О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 69.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 12842342,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4743469,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46270,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28006,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8024596,7 тысяч тенге;
2) затраты – 15093711,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 315352 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 478056 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 162704 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2566721 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2566721 тысяч тенге;
поступления займов – 1958702 тысяч тенге;
погашение займов – 162758,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 770777,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 09.10.2024 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет 2024 году следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" – 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" – 50 процентов.
3. Установить объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в в 2024 году 2036170 тысяч тенге, в 2025 году 2410830 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 – 2026 годы объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 6875497 тысяч тенге, а именно:
на 2024 год 2121221 тысяч тенге, в том числе:
поселок Теренозек 741160 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы 101956 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма 107807 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды 129024 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова 94021 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык 104209 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь 80864 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария 89371 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун 85857 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь 107560 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов 126284 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина 91152 тысяч тенге;
сельский округ Шаган 134252 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли 127704 тысяч тенге;

2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 69 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12842342,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4743469,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46270,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28006,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8024596,7 мың теңге;
2) шығындар – 15093711,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 315352 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 478056 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 162704 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2566721 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2566721 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1958702 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 162758,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 770777,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 09.10.2024 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша – 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша – 50 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 2024 жылға 2036170 мың теңге, 2025 жылға 2410830 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттен кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері алдағы 2024 – 2026 жылдарға 6875497 мың теңге сомасында көзделсін, атап айтқанда:
2024 жылға 2121221 мың теңге, оның ішінде:
Тереңөзек кенті 741160 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі 101956 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі 107807 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі 129024 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі 94021 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі 104209 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі 80864 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі 89371 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі 85857 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі 107560 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі 126284 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі 91152 мың теңге;
Шаған ауылдық округі 134252 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі 127704 мың теңге.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 82400 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е.Әжікенов
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года № 69
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 09.10.2024 № 137 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 82400 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е. Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 69 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 09.10.2024 № 137 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20835,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
616740,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
616740,4
005
Государственная адресная социальная помощь
46359
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37408
006
Оказание жилищной помощи
1327,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
87071,4
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
141
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8097
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13102
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
306022
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20121
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73334,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
697
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6502
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8155
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8403
07
Жилищно – коммунальное хозяйство
2966381,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
270108,1
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
169856,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
100251,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20835,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
616740,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
616740,4
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
46359
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37408
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1327,6
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
87071,4
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
141
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8097
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
13102
451
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
306022
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20121
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73334,4
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
697
451
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6502
451
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8155
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8403
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2966381,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
270108,1
458
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
169856,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
100251,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

863
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12710
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20115
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20115
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20115
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
690139
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
690139
005
Государственная адресная социальная помощь
101923
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39124
006
Оказание жилищной помощи
9180
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72729
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
168
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9450
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14004
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
322991
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
94465
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
765
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7344
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17996
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
969122
820
Отдел культуры и спорта района (города областного значения)
699205
004
Поддержка культурно-досуговой работы
262126
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
163145
010
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне

863
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12710
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20115
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20115
458
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20115
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
690139
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
690139
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
101923
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39124
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9180
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
72729
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
168
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9450
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14004
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
322991
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94465
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
765
451
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7344
451
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17996
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
969122
820
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және спорт бөлімі
699205
820
004
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
262126
820
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
163145
820
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу

42708
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65881
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
65881
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
111739
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
111739
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
46512
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
46512
02
Оборона
31205
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31205
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17377
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций районного (города областного значения) масштаба
863
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12965
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21544
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21544
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21544
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
706207
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
706207
005
Государственная адресная социальная помощь
103961
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41080
006
Оказание жилищной помощи
9828
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74184
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
170
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10180
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14284
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

42708
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65881
458
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65881
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
111739
459
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111739
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
46512
493
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46512
02
Қорғаныс
31205
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31205
122
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17377
122
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
863
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12965
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21544
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21544
458
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21544
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
706207
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
706207
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
103961
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41080
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9828
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74184
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
170
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10180
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14284
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету