О внесении изменений в решение Шиелийского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 33/3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 22 августа 2023 года № 5/10. Прекращено действие в связи с истечением срока
Шиелийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шиелийского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 33/3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 184 587,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 220 564 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 140 890 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 107 635 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 715 489,7 тысяч тенге;
2) затраты – 13 584 782,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 215 390 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 414 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 198 610 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -615 593,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 615 593,3 тысяч тенге;
поступление займов – 414 000 тысяч тенге;
погашение займов – 198 610 тысяч тенге;

"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шиелі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 33/3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 тамыздағы № 5/10 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Шиелі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шиелі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 33/3 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 184 578,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 220 564 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 140 890 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 107 635 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 715 489,7 мың теңге;
2) шығындар – 13 584 782,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 215 390 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 414 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 198 610 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -615 593,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 615 593,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 414 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу –198 610 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 400 203,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Шиелийского районного маслихата А. Жандарбеков
Приложение к решению
Шиелийского районного маслихата
от "22" августа 2023 года № 5/10
Приложение 1 к решению
Шиелийского районного маслихата
от "21" декабря 2022 года № 33/3
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 400 203,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шиелі аудандық мәслихат төрағасы А. Жандарбеков
Шиелі аудандық мәслихатының
2023 жылғы "22" тамыздағы
№ 5/10 шешіміне қосымша
Шиелі аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 33/3 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

449
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
449
489
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
10001
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
10001
9
Прочие государственные услуги общего характера
2449210,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2120636
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43863
013
Капитальные расходы государственного органа
2040
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2074733
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения
289418,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
124143,7
015
Капитальные расходы государственного органа
3660
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
161615
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
39156
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
37932
003
Капитальные расходы государственного органа
1224
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
0
02
Оборона
10840
1
Военные нужды
2608
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2608
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2608
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8232
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8232
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
369
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7863
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
92262
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
92262
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

449
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
449
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
10001
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10001
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
2449210,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2120636
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43863
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2040
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2074733
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
289418,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124143,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3660
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
161615
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
39156
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37932
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1224
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0
02
Қорғаныс
10840
1
Әскери мұқтаждар
2608
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2608
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2608
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8232
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8232
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
369
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7863
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
92262
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
92262
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

92262
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
92262
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2396399,1
1
Социальное обеспечение
558167
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
0
010
Государственная адресная социальная помощь
0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
558167
005
Государственная адресная социальная помощь
558167
2
Социальная помощь
1610274,1
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
846571,1
004
Программа занятости
779673,7
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
0
007
Оказание жилищной помощи
0
008
Социональная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных звания "Халық қаһарманы" и почетных званий республики 26 июля 1999 года
0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
66897,4
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
763703
002
Программа занятости
0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65562
006
Оказание жилищной помощи
7900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
139445
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
356
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому

92262
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
92262
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2396399,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
558167
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
558167
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
558167
2
Әлеуметтiк көмек
1610274,1
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
846571,1
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
779673,7
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
66897,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
763703
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65562
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
139445
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
356
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету

14385
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
298097
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
224578
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
13380
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
227958
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
0
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
227958
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
118925
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2508
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
1924
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
85177
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19424
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1144857
1
Жилищное хозяйство
576910
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7171
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2200
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
4971
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
569739
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8253
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

14385
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
298097
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
224578
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
13380
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
227958
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
0
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар
227958
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118925
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2508
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
1924
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
85177
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19424
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1144857
1
Тұрғын үй шаруашылығы
576910
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7171
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2200
059
Елді мекенге біріңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
4971
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
569739
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8253
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру