О бюджете сельского округа Шакен на 2024-2026 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2023 года № 171.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Шакен на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 93310 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5757 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 60 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 87393 тысяч тенге;
2) затраты – 94131,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -821,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 821,6 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 821,6 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Шәкен ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 171 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабының 2-7 тармағына сәйкес, Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шәкен ауылдық округінің бюджеті 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 93310 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5757 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 мың теңге;
трансферттер түсімі – 87393 мың теңге;
2) шығындар – 94131,6 мың теңге, оның ішінде;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -821,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 821,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 821,6 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 13.12.2024 № 344 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Определить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2024 год согласно приложению 4.
3. Утвердить в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты бюджету сельского округа Шакен за счет средств районного бюджета согласно приложению 5.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 344 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Шәкен ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Казалинского районного маслихата Г. Алиш
Приложение 1 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 171
Бюджет на 2024 год сельского округа Шакен
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 13.12.2024 № 344 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

4. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихатының төрағасы Ғ.Әліш
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы "22" желтоқсандағы
№ 171 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Шәкен ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 344 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

224
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 5 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 171
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год бюджету сельского округа Шакен за счет средств районного бюджета
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 09.08.2024 года № 287 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
4790
1
На средний ремонт автомобильных дорог Шакенского сельского округа
4790
Приложение 6 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 171
Целевые трансферты бюджету Шакенского сельского округа на 2024 год за счет средств республиканского бюджета

224
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы "22" желтоқсандағы
№ 171 шешіміне 5-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Шәкен ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 09.08.2024 № 287 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
4790
1
Шәкен ауылдық округі автомобиль жолдарын орташа жөндеу жұмыстарына
4790
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы "22" желтоқсандағы
№ 171 шешіміне 6-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте Шәкен ауылдық округі бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер

Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 210 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
144
1
Трансферты аппарату акимаШакенского сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций.
65
2
Трансферты Шакенскому сельскому клубу на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий
39
3
Трансферты специалистам опреснительной установки на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций.
40
Приложение 7 к решению
Казалинского районного маслихата
от "22" декабря 2023 года № 171
Сумма возврата в районный бюджет неиспользованной (недоиспользованной) в течение финансового года суммы целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета бюджету Шакенского сельского округа в 2023 году
Сноска. Решение дополнено приложением 7 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 05.03.2024 № 210 (вводится в действие с 01.01.2024).
р/с
Наименование
Сумма, тысяч тенге
в том числе:
Областной бюджет
Районный бюджет
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Шакенского сельского округа"
111,6
0,0
111,6

Ескерту. Шешім 6 - қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 210 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трасферттер
144
1
Шәкен ауылдық округі әкімінің аппаратына Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға берілген трансферттер
65
2
Шәкен ауылдық клубынаАзаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға берілген трансферттер
39
3
Су тұщыту қондырғысының мамандарына Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға берілген трансферттер
40
Қазалы аудандық мәслихатының
2023 жылғы "22" желтоқсандағы
№ 171 шешіміне 7-қосымша
Шәкен ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттерден бөлінген, 2023 жылы нысаналы трансферттердің қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) сомасын аудандық бюджетке қайтару сомасы
Ескерту. Шешім 7 - қосымшасымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 210 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
р/с
Атауы
Барлығы
оныңішінде:
Облыстық бюджет
Аудандық бюджет
1
"Шәкен ауылдық округіәкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
111,6
0,0
111,6