О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 105.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 501 167 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 025 747 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 048 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 429 172 тысяч тенге;
2) затраты – 13 676 002,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 363 133 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 527 956 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 164 823 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 964 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 3 964 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -541 932,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 541 932,1 тысяч тенге;
поступление займов – 527 956 тысяч тенге;
погашение займов – 180 348 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 194 324,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.04. 2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что на 2024 год с районного бюджета в областной бюджет определены нормативы распределения доходов в нижеследующих размерах:
1) по коду 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и по коду 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.
3. Учесть, что на 2024-2026 годы передаваемые объемы бюджетной субвенций в районный бюджет установлены в нижеследующих размерах:
2024 год – 6 198 115 тысяч тенге;
2025 год – 6 657 552 тысяч тенге;
2026 год – 4 191 408 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024-2026 годы нижеследующие объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселкам, сельским округам, в том числе:
на 2024 год:

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 105 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 501 167 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 025 747 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 048 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 11 429 172 мың теңге;
2) шығындар – 13 676 002,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 363 133 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 527 956 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 164 823 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 964 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 3 964 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -541 932,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 541 932,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 527 956 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 180 348 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 194 324,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 147 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей көлемде белгіленгені ескерілсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетк 50 пайыз.
3. 2024-2026 жылдарға аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция көлемдері төмендегі мөлшерінде белгіленгені ескерілсін:
2024 жылы – 6 198 115 мың теңге;
2025 жылы – 6 657 552 мың теңге;
2026 жылы – 4 191 408 мың теңге.
4. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар төмендегі көлемдер бойынша көзделсін, оның ішінде:
2024 жылға:

Поселок Жосалы – 128 197 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 69 889 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 86 680 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 76 008 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 67 389 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 59 597 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 79 131 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 63 206 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 72 227 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 83 439 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 86 892 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 61 587 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 57 526 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 69 037 тысяч тенге.
на 2025 год:
Поселок Жосалы – 141 532 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 77 326 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 95 588 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 83 895 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 74 135 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 65 589 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 85 549 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 68 959 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 77 536 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 91 546 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 94 847 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 67 175 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 62 866 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 74 950 тысяч тенге.
на 2026 год:
Поселок Жосалы – 142 621 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 74 808 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 95 934 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 84 726 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 74 968 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 66 322 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 86 590 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 69 180 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 78 263 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 92 599 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 95 893 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 67 934 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 63 662 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 75 502 тысяч тенге.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2024 год за счет областного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2024 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов 527 956 тысяч тенге.
8. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций отделов регистрации актов гражданского состояния с районного на республиканский уровень 8 938 тысяч тенге.

Жосалы кенті – 128 197 мың теңге;
Төретам кенті – 69 889 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 86 680 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі –76 008 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 67 389 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 59 597 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 79 131 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 63 206 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 72 227 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 83 439 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 86 892 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 61 587 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 57 526 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 69 037 мың теңге.
2025 жылға:
Жосалы кенті – 141 532 мың теңге;
Төретам кенті – 77 326 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 95 588 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 83 895 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 74 135 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 65 589 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 85 549 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 68 959 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 77 536 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 91 546 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 94 847 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 67 175 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 62 866 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 74 950 мың теңге.
2026 жылға:
Жосалы кенті – 142 621 мың теңге;
Төретам кенті – 74 808 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 95 934 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 84 726 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 74 968 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 66 322 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 86 590 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 69 180 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 78 263 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 92 599 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 95 893 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 67 934 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 63 662 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 75 502 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін несиеге 527 956 мың теңге қаралғаны ескерілсін.
8. Азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдері қызметінің республикалық деңгейге берілуіне байланысты 8 938 мың теңге облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.

9. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций центра занятости с районного на областной уровень 2 255 512 тысяч тенге.
10. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций государственного закупа с районного на областной уровень 18 542 тысяч тенге.
11. Установить погашение бюджетных кредитов, выданных физическим лицам для реализаций мер социальной поддержки специалистов, на 2024 год в размере 164 823 тысяч тенге.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 42 237 тысяч тенге.
12-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2023 году в областной бюджет в сумме 17 740,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.02.2024 № 125 (вводится в действие с 01.01.2024).
12-2. Предусмотреть возврат в областной бюджет целевых трансфертов на развитие, выделенных в прошлом финансовом году, неиспользованных (недоиспользованных) в полном объеме, разрешенных к использованию по решению местного исполнительного органа в сумме 0,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.02.2024 № 125 (вводится в действие с 01.01.2024).
12-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в 2023 году в областной бюджет в сумме 16 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.02.2024 № 125 (вводится в действие с 01.01.2024).
12-4. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) кредитов, выделенных из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 15 525 тысяч тенге.

9. Жұмыспен қамту орталықтары қызметінің аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 2 255 512 мың теңге облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.
10. Мемлекеттік сатып алу саласындағы қызметтердің аудандық деңгейден облыстық леңгейге беруге байланысты 18 542 мың теңге облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.
11. 2024 жылға жеке тұлғаларға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 164 823 мың теңге көлемінде белгіленсін.
12. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 42 237 мың теңге сомасында бекітілсін.
12-1. 2023 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 17 740,3 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.02.2024 № 125 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12-2. Жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) 0,4 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 12-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.02.2024 № 125 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12-3. 2023 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 16 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 12-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.02.2024 № 125 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12-4. Республикалық бюджеттен бөлінген несиелердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 15 525 мың теңгені облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 12-4 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.04. 2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
12-5. За счет остатков бюджетных средств 2023 года использовать (доиспользовать) в 2024 году неиспользованные (недоиспользованные) 3 217,3 тысяч тенге целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2023 году согласно приложению 6 настоящего решения
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-4 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.04. 2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).

Ескерту. Шешім 12-4-тармағымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 147 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12-5. Осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес 2023 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен, 2023 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 3 217,3 мың теңгені 2024 жылы пайдалансын (толық пайдалансын).
Ескерту. Шешім 12-5-тармағымен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 147 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 105
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.04. 2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

13. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 105 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 147 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

150311
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16358
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
247419
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
934041
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
58169
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
189144
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
188360
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
131944
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3307
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14135
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
35428
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3546
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
784
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
784
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2003809,5
1
Жилищное хозяйство
1485180,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3600
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3600
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1481580,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
727984
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
651888,2
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
101708
2
Коммунальное хозяйство
513531,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4000,9
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4000,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

150311
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16358
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
247419
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
934041
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
58169
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
189144
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
188360
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131944
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3307
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14135
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
35428
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3546
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
784
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
784
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2003809,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1485180,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3600
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3600
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1481580,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
727984
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
651888,2
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
101708
2
Коммуналдық шаруашылық
513531,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4000,9
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4000,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

2800
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2800
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
744
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2056
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3240
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3240
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3240
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3240
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2229800
1
Социальное обеспечение
806743
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
806743
005
Государственная адресная социальная помощь
806743
2
Социальная помощь
1235446
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1235446
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45216
006
Оказание жилищной помощи
287966
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80070
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
17693
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
247513
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
524568
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
32420
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
187611
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
187611
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
142187
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3577
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

2800
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2800
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
744
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2056
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3240
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3240
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3240
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3240
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2229800
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
806743
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
806743
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
806743
2
Әлеуметтiк көмек
1235446
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1235446
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45216
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
287966
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80070
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
17693
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
247513
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
524568
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
32420
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
187611
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
187611
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
142187
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3577
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

1 799 626
1
на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
30 395
2
на оказание социальной помощи по возмещению затрат сопровождающего для лиц с инвалидностью, получающих услуги санаторно-курортного лечения
1 730
3
на реализацию социального проекта "Проведение религиозно-просветительской работы среди населения области"
20 227
4
На расходы на содержание вновь введенного в эксплуатацию спортивно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы
31 617
5
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
23 415
6
На корректировку генерального плана поселка Жосалы Кармакшинского района, корректировка схем развития и застройки (упрощенных генеральных планов) сельских населенных пунктов Акай, Дур Онгар, Актобе, Акжар
59 632
7
На инвентаризацию подземных и надземных инженерных сетей на застроенной территории поселка Жосалы (площадь 943 га в 2024 году)
47 897
8
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
717 475
Капитальный ремонт улицы Антай Куланбаева в селе Турмагамбет
165 047
Средний ремонт улицы Турмагамбет Изтлеуова, улицы Каракисык Косулы в селе Турмагамбет
163 803
Средний ремонт автомобильных дорог улиц Н. Жанаева, У.Байменова в селе Турмагамбет
29 322
Средний ремонт улиц Жанкожа батыр, Жаримбет би в поселке Торетам
0
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы С. Ыскакова в поселке Жосалы
84 233
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Мамыр, переулок Аманкельди, переулок Муратбаева в поселке Торетам
12 168,8
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы У. Томанова в поселке Жосалы
262 901,2
9
На средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Акжар-Турмагамбет-Комекбаев" 27 км
867 238
Целевые трансферты на развитие:
1 010 921
1
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в н.п. Торетам Кармакшинского района Кызылординской области"
61 413
2
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кармакшинского района
727 984
3
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Актобе, Кармакшинского района"
33 024
4
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Ирколь, Кармакшинского района"

1 799 626
1
өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге
30 395
2
санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмекке
1 730
3
"Облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу" әлеуметтік жобасын іске асыруға
20 227
4
Дене шынықтыру-сауықтыру кешенін ұстап тұру шығындарына
31 617
5
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
23 415
6
Қармақшы ауданы, Жосалы кентінің бас жоспарына түзету енгізу, Ақай, Дүр Оңғар, Ақтөбе, Ақжар және Тұрмағанбет ауылдық елді мекендердің дамыту және салу схемаларына (оңайлатылған бас жоспарларына) түзетулер енгізу
59 632
7
Жосалы кенті құрылыс салынған аумағындағы жер асты және жер үсті инженерлік желілерін түгендеу (2024 жыл аумағы 943 га)
47 897
8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
717 475
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Тұрмағамбет ауылындағы Әнтай Құланбаев көшесін күрделі жөндеу
165 047
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Тұрмағамбет ауылындағы Тұрмағамбет Ізтілеуов көшесіне, Қарақисық Қосұлы көшесіне орташа жөндеу
163 803
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Тұрмағамбет ауылындағы Н. Жанаев, У. Байменов көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеу
29 322
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төретам кентіндегі Жанқожа батыр, Жәрімбет би көшелеріне орташа жөндеу
0
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі С.Ысқақов көшесіне орташа жөндеу
84 233
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төретам кентіндегі Мамыр көшесі, Аманкелді тұйығы, Мұратбаев тұйығы көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
12 168,8
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Ү.Томанов көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
262 901,2
9
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Ақжар-Тұрмағамбет-Көмекбаев" автомобиль жолын орташа жөндеу 27 шқ
867 238
Нысаналы даму трансферттер:
1 010 921
1
"Қармақшы ауданының Төретам елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орам ішіндегі газ тарату желілерін салу" жобасын қоса қаржыландыру
61 413
2
Қармақшы ауданы Байқоныр қаласында 50-пәтерлік бес тұрғын үйлер құрылысы
727 984
3
"Қармақшы ауданы Ақтөбе елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
33 024
4
"Қармақшы ауданы Иркөл елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру

10 757
5
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Т. Комекбаев, Кармакшинского района"
21 104
6
Софинансирование проекта "Строительство подводящих газопроводов и внутриквартальных газораспределительных сетей в мкр. "Тәуелсіздік" в поселке Жосалы Кармакшинского района"
79 840
7
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к населенному пункту Кызылтам" Кармакшинского района
48 105
8
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к мавзолею Марал Ишан" Кармакшинского района"
0
9
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в селе Дур Онгар Кармакшинского района
1 000
10
Софинансирование проекта "Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Акай Кармакшинского района"
27 694
Всего:
2 810 547
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 105
Целевые трансферты в районный бюджет на 2024 год, выделенные за счет республиканского бюджета
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
229 516
За счет республиканского бюджета:
229 516
1
На обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida"
5 788
2
На увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
117 314
3
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4 706
4
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
101 708
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
2 165 738
За счет республиканского бюджета:
50 000
1
Строительство улицы А.Кунанбаева в сельском округе Акжар Кармакшинского района
50 000
Из Национального фонда Республики Казахстан:
2 115 738
2
Строительство спортивного комплекса в ауле ІІІ Интернационал Кармакшинского района. Корректировка (Ауыл Ел бесігі)
150 000
3
Строительство спортивного комплекса в ауле Жанажол, Кармакшинского района (Ауыл Ел бесігі)
200 000
4
Строительство подводящих газопроводов и внутриквартальных газораспределительных сетей в мкр. "Тәуелсіздік" в поселке Жосалы Кармакшинского района
699 704
5
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Актобе, Кармакшинского района
290 174
6
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Т. Комекбаев, Кармакшинского района

10 757
5
"Қармақшы ауданы Көмекбаев елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
21 104
6
"Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі "Тәуелсіздік" ықшам ауданына тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарту желілерінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
79 840
7
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылтам елді мекеніне кіреберісі" автомобиль жолын қайта жаңғырту
48 105
8
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Марал Ишан кесенесіне кіреберіс" автомобиль жолын қайта жаңғырту
0
9
Қармақшы ауданының Дүр Оңғар ауылында тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу
1000
10
"Қармақшы ауданы Ақай ауылында деншынықтыру сауықтыру кешенінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
27694
Барлығы:
2 810 547
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.02.2024 № 125 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 105 шешіміне 5-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
229 516
Республикалық бюджет есебінен:
229 516
1
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір реттік қолданылатын майланған катетерлермен қамтамасыз етуге
5 788
2
Мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
117 314
3
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
4 706
4
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
101 708
Нысаналы даму трансферттер:
2 165 738
Республикалық бюджет есебінен:
50 000
1
Ақжар аулындағы Абай Қунанбаев көшесінің құрылысы
50 000
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан:
2 115 738
2
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы III Интернационал ауылында спорт кешенінің құрылысы. Түзеу
150 000
3
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданының Жанажол ауылындағы спорт кешенінің құрылысы
200 000
4
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі "Тәуелсіздік" ықшам ауданына тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарту желілерінің құрылысы
699 704
5
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Ақтөбе елді мекеніндегі тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымының (электр беру желілерінің) құрылысы
290 174
6
Қызылорда облысы Қармақшы ауданын.п. Көмекбаев тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инырақұрылымының (электр беру желілерінің) құрылысы

184 137
7
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Ирколь, Кармакшинского района
91 723
8
Реконструкция систем водоснабжения и водоотведения в городе Байконыр
500 000
Всего:
2 395 254
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного
маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года №105
За счет остатков бюджетных средств 2023 года использовать (доиспользовать) в 2024 году неиспользованные (недоиспользованные) целевые трансферты на развитие, выделенных из областного бюджета в 2023 году
Сноска. Решение дополнено приложением 6- в соответствии решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.04. 2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование

184 137
7
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Иркөл елді мекені тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымының (электр беру желісінің) құрылысы
91 723
8
Байқоңыр қаласындағы сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау
500 000
Барлығы:
2 395 254
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№105 шешіміне 6-қосымша
2023 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен, 2023 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2024 жылы пайдалану (толық пайдалану).
Ескерту. Шешім 6-қосымшамен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.04.2024 № 147 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы

2. Затраты
3217,3
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
3217,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2716,3
019
Развитие теплоэнергетической системы
2716,3
015
За счет средств местного бюджета
2716,3
Строительство здания котельной КГКП ясли сад №21 "Тогжан" в поселке Жосалы Кармакшинского района
1531,2
Строительство здания котельной КГКП ясли-сад №11 в селе Дур Онгар Кармакшинского района
1185,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
501
036
Развитие газотранспортной системы
501
015
За счет средств местного бюджета
501
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в населенном пункте Акай Кармакшинского района"
501

2. Шығындар
3217,3
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
3217,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2716,3
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2716,3
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
2716,3
"Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі №21 "Тоғжан" бөбекжай балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының қазандық ғимаратының құрылысына
1531,2
"Қармақшы ауданы Дүр Оңғар ауылындағы №11 балабақша" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының қазандық ғимаратының құрылысына
1185,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
501
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
501
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
501
Қызылорда облысы Қармақшы ауданының Ақай елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салуға
501