекта – 305 502 тысяч тенге)
1
"Строительство дороги по улице Т. Жарокова города Аральск Кызылординской области" (стоимость проекта – 153 611 тысяч тенге)
1
"Реконструкция автомобильной дороги по улицам А Каюпова и Тауелсиздик" (стоимость проекта – 501 600 тысяч тенге)
1
Строительство дорог на улицах села Жаксыкылыш Аральского района Кызылординской области (стоимость проекта – 518 326 тысяч тенге)
1
Реконструкция улицы Бактыбая батыра города Аральск Кызылординской области" (стоимость проекта – 1604994 тысячтенге)
1
Строительство дороги по улице К. Отенов, М. Маметова, Т.Бурикулов, А. Толегенулы, М. Дулатов, К. Сарсенбаев, К.Сатбаева города Аральск Кызылординской области" (стоимость проекта – 489 344 тысяч тенге)
1
Приложение 6 к решению № 108
Аральского районного маслихата
от 9 ноября 2023 года
Приложение 8 к решению № 329
Аральского районного маслихата
от 21 декабря 2022 года
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, поселков, сельских округов за счет средств районного бюджета
Содержание
Аппарат акима города Аральск
Аппарат акима сельского округа Акирек
Аппарат акима сельского округа Косжар
Аппарат акима сельского округа Беларан
Аппарат акима сельского округа Жинишкекум
На проведение работ по текущему ремонту (содержанию) светильников ночного освещения по улицам города Аральск
10000
на текущий ремонт систем водоснабжения парков и скверов города, аллей и объектов озеленения в местах массового отдыха, на улицах и создание водопроводов к этим объектам с применением капельного орошения
10000
на разработку проектно-сметной документации асфальтирования улиц населенного пункта
306
731
на разработку проектно-сметной документации по проекту водоснабжения поселка Куланды
3154
на ремонтные работы служебного автомобиля
900
на ремонтные работы административного здания
5000
Всего:
20000
306
731
3154

100
2022 жылы Ақеспе елді мекеніне кіре беріс" автомобиль жолының құрылысына жоба-сметалық құжаттаманы әзірлеуді бастау алған жұмысты жалғастыруға
8 628
"Қызылорда облысы Арал қаласындағы Бегім ана көшесі бойындағы автомобиль жолын салу" (жоба құны – 155525 мың теңге)
1
"Қызылорда облысы Арал қаласында М. Жұмабаев көшесінің бойында автомобиль жолын салу" (жоба құны – 305502 мың теңге)
1
"Қызылорда облысы Арал қаласында Т. Жароков көшесінің бойында автомобиль жолын салу" (жоба құны – 153611 мың теңге)
1
"Қызылорда облысы Арал қаласында А. Қаюпов және Тәуелсіздік көшелерінің бойында автомобиль жолын қайта жаңғырту" (жоба құны – 501600 мың теңге)
1
Қызылорда облысы, Арал ауданы, Жақсықылыш кентінің көшелерінің автомобиль жолдарының құрылысы (жоба құны – 518326 мың теңге)
1
Қызылорда облысы, Арал қаласы, Бақтыбай батыр көшесі реконструкциялау" (жоба құны – 1604994 мың теңге)
1
"Қызылорда облысы Арал қаласында К. Өтенов, М. Мәметова, Т. Бөріқұлов, А. Төлегенұлы, М. Дулатов, К. Сәрсенбаев, Қ. Сәтбаев көшелерінде автомобиль жолын салу" (жоба құны – 489344 мың теңге)
1
Арал аудандық мәслихатының
2023 жылғы 9 қарашадағы
№ 108 шешіміне 6-қосымша
Арал аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 329 шешіміне 8-қосымша
Аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Мазмұны
Арал қаласы әкімі аппараты
Ақирек ауылдық округі әкімі аппараты
Қосжар ауылдық округі әкімі аппараты
Беларан ауылдық округі әкімі аппараты
Жіңішкеқұм ауылдық округі әкімі аппараты
Арал қаласының көшелері бойынша түнгі жарық шамдарына ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізуге (күтіп-ұстау тұруға)
10 000
қаладағы парктер мен скверлер, аллеялар мен көпшілік демалатын орындардағы, көшелердегі көгалдандыру нысандарының су жүйелерін ағымдағы жөндеу және сол объектілерге тамшылатып суару әдісін қолдана отырып су құбырларын құруға
10 000
елді мекені көшелерін асфальттауға жоба-сметалық құжаттама әзірлеуге
306
731
Құланды елді мекеніне аяқ су жүргізу жобасына жоба-сметалық құжаттама әзірлеу жұмыстарына
3 154
қызметтік автокөлігіне жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін
900
әкімшілік ғимаратын жөндеу жұмыстары
5 000
Барлығы:
20 000
306
731
3 154

5900
Приложение 7 к решению № 108
Аральского районного маслихата
от 9 ноября 2023 года
Приложение 9 к решению № 329
Аральского районного маслихата
от 21 декабря 2022 года
Поступления от трансфертов в связи с изменением законодательства
Наименование
Всего, тысяч тенге
в связи с передачей функций государственного закупа с районного на областной уровень
в связи с передачей функций центра занятости с районного на областной уровень
в связи с передачей функций государственной социальной помощи с районного на областной уровень

5 900
Арал аудандық мәслихатының
2023 жылғы 9 қарашадағы
№ 108 шешіміне 7-қосымша
Арал аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 329 шешіміне 9-қосымша
Заңнаманың өзгеруіне байланысты трансферттер сомаларының түсімі
Атауы
Барлығы, мың теңге
мемлекеттік сатып алу саласындағы қызметтердің аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты
жұмыспен қамту орталығы қызметінің аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты