О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 21/205 "О районном бюджете на 2023 - 2025 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 7 декабря 2023 года № 8/80
Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 21/205 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 274 660,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 942 772,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 41 195,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала – 80 216,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 247 023,0 тысяч тенге;
2) затраты – 12 307 040,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 153 521,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 258 750,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 229,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи
финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -185 901,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 185 901,2 тысяч тенге;
поступление займов – 258 750,0 тысяч тенге;
погашение займов – 105 229,0 тысяч тенге;
используемые остатки
бюджетных средств – 32 380,2 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2023 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 868 878,8 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 54 733,1 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 68 165,1 тысяч тенге;
села Жетыбай – 189 487,4 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 86 206,6 тысяч тенге;
села Курык – 247 420,1 тысячи тенге;
села Мунайшы – 140 605,1 тысяч тенге;

Қарақия аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 21/205 "2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2023 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/80 шешімі
Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарақия аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 21/205 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 274 660,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 942 772,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер
бойынша – 41 195,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша – 80 216,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 247 023,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 307 040,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 153 521,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 258 750,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 105 229,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -185 901,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану ) – 185 901,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 258 750,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 105 229,0 мың теңге;
бюджет қаражатының
пайдаланылатын қалдықтары – 32 380,2 мың теңге.
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 868 878,8 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 54 733,1 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 68 165,1 мың теңге;
Жетібай ауылы – 189 487,4 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 86 206,6 мың теңге;
Құрық ауылы – 247 420,1 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 140 605,1 мың теңге;

015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
0,0
040
Развитие объектов государственных органов
0,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0
040
Развитие объектов государственных органов
0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30 614,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
30 614,6
9
040
Развитие объектов государственных органов
29 214,4
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
29 214,4
9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
29 214,4
9
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
02
Оборона
630,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
630,0
1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
630,0
2
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0,0
2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20 832,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 832,0
9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20 832,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 043 334,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
452 806,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
46 490,0
005
Государственная адресная социальная помощь
104 752,5
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
119 930,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 449,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
0,0
040
Мемлекеттік объектілерін дамыту
0,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
12
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30 614,6
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 614,6
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
29 214,4
9
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 214,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
02
Қорғаныс
630,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
630,0
1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
630,0
2
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
0,0
2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20 832,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 832,0
9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20 832,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 043 334,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
452 806,4
004
Ауылдақ жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
46 490,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
104 752,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
119 930,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 449,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға колмен көрсетілетін тіл мамандарының қызметтері мен қамтамасыз ету