О внесении изменений в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 249 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 1 ноября 2023 года № 85
Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 249 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 804 167,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 783 382,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 166,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 936,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 999 681,9 тысяч тенге;
2) затраты – 12 281 460,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 190 532 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 336 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 145 843 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 200 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 6 200 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -674 025,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 674 025,5 тысяч тенге;
поступление займов – 336 375 тысяч тенге;
погашение займов – 145 843 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 483 493,5 тысяч тенге";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов 336 375 тысяч тенге";
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 76 966,7 тысяч тенге";
Пункт 9-7 изложить в новой редакции:
"9-7. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций центров занятости и государственной адресной социальной помощи с районного на областной уровень, изменением законодательства в сумме 1 723 831,9 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

"Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 249 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 1 қарашадағы № 85 шешімі
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 249 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 804 167,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 783 382,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 166,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 936,4 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 999 681,9 мың теңге;
2) шығындар – 12 281 460,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 190 532 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 336 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 145 843 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6 200 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 6 200 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -674 025,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 674 025,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 336 375 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 145 843 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 483 493,5 мың теңге";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін несиеге 336 375 мың теңге қаралғаны ескерілсін";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 76 966,7 мың теңге сомасында бекітілсін";
9-7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9-7. Жұмыспен қамту орталықтары қызметінің және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруіне, заңнаманың өзгеруіне байланысты 1 723 831,9 мың теңге сомасында облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

748,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3530,4
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3530,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3530,4
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3530,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2484520
1
Социальное обеспечение
245459,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
245459,5
005
Государственная адресная социальная помощь
245459,5
2
Социальная помощь
2042633,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1195266,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
42380
006
Оказание жилищной помощи
216524
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109765,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10528
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
245372
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
555179,1
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15518,2
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
847366,8
004
Программа занятости
745207,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
102159,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
196426,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
196426,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
137296
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3097
021
Капитальные расходы государственного органа
2029,5
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

748,6
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3530,4
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3530,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3530,4
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3530,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2484520
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
245459,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
245459,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
245459,5
2
Әлеуметтiк көмек
2042633,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1195266,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
42380
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
216524
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109765,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10528
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
245372
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
555179,1
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15518,2
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
847366,8
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
745207,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
102159,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
196426,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
196426,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137296
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3097
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2029,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

535 738
7
В связи с увеличением количества подгузников от 2 до 4 для людей с ограниченными возможностями
45 943
8
На расходы на содержание вновь введенного в эксплуатацию спортивно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы
13 049
9
На государственный адресный социальный помощь
63 000
Целевые трансферты на развитие:
1 303 693,2
1
Софинансирование проекта "Реконструкция и расширение водозаборного сооружения в населенном пункте Кармакшы, Кармакшинского района, Кызылординской области"
21 768
2
Софинансирование проекта "Реконструкция водозаборного сооружения в населенном пункте Т. Комекбаев, Кармакшинского района, Кызылординской области"
26 810
3
Софинансирование проекта "Реконструкция водозаборного сооружения в населенном пункте Алдашбай Ахун, Кармакшинского района, Кызылординской области"
21 094
4
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кармакшинского района
568 182
5
Строительство 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кызылординской области. Благоустройство.
168 570,7
6
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Науржные сети водоснабжения и канализации.
6 833,4
7
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети газоснабжения.
2 790,3
8
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети электроснабжения.
2 491,5
9
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети теплоснабжения.
21 811,3
10
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в н.п. Торетам Кармакшинского района Кызылординской области"
138 815,5
11
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в населенном пункте Акай Кармакшинского района Кызылординской области"
89 261,6
12
"Перевод системы отопления на газовое топливо здания физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы Кармакшинского района"
56 433,2
13
"Строительство здания котельной КГКП ясли-сад №18 "Куаныш" в селе Комекбаев Кармакшинского района"
29 310
14
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Переоборудование под газовое топливо котельной средней школы №27 в поселке Жосалы Кармакшинского района"
1 377,6
15
Проведение экспертизы проекта "Переоборудование под газовое топливо котельной средней школы №27 в поселке Жосалы Кармакшинского района"
220
16
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Переоборудование под газовое топливо котельной средней школы №121 в поселке Жосалы Кармакшинского района"
1 377,6
17
Проведение экспертизы проекта "Переоборудование под газовое топливокотельной средней школы №121 в поселке Жосалы Кармакшинского района"
220
18
Строительство здания котельной коммунального государственного казенного предприятия Ясли сад №21 "Тогжан" в поселке Жосалы Кармакшинского района

