О бюджете сельского округа Т.Комекбаева на 2024-2026 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 114.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Т.Комекбаев на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 277 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 165,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 452 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 119 659,1 тысяч тенге;
2) затраты – 125 527,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 250,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 250,3 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 250,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 177 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.12.2024 № 231 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что на 2024 год объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Т.Комекбаева установлен в размере 69 037 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаева, на 2024 год за счет районного бюджета согласно приложению 4.
3-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2023 году в районный бюджет в сумме 0,1 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 114 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 125 277 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 165,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 452 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 119 659,1 мың теңге;
2) шығындар – 125 527,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -250,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 250,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 250,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 177 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.12.2024 № 231 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға аудандық бюджеттен Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 69 037 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3-1. 2023 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,1 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 177 (вводится в действие с 01.01.2024).
3-2. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаев на 2024 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 177 (вводится в действие с 01.01.2024).

Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 177 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-2. 2024 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 177 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 114
Бюджет сельского округа Т.Комекбаев на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.12.2024 № 231 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

4. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 114 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.12.2024 № 231 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. Кірістер

50 500,1
1
На разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы на бурение скважин для водоснабжения в районе Қандыарал и Түйеқыстау на территории сельского округа Т.Комекбаева
3 150,4
2
На установку детской игровой площадки в сельском округе Т.Комекбаев
14 272,9
3
На работы по освещению улицы К.Куанбаев в селе Т.Комекбаев
26 714
4
На культурные мероприятия "Ауыл күні" сельскому клубу Т.Комекбаева в связи с 60 летием села Т.Комекбаев
3 000
5
На подготовку документации улиц А.Құнанбаев, Жаңақала села Т.Комекбаев
838,5
6
На приобретение необходимых товаров для освещения улиц Балқы Базар и Жаңақала села Т.Комекбаев
1 325,8
7
На приобретение 4 штуки стола, 15 штук стульев, 1 штук шкафа для аппарата акима сельского округа Т.Комекбаев
236,5
8
На проведение экспертизы проектно-смтеной документации среднего ремонте улицы Тәуелсіздік села Т.Комекбаев
481
9
На проведение экспертизы проектно-смтеной документации среднего ремонте улицы Балқы-Базар села Т.Комекбаев
481
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года №114
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Т.Комекбаев на 2024 год за счет республиканского бюджета
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 177 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
122,0
1
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
122,0
в том числе:
аппарат акима сельского округа Т.Комекбаев
71,0
клуб сельского округа Т.Комекбаев
51,0

50 500,1
1
Т.Көмекбаев ауылдық округіне қарасты аумақтағы Қандыарал және Түйеқыстау маңынан сумен қамтамасыз ету үшін ұңғыма қазу жұмысына жоба-сметалық құжаттама әзірлеуге және мемлекеттік сараптамадан өткізуге
3 150,4
2
Т.Көмекбаев ауылдық округке балалар ойнайтын алаң орнату жұмыстары үшін
14 272,9
3
Т.Көмекбаев ауылындағы Қ.Қуанбаев көшесіне жарық бағаналар орнату жұмыстарына
26 714
4
Т.Көмекбаев ауылдық клубына Т.Көмекбаев ауылының 60 жылдығына орай "Ауыл күні" мәдени іс-шарасына
3 000
5
Т.Көмекбаев ауылындағы А.Құнанбаев, Жаңақала көшелерінің құжаттарын дайындауға
838,5
6
Т.Көмекбаев ауылындағы Балқы Базар мен Жаңақала көшелерін жарықтандыру жұмыстарына қажетті тауарлар сатып алуға
1 325,8
7
Т.Көмекбаев ауылдық округі әкімінің аппаратына 4дана стол, 15 дана орындық, 1 дана шкаф сатып алуға
236,5
8
Т.Көмекбаев ауылындағы Тәуелсіздік көшесіне орташа жөндеу жұмыстарының жоба-сметалық құжаттамасын сараптамадан өткізуге
481
9
Т.Көмекбаев ауылындағы Балқы-Базар көшесіне орташа жөндеу жұмыстарының жоба-сметалық құжаттамасын сараптамадан өткізуге
481
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№114 шешіміне 5-қосымша
2024 жылға арналған Т.Көмекбаев ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 5-қосымшамен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 177 (2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
122,0
1
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
122,0
оның ішінде:
Т.Көмекбаев ауылдық округі әкімінің аппаратына
71,0
Т.Көмекбаев ауылдық округінің клубына
51,0