О бюджете сельского округа Кармакшы на 2024-2026 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 115.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Кармакшы на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 859 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 667 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 93 174 тысяч тенге;
2) затраты – 99 292,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -433,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 433,9 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 433,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 142; с изменением, внесенным решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 24.05.2024 № 178 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в 2024 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Кармакшы установлен в размере 76 008 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Кармакшы, на 2024 год за счет районного бюджета согласно приложению 4.
3-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2023 году в районный бюджет в сумме 21,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 142 (вводится в действие с 01.01.2024).

2024-2026 жылдарға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 115 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –98 859 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 667 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 93 174 мың теңге;
2) шығындар – 99 292,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер - 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -433,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 433,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 433,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 142; өзгеріс енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 24.05.2024 № 178 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға аудандық бюджеттен Қармақшы ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 76 008 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3-1. 2023 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 21,3 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1 - тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 142 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

3-2. Утвердить целевые текущие трансферты предусмотренные за счет республиканского бюджета в бюджете сельского округа Кармакшы на 2024 год согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 27.03.2024 № 142 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года № 115
Бюджет сельского округа Кармакшы на 2024 год

3-2. 2024 жылға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер 5-қосымшасана сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 3-2 - тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 142 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 115 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Қармақшы ауылдық округінің бюджеті