535 738
7
Мүгедектігі бар адамдарға берілетін жөргектер санының 2-ден 4 данаға дейін көбеюіне байланысты сатып алу
45 943
8
Жосалы кентіндегі жаңадан іске қосылатын спорттық сауықтыру кешенін ұстау шығындары
13 049
9
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке
63 000
Нысаналы даму трансферттер:
1 303 693,2
1
"Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Қармақшы ауылындағы су алу құрылымын қайта жаңғырту және кеңейту" жобасын қоса қаржыландыру
21 768
2
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы, Көмекбаев ауылындағы су қабылдайтын құрылғыны қайта құру" жобасын қоса қаржыландыру
26 810
3
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы, Алдашбай ахун ауылындағы су қабылдайтын құрылғыны қайта құру" жобасын қоса қаржыландыру
21 094
4
Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласында 50 пәтерлік 5 тұрғын үйлер құрылысы
568 182
5
Қызылорда облысы Байқоңыр қаласында 50 пәтерлік тұрғын үйлер құрылысы. Абаттандыру.
168 570,7
6
"Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Сыртқы сумен жабдықтау және кәріз желілері"
6 833,4
7
"Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Газбен жабдықтау желілері"
2 790,3
8
"Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Электрмен жабдықтау желілері"
2 491,5
9
"Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Жылумен жабдықтау желілері"
21 811,3
10
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданының Төретам елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орам ішіндегі газ тарату желілерін салу" жобасын қоса қаржыландыру
138 815,5
11
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданының Ақай елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу" жобасын қоса қаржыландыру
89 261,6
12
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі дене шынықтыру – сауықтыру кешенінің жылу жүйесін сұйық отыннан газға ауыстыру жұмыстары
56 433,2
13
"Қармақшы ауданы Көмекбаев ауылындағы №18 "Қуаныш" бөбектер бақшасы КМҚК қазандық ғимаратын салу"
29 310
14
"Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі №27 орта мектептің жылу қазандығын газ отынына қайта жабдықтау" жобасының ЖСҚ әзірлеу
1 377,6
15
"Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі №27 орта мектептің жылу қазандығын газ отынына қайта жабдықтау" жобасын сараптамадан өткізу
220
16
"Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі №121 орта мектептің жылу қазандығын газ отынына қайта жабдықтау" жобасының ЖСҚ әзірлеу
1 377,6
17
"Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі №121 орта мектептің жылу қазандығын газ отынына қайта жабдықтау" жобасын сараптамадан өткізу
220
18
"Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі №21 "Тоғжан" бөбекжай балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бу қазандығы ғимаратының құрылысы

46 963,6
19
Строительство здания котельной коммунального государственного казенного предприятия Ясли сад №11 в селе Дур Онгар Кармакшинского района
51 385,8
20
Софинансирование проекта строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Акай Кармакшинского района
27 694,1
21
На строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в пос Жосалы Кармакшинского района
15 283
22
На разработку проектно-сметной документации по строительству железнодорожного переезда по улице Мырзагалиева в поселке Жосалы Кармакшинского района
5 000
Всего:
2 657 451,1
Приложение 3 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "01" ноября 2023 года № 85
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 249
Целевые трансферты в районный бюджет на 2023 год, выделенные за счет республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты, в том числе:
541 276
За счет республиканского бюджета:
2 716
1
на обеспечение катетерами одноразового использования для детей с диагнозом Spina bifida
2 716
Из Национального фонда Республики Казахстан:
538 560
2
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
538 560
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
1 228 469
За счет республиканского бюджета:
0
1
Реконструкция систем водоснабжения и водоотведения в городе Байконыр
0
Из Национального фонда Республики Казахстан:
1 228 469
2
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в поселке Торетам Кармакшинского района
450 239
3
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в населенном пункте Акай Кармакшинского района
104 254
4
Строительство здания котельной КГКП ясли сад № 13 "Балбобек" Кармакшинского района (Ауыл Ел бесігі)
35 622
5
Строительство БМК для поликлиники Шипагер Кармакшинской районной больницы расположенного по адресу: Кызылординской области, Кармакшинкий район, пос.Жосалы, ул.Тайшык би №13 (Ауыл Ел бесігі)
48 217
6
Строительство спортивного комплекса в ауле ІІІ Интернационал Кармакшинского района. Корректировка (Ауыл Ел бесігі)
209 963
7
Строительство спортивного комплекса в ауле Жанажол, Кармакшинского района (Ауыл Ел бесігі)
177 252
8
Освещение улицы Ыскаков в поселке Жосалы Кармакшинского района (Ауыл Ел бесігі)
7 535
9
Освещение улицы Тырнакбаев в поселке Жосалы Кармакшинского района (Ауыл Ел бесігі)
6 043
10
Освещение улицы Рустембеков в поселке Жосалы Кармакшинского района (Ауыл Ел бесігі)

46 963,6
19
"Қармақшы ауданы Дүр Оңғар ауылындағы №11 балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бу қазандығы ғимаратының құрылысы
51 385,8
20
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Ақай ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы жобасын қоса қаржыландыру
27 694,1
21
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Жосалы кентінде дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
15 283
22
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Мырзағалиев көшесінде темір жол өткелі құрылысы жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеуге
5 000
Барлығы:
2 652 451,1
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "01" қарашадағы
№ 85 шешіміне 3-қосымша
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 249 шешіміне 5-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
541 276
Республикалық бюджет есебінен:
2 716
1
Spina bifida диагнозымен ауыратын балаларға бір реттік пайдалану үшін катетерлермен қамтамасыз етуге
2 716
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан:
538 560
2
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
538 560
Нысаналы даму трансферттер, оның ішінде:
1 228 469
Республикалық бюджет есебінен:
0
1
Байқоңыр қаласындағы сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау
0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан:
1 228 469
2
Қармақшы ауданының Төретам елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орам ішіндегі газ тарату желілерін салу
450 239
3
Қармақшы ауданының Ақай елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу
104 254
4
Қармақшы ауданының № 13 "Балбөбек" сәбилер бақшасы КМҚК қазандығының ғимаратын салу (Ауыл Ел бесігі)
35 622
5
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Тайшық би көшесі, №13 мекенжайы бойынша орналасқан Қармақшы аудандық ауруханасының Шипагер емханасы үшін БМК салу (Ауыл Ел бесігі)
48 217
6
Қармақшы ауданы III Интернационал ауылында спорт кешенінің құрылысы. Түзеу (Ауыл Ел бесігі)
209 963
7
Қармақшы ауданының Жанажол ауылындағы спорт кешенінің құрылысы (Ауыл Ел бесігі)
177 252
8
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Ысқақов көшесін жарықтандыру (Ауыл Ел бесігі)
7 535
9
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Тырнақбаев көшесін жарықтандыру (Ауыл Ел бесігі)
6 043
10
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Рүстембеков көшесін жарықтандыру (Ауыл Ел бесігі)