О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 18/193 "О бюджетах сел, сельских округов на 2023 - 2025 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 24 мая 2023 года № 3/18
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 29 декабря 2022года №18/193 "О бюджетах сел, сельских округов на 2023-2025 годы"
следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 205 736,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 123 598,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 231,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 1 081 907,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 211 233,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 497,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –5 497,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 497,7 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2.Учесть, что из районного бюджета на 2023 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 963 341,0 тысяча тенге, в том числе:
села Шетпе – 284 272,0 тысячи тенге;
села Жынгылды – 68 369,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 66 080,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 64 889,0 тысяч тенге;
села Кызан – 46 951,0 тысяча тенге;
сельского округа Актобе – 92 744,0 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 60 151,0 тысяча тенге;
села Жармыш – 49 149,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 38 238,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 98 120,0 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 51 740,0 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 42 638,0 тысяч тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2023 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты в сумме 118 566,0 тысяч тенге, в том числе:

Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсанындағы № 18/193 "2023 - 2025 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 мамырдағы № 3/18 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсанындағы № №18/193 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 205 736,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 123 598,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 231,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 081 907,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 211 233,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 497,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 497,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 497,7 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 963 341,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 284 272,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 68 369,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 66 080,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 64 889,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 46 951,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 92 744,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 60 151,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 49 149,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 38 238,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 98 120,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 51 740,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 42 638,0 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 118 566,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

села Жынгылды – 96 880,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 21 686,0 тысяч тенге.";
приложения 1234567891011 и 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата Е. Махмутов
Приложение 1
к решению Мангистауского районного
маслихата от "24" мая 2023 года

Жыңғылды ауылы – 96 880,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 21 686,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е. Махмутов
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2023 жылғы 24 мамырдағы