О внесении изменений в решение Тупкараганского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 21/127 "О районном бюджете на 2023 - 2025 годы"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 9 октября 2023 года № 6/42
Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тупкараганского районного маслихата от 23 декабря 2022 года №21/127 "О районном бюджете на 2023 – 2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 171 719,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 668 908,1 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 24 860,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 64 265,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 413 686,0 тысяч тенге;
2) затраты – 13 822 461,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -91 198,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 225,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 127 423,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит  (профицит) бюджета – - 559 544,2 тысяч тенге;
6) финансирование  дефицита (использование профицита) бюджета –
559 544,2 тысяч тенге;
поступление займов –36 225,0 тысяч тенге;
погашение займов –127 423,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 650 742,2 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Түпқараған аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 21/127 "2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2023 жылғы 9 қазандағы № 6/42 шешімі
Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023 – 2025  жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №21/127 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 171 719,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 668 908,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 860,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 64 265,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 413 686,0 мың теңге;
2) шығындар – 13 822 461,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -91 198,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 225,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 127 423,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 559 544,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
559 544,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36 225,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 127 423,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 650 742,2 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Затраты
13 822 461,9
01
Государственные услуги общего характера
1 425 255,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
46 016,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45 214,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
802,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
187 723,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
179 718,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 305,0
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 700,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
51 994,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
51 527,7
007
Капитальные расходы государственного органа
466,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
692 271,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
316 659,0
013
Капитальные расходы государственного органа
127 692,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
247 920,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
356 583,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
69 752,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
140 210,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 121,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
145 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
10 419,2
040
Развитие объектов государственных органов
10 419,2
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
51 667,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
51 667,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
28 581,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния

2. Шығындар
13 822 461,9
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін  қызметтер
1 425 255,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
46 016,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 214,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
802,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
187 723,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
179 718,0
003
Мемлекттік органның күрделі шығыстары
5 305,0
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 700,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
51 994,4
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 527,7
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
466,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
692 271,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
316 659,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
127 692,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
247 920,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
356 583,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 752,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
140 210,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 121,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
145 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 419,2
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
10 419,2
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
51 667,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 667,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
28 581,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

28 581,4
02
Оборона
25 832,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 832,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
25 832,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 505,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 505,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 505,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
669 977,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 623,7
005
Государственная адресная социальная помощь
45 623,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
100,0
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
100,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
205 264,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 520,8
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
97 235,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 782,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
91 225,8
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
395 396,0
010
Государственная адресная социальная помощь
51 871,3
004
Программа занятости
140 465,4
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 245,2
007
Оказание жилищной помощи
0,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 323,5
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
79 364,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

28 581,4
02
Қорғаныс
25 832,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 832,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
25 832,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 505,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 505,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 505,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
669 977,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 623,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
45 623,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
100,0
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
100,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
205 264,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 520,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
97 235,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 782,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
91 225,8
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
395 396,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
51 871,3
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
140 465,4
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 245,2
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 323,5
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
79 364,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